152 Shares 3242 views

Połowu karpia na wiosnę pręta pływaka – nie jest łatwe, ale fascynujące

Wielu specjalistów nie połowu karpia, biorąc pod uwagę, że ta mała ryba nadbrzeżne nie interesuje. Poza tym jej niestabilnej skubać tylko przyczynia się do problemów. Jednak istnieje wystarczająco dużo fanów cichej łowiectwo, rybołówstwo, którzy lubią takie.

Jak złapać karpia

Wędkarstwo to ostrożne mieszkaniec zbiornikach jest zawsze bardzo ekscytujące. Większość dobry zgryz karp występuje na wiosnę, kiedy po zimie ascetycznego trybu życia, zbierając siły na tarło, zaczyna aktywnie nakarmić. Jednak aby połów był połowów wydajności, konieczne jest, aby wybrać odpowiednie miejsce. Nawet gdy nagrzewa wodę do około ośmiu stopni karpia, zaczynając powoli aktivnichat rzuca przynętę, a przy wysokiej temperaturze w ogóle jest doskonałe ryby. Karp na wiosnę z wędką pływak, podajnika lub innego sprzętu, można rozpocząć połów od połowy marca. W tym przypadku, sukces zależy przede wszystkim od warunków klimatycznych.

Cechy połowów

Jak tylko kilka dni w regionie ustawić dobrą pogodę, doświadczeni rybacy stada stawach. Oni już wiedzą, że zapewniają one dobrą ryb karpiowatych.

Na pręt pływaka ryby blisko ryb dla większości wysp trzciny. A głębokość wody w takich miejscach powinny być małe: pięćdziesiąt centymetrów do pół metra. W takich miejscach zawsze cieplej, i znaleźć coś do zarabiania pieniędzy, o wiele łatwiejsze. Kolejną cechą, która charakteryzuje się połowu karpia na wiosnę na pręt pływaka, jest to, że produkcja musi ciągle szukać, a wokół stawu. Stada tych ryb, od marca, cały czas są w ruchu. A jeśli dzisiaj pływak połowów karpia znakomitych podań w jednym miejscu, a nie fakt, że następnego ranka nie będzie takie samo ukąszenie. W przeciwieństwie do wędkowania latem, gdy udowodnione lub obszary zakormlennyh, ten mały ryba jest zawsze stabilny, konieczne jest, aby stale patrzeć na wiosnę.

udany dziobanie

Głównym powodem tego ryb napotkane w okresie poslezimny to temperatura wody, która nie jest okresowo zmienny. Udane rybackiej karasia w tym momencie zależy przede wszystkim od tego, jak rozpoczęła się wiosna. Jeżeli rozgrzany wcześnie, a pogoda jest stosunkowo dobra, tym szybciej ryba jest aktywna, a do połowy kwietnia, będzie to w pełni przekąskę.

unosić rozwiązania

Na karasia wielu używać go w górę. Jednakże, istnieje kilka wymagania, jakie muszą spełniać pływaka rozwiązania. Po pierwsze, dotyczy to haczyk na których powodzenie zależy od rybołówstwa. Największym sukcesem cieszył się przez jedno- i odnogibye opcji. Na karpia haki są najlepsze czwarty szóstej wielkości.

Bieg pływak karpia w szczególności zakłada również dźwięk, więc ledwo zauważalne w wodzie. Jego długość musi być wybrane w zależności od struktury proponowane prętów ekstrakcji i ciężaru. Dla karpi żyłki zmieścić o grubości 0.15-0.18 mm.

wędka

Ponieważ uchwyt karp sprężyny pływaka pręt jest zasadniczo cała powierzchnia zbiornika, długość tego elementu zębatego powinna wynosić od dwóch do sześciu metrów. Jego misja – jest dostawa żyłce, pływak wyposażony w hak do żądanego punktu na jeziorze, pociągając za pompowanie lub ekstrakcję wodą. Dlatego pręt trzeba wykonywać maksimum uwagi. Obciążnik może wybrać najbardziej prosty: doskonały opcja – ołowianej.

Do połowu karpia wiosna trzeba wybrać pływaka przeznaczony do połowów na spokojnej wodzie. Może być stosowany również przy małym przepływie, a do głębokości poltorametrovoy.

sprzętu wędkarskiego

Połowu karpia na wiosnę – na pręcie pływaka, lub jakiekolwiek inne narzędzie – wymaga obowiązkowego produkcji żywienia uzupełniającego. Wiele przygotowują się zwabić mieszaniny. Jednocześnie doświadczeni wędkarze nie zaleca się zrobić duże kule, wolą rzucać przynęty małe porcje, co czyni go w całej wędkarstwa. Formowane bryły trzeba wyrzucić w miejscu, gdzie następnie dostarczane do pływaka.

Gdy ryba się podłączyć, musi natychmiast wycofać się z zaczepów lub innej roślinności, ciągnąc się na powierzchni wody. Karas wiąże się opierał, ale wkrótce zmęczony i przewracać się na bok. Ta połowy są wykonane bardzo starannie wymiata na haku zgrane słabe usta odzyskiwania.

Bardzo często na wiosnę, przed połknięciem przynęty, ryba po prostu spróbować, a następnie odpowiada na pływak jest mały povzdragivaniem. W tym momencie, podcięcia nie powinien to zrobić, bo karp nie połknął haczyk. Ale tak szybko, jak to jest oczywiste, że pływak pojawił się, to trzeba natychmiast zareagować. Mały karp, co do zasady, nie oprzeć, ale duże okazy mają tendencję, aby przejść na trawie lub rozdarcia, bultyhayas w wodzie. A jeśli im się to uda, to może być uszkodzony żyłki. Czasami ryby udaje się złamać nawet rdzeń pływak.