138 Shares 7881 views

Wędkowanie w Niżniewartowsk: najlepsze miejsca. Rzek i jezior Niżniewartowsk

Wędkowanie w Niżniewartowsk jest jednym z najbardziej popularnych sportów. Miasto stoi na brzegu rzeki Siberian Ob, od dawna słynie z obfitości ryb. Nawet zwykła gwiazdka, ale jego połów jest zabroniony, ponieważ gatunek ten jest zagrożony wyginięciem i wpisany do Czerwonej Księgi. Inne gatunki ryb można złowić, bez strachu przed karą.

Połowy na nabrzeżu

Wędkowanie w Niżniewartowsk – bardzo ciekawy zrobić, to świetna okazja do eksperymentowania z różnymi wślizgu, przynęt, metod rybackich i urządzeń połowowych.

Początkujący rybacy wolą korzystać z połowów na grunt walki. Nizhnevartovsk promenada jest zawsze pełna rybaków, rzucając „Donkey”. Złapać często staje Rudd, kolejny, którego nazwa – Siberian płoć. Ryby to raczej duże i, w przeciwieństwie do konwencjonalnych płoci, może ważyć do 3 kg. Najlepszą przynętą dla jelca – jest dżdżownice, kukurydza lub ciasta. Rybołówstwo jest również popularne na spinning i konwencjonalnej wędką z pływakiem. Klasyczny podajnik ryb i giga.

Jeśli masz szczęście, podczas łowienia z brzegu w sezonie można łowić łososia z białą sieja, a w pozostałej części roku – IDE lub Mokhtari. Prognoza ukąszenie jest zawsze ustawiony. Jelec i okoń można złapać w lutym.

zimowe połowów

Wędkowanie w Niżniewartowsk – zatrudnienie przez cały rok, nawet w zimie i rybołówstwa nie zatrzyma. połowów pod lodem na Ob może być bardzo skuteczne, jeśli wybierzesz się prawidłowo.

Trochę zepsuć połowów pod lodem jest w stanie irytujące kryzą, stale połykania przynęty zamiast dużych ryb, takich jak IDE. Zatem ershu tak, co przynęty używane: dżdżownicę lub pędraki. Do walki z ruff rybacy z powodzeniem stosować małą plastikową przynęty miękkie jig.

Złapać drapieżnika, zaleca się zastosowanie zherlitsy, wyważarki i błystki. Jeśli masz szczęście, oprócz zwykłej szczupaki, okonie i sandacza można złowić pstrąga lub miętus. Drapieżne w Obi zazwyczaj o średniej wielkości. Zimowe połowów w Niżniewartowsk spodoba się wszystkim, którzy lubią siedzieć na dziurę w mróz.

Zwłaszcza połowów na jeziorach i małych rzek w Niżniewartowsk

Przylega do obszaru Niżniewartowsk obfituje w małych płytkich jezior, strumyków, które są również bardzo interesujące dla miłośników wędkarstwa sportowego.

Zgodnie z ogólną zasadą, złowionych okoni w jeziorach średniej wielkości. Jest rzadko można ciągnąć duże ryby, ale może to nadrobić kwoty połowu. W dobrze wybranym miejscu iz dobrym wyposażeniem, można dogonić stu lub więcej ryb o łącznej wadze 15-20 kg. Przed wyruszeniem na podbój wód tej osady lepiej jest uczyć zgryz rokowanie.

Wraz z nadejściem ciepła budzi się z hibernacji karpia i idzie w poszukiwaniu pożywienia. Tak, że z odejściem mrozów zimowych to czas do połowu karpia na przyrządzie. Nizhnevartovsk zasiedla jeziora dublowane i gatunki złota. W ten sposób sama ryb jest duży ciężar niektórych próbek może wynosić do 5 kg. Pamiętaj, aby wybrać się na wycieczkę na Ob. Nizhnevartovsk oferuje swoje malownicze miejsca.

GRES – najlepsze oferty pracy dla wędkarzy

Jednym z najbardziej odpowiednich miejsc do wędkowania zimą – kamieniołomu niedaleko Gres Izluchinsk. Są czasami wydarzenia na wędkarstwa sportowego.

Obfitość ryb, ponieważ łączy się stale w TPP odpadów kamieniołom ogrzanej wody niż tworzy idealne środowisko do życia i rozmnażania ryb. W karierze często złapany szczupak, leszcz, karp i szczupak – cenne gatunki ryb. Sposobem łapania pierwszeństwo należy do przędzenia lub konwencjonalnym wędką z pływakiem. Kamieniołomu na tyle szeroka, i, w razie potrzeby, można łowić z pontonów.

