570 Shares 2441 views

Wędkowanie na jeziorze Bajkał latem. Połowy w delcie lecie Selenga

Śpiewane pieśni, legend i poezji, ten wyjątkowy jezioro wieków miesza wyobraźnię ludzi. Mówimy o największych zbiorników słodkowodnych – około Bajkał. Osoby, które nie zostały na niego jeszcze raz, trudno zaprezentować się ponad trzydzieści tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni niebieski, często ukrywa się pod głębokości około 1637 metrów.

o Bajkał

Tutaj, czysta woda, wspaniałe powietrze, dużo słonecznych dni w roku, co jest rzadkością w tym regionie, tajga, białych gór i, oczywiście, bogactwo flory i fauny. Mówią, że nie jest człowiekiem z wędką będą wiedzieć, czym jest szczęście. Eksperci podzieleni Bajkał na trzy części: na południu, który rozciąga się w kierunku miejscowości Irkuck Kułtuk średnio – obszar wyspy Olchon i północnych. Tych rybaków opanowali głównie dwa pierwsze tylko. Na południowych Bajkał można dojechać samochodem lub pociągiem, a średnio w dodatku do maszyny, a nawet latać samoloty.

podwodne mieszkańcy

Do jeziora prawie trzysta czterdzieści rzek – dużych i małych strumieni, natomiast tylko Angara płynie. Ona mieszka czterdzieści dziewięć gatunków ryb, w tym czarno-białym lipienia, Cisco i sieja sławny, a także pstrąga, jesiotra, szczupaka, miętusa i innych. Wędkarze sportowe powodują zainteresowanie wśród wielu gatunków. Jednak wyższość głównie w Cisco, lipienie, szczupaki i okonie. Znacznie mniej jest złapany Dace i płoć.

Baikal lipień na ryby przez większość brzegu. I nic dziwnego: łódź rybacka jest niebezpieczne, ponieważ może woda pułapka osoba nagle zaczyna huraganowe wiatry, które prowadzą i zdenerwowany, a nawet nadmuchiwanych łodzi motorowych. Generalnie, pogoda jest bardzo pomysłowy. Silny wiatr na jeziorze są sezonowe okresowość: zmieniają siłę albo kierunek we wszystkich porach roku.

W zimnych porach roku, przepływy powietrza przejść z lądu do wody, podczas gdy w ciepłe – wręcz przeciwnie. Jesienią i na początku grudnia, kiedy Baikal jeszcze nie miał czasu, aby stać pokryte lodem, nie szaleje ze szczególną siłą Sarma. Jest dobrze znany profesjonalistom. Ten wiatr osiągnie prędkość czterdziestu metrów na sekundę. On spadały nagle i może natychmiast zniszczyć człowieka, który zamienił się w wodzie. Z nie mniejszą stałą trwałości, choć z mniejszą siłą, wzdłuż wybrzeża wieje Kułtuk, a od północy przyszedł zimny verkhovik. W ramach kierunku wschodnim zaczyna BARGUZIN.

Cechy przekładniowe

Wędkowanie na jeziorze w lecie Charakteryzuje się tym, że nie jest tak łatwo, jak na przykład, jesienią lub wiosną. W gorącej utworzonej najbogatszej bazie naturalnego spożywczego w wodzie. Dowodem na to jest wystarczający tłustości lipienia. Duży udział mocy tej ryby i skorupiaki dokonać Chruściki jednak głównym pożywieniem – to sandhoppers. Grayling wykazało obecność wielu impulsów występujących w strefie brzegowej jeziora. Według rybaków do połowu lipienia vzabrodku lepiej, ponieważ jest to dość trudne do zdobycia.

Wędkowanie w lecie na Bajkale jest interesujący, ponieważ wydobycie jest powszechne w pasie nadmorskim. Lake Shore, czasami łagodne, często bardzo stromo. W obszarze płaskich ryb, w większości nie duża, jest bardziej powszechne w krawędzi. Duże jednostki są w takiej odległości, że się nawet z dalekich rzutów jest bardzo trudne. Lipień do brzegu, gdzie znajduje się stos dużych skał lub osuwisk i kończące się nagle zniknął w głębinach.

Wędkowanie na jeziorze Bajkał latem ma swoje własne cechy. Ponieważ prądy wody jeziora przenoszenia dużych mas wzdłuż wybrzeża, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę w czasie wędkowania. Podczas odlewania pod wodą jest tylko część żyłki i dlatego trzeba cały czas utrzymywać napięcie. W przeciwnym razie, przynęta będzie zacisnąć pod głazami. W pierwszej połowie czerwca, chruścików muchy, które są na dole kamieniami, napawania przekształcić ćmy. To było w tym czasie i zaczyna na ryby nad jezioro Bajkał latem. Zdjęcie Grayling, całe ławice odpowiednie do banków o rachunki za media, nie pozostawia obojętnym nawet początkującym myśliwym. Jednak taka obfitość lekki posiłek czasami prowadzi do tego, że ryba zaczyna brać kolejną złą przynętę lub sztuczne przynęty.

lipień połowów w lecie

Wczesne godziny poranne, zanim słońce jeszcze nie podgrzewane kamienie, górnictwo, podplyvaya do brzegu, czekając na niezliczonych skrzydlatych ćmy zaczyna rosnąć w powietrze i wpaść do jeziora. W tym czasie, najlepiej do połowu na jeziorze Bajkał latem – to ci, którzy mają muchy cargo. Wraz ze wzrostem umber ćma zaczyna Zhoř stałych, usuwanie owadów z powierzchni, tak skubać na sztucznej muchy w tym okresie całkowicie zatrzymany.