Jezioro Szczuczie

Niewiele osób wie, ale Nizhnevartovsk oferuje jeziora zwanego Szczuczie. Frezujący obecność iłu i pokryte grubą płytką rozlewiska zapewniają optymalne środowisko do piki. Ten drapieżnik jest złowionych w jeziorze cały rok.

Pogoda w sezonie zimowym w Niżniewartowsk – minus, stawy pokryte warstwą lodu. W zależności od warunków klimatycznych każdego roku, grubość warstwy lodu może być bardzo różna, więc idź do połowów pod lodem może być przekonany, tylko o bezpieczeństwo imprezy. Ale ta gruba warstwa nie przechodzi tlenu i ryby będzie gromadzić się w miejscach, w których nie ma wywiercony otwór lub inne połączenie z atmosferą. Bezcelowe wędrować daleko w głąb lądu w poszukiwaniu dobrego miejsca do wędkowania. Na wybrzeżu będzie znacznie więcej basu czy jelec. Nizhnevartovsk Jezioro jest bogate w różne gatunki ryb.

Połowy w zimie

Białe ryby zimują w pobliżu proforage strony – tak blisko brzegu i płytkie. Tutaj można znaleźć i drapieżne ryby, z wyjątkiem okonia. Lepiej jest patrzeć na głębokości czoło.

Doświadczeni rybacy już dawno zauważyli, że najlepszym zima gryzienie w zatokach rzek z powolnym prądem i przy wejściach do głębokości rozlewiskach rzek.

Zima haczyk rybacki może podobać:

  • ide;
  • jelec;
  • Zopa;
  • bas;
  • leszcz;
  • srebrny leszcz.

Złap miętus, lin, karp, karaś i kleń lepiej odłożyć aż do cieplejszego sezonu. Chociaż można spróbować połowów w karierze TPP, w których ze względu na wyładowania z podgrzewaną wodą zdarza się, że budzi karpia i wznosi się w poszukiwaniu pożywienia.

wiosna wędkarstwo

Z odejściem zimy i nadejściem ciepła dostarczana jest najlepszy czas dla przedstawicieli połowów gatunków drapieżnych. Najbardziej znanym rzeka w Niżniewartowsk – Ob.

Kwiecień – ulubiona pora roku wielu syberyjskich rybaków, ponieważ komary jeszcze nie nadeszła, i glony nie wypełnione zbiorniki wodne. Ryby zgryz we wczesnych godzinach porannych do późnego wieczora. Dobrze złapany w drugim miesiącu wiosny szczupaki, zarówno na przynęty sztuczne i żywca.

W pierwszej połowie kwietnia, termometr nie rośnie wysoko, ale w nocy możliwe są przymrozki, więc szczupak preferuje dna morskiego, ale niekoniecznie w sąsiedztwie płytkich wodach: tam szczupaki polowania. W mieliznach tego drapieżnika nie długo opóźniona, a natychmiast po udanym polowaniu dla małych ryb tendencję do wrócić do basenu. Okazuje się, że najbardziej optymalne miejsce na szczupaka – przy wyjściu z boksu.

drapieżnik głodny, spotkanie przynęty, upewnij się, że zaglotnet. Dobra przynęta uzyskane z płoć RedEyes lub innych małych ryb. Odpowiednie dla przynęta do połowu ryb mogą być bezpośrednio na miejscu. Wielkość przynęty ważnej roli nie gra, ale zaleca się stosowanie średniej wielkości ryb. – 5-10 cm często zdarza się, że stara się żyć przynęty off the hook, zwłaszcza jeśli znajduje się na średniej głębokości. Ucieczka może nastąpić, jeśli ryby mają dość siły. W celu uniknięcia tego, lepiej jest użyć pływaka i pływają, biorąc pod uwagę kierunek i siłę wiatru, starać się utrzymać przynętę w żądanym miejscu.

Cechy szczupaka

Jeśli pływak jest stała, potem złapałem małego szczupaka przynęty ryb, a teraz ona połyka. Z podpinania lepiej nie spieszyć się i czekać 15-20 sekund. Ale jeśli dziobnął dużych okazów, zaczepiając potrzebę jak najszybciej, w przeciwnym razie szybko połknął przynętę, to odpłynąć do basenu, przełamując linię.

Ugruntowaną i różne sztuczne przynęty. Jeziora są dobrze iść twistery i miękkiego tworzywa przynęty lub błystki. Potoków rzeki i zatoki – łyżeczkami.

W drugiej połowie kwietnia, ikra szczupaka, złapał tylko mały schuryat.

Wędkowanie w miłośników Nizhnevartovsk i profesjonalistów. Na brzegach jezior i rzek, można spać spokojnie z całą rodziną. Malowniczych miejsc i dobry połów – wszystko to ma owocną jakości wakacje. Pamiętaj, aby wziąć wszystkie rodzaje wędek, które masz.