W ogóle, lato połowów Bajkał lipienia wydajności rybackiej jest użycie konia i narzędzi, takich jak suche muchy. Ta rybacka jest znacznie łatwiejsze niż z ładunkiem, ponieważ ten ostatni, według ekspertów, jest trudniejsze, aby podnieść przynętę i określania głębokości.

sprzęt

Wędkowanie na jeziorze Bajkał latem koń wymaga rozwiązania znacznie większa niż stosowana w rzekach. Tak, i to jest wyrzucany do przodu. Sezon wędkarski rozpoczyna się odwołania zakazu i trwa do pierwszych mrozach upadku. Oto najlepiej „działa” sposób łapania ponownego sadzenia polny, który miejscowi nazywamy „sandwich”.

Na Donk „verhovushkoy” zatoki, oddzielone od jeziora wąskimi kanałami, można złapać szczupak, okoń, a nawet IDE. Czasem pływa i lipień. Jednak ci, którzy są wychwytywane głównie w przędzenia, największe zainteresowanie jest szczupak, który, sądząc po słowach weteranów, często dochodzi do piętnastu kilogramów wagi. Jest to trofeum – marzenie wszystkich, którzy już dawno zachwycił ryby.

Na Morzu Mały

Bajkał latem jest zatłoczone. Turyści przyjeżdżają tu z całego kraju. Wielu mieszkańców spędzić weekend nad Morzem Mały – w tej części jeziora, która znajduje się pomiędzy zachodnim wybrzeżu i na wyspie Olchon. Ta witryna – unikalny zbiornik wodny, który słynie specyficznym mikroklimatem. Małe Morze charakteryzuje się bardzo krętej linii brzegowej formowania licznych płytkich zatok.

To właśnie te miejsca i są uważane za najbardziej popularne dla tych, którzy są kuszeni przez połowów na jeziorze Bajkał latem dzikusa.

Gdzie można złapać sławną Whitefish i oczywiście, lipień, istnieją również szczupak, okoń i wiele innych gatunków. I choć wielu woli tu w lecie, tutaj, na Morzu Mały nie jest tak popularne, a połowów pod lodem.

Selenga Delta

Na Bajkał latem wielu turystów. Wzdłuż jej brzegów zbudowano dużą liczbę obiektów turystycznych. Wśród nich jest wielu tych, którzy znajdują się w miejscach, do których dostęp jest możliwy tylko dla transportu drogowego. W najbardziej odległych obszarach, w miesiącach letnich można dotrzeć nie tylko samochodem, ale również za pomocą statku wodnego. Selenga, wpada do jeziora, tworząc bardzo duży rozmiar delta. Jest on wymieniony jako naturalne zjawiska o światowym znaczeniu, ma wyjątkowy, i jest wliczone w strefie buforowej na jezioro Bajkał – Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Selenga Delta dawna przekształcony w miejscu zamieszkanym przez wiele gatunków ryb: istnieje wiele okonia i płoć, często połowu rybaków drapieżnych jest szczupaki i IDE. Powodzie, które miały miejsce w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, przyczynił się do rozprzestrzeniania się i pływać z dala od basenu Rotan rzeki Amur.

Wędkowanie w delcie Selenga na Cisco produktywnie wszystko odbywa się w sierpniu, choć wielu uważa, że lepiej jest, aby złapać tę wielką rybę w zimie. Głównym przynęta na to są małe skorupiaki obunogami.

Latem, doskonałe wyniki można osiągnąć, łowienie siei w świetle reflektorów lub „do reflektora.” W ciemności pływaków noc statkiem głębokich miejscach delta, a następnie jest kierowany w wybranym punkcie w strumienicy wodnej. W jasnym świetle licznych bokoplavy zbierane są podstawne RSS dla bajkalska omulja. A kilka minut później, aby rozpocząć gromadzenie skorupiaków osiągnąć pożądane stada drapieżnych. Połowu siei gołe haki: nałożyć na głównej linii dużo przewodów, a potem zwolnili liny do wody, stale zmieniając głębię połowowego.

I wreszcie,

Bajkał jest niezaprzeczalna wyjątkowość. Dlatego konieczne jest, aby zachować to prawdziwy klejnot w jego pierwotnej formie, nie grabienie ryby, które znajduje się w nim, sieci, po prostu ze względu na krótkoterminowy zysk.