659 Shares 4072 views

Zimowe połowów okoni: Secrets

Okoń – ryba powszechne. Złapać cały rok z przerwami na tarło lub zamrażania. Kiedy nadchodzi zima i lód tylko „stoi”, zaczyna się jednym z najbardziej popularnych – wędkowanie lodzie na okonia. 2014 rok nie był wyjątkiem. Tłumy fanów „cichej polowania” wrzucony do wód ze śrubami lodu w nadziei na znalezienie ich catchability dobrze. Chociaż muszę powiedzieć, że tego rodzaju połowów – nie jest najłatwiejszy.


Doświadczeni „myśliwi” wiedzą, że połowów pod lodem na okonie będą skuteczne, jeśli to właściwe miejsce, aby znaleźć ładne wyniki. Szukaj ryba ta powinna być w tych miejscach, gdzie jest najczęściej woli być. To zatokach rzek i kanałów między wyspami, wiry w zapór, i tak dalej. D.

Zimowe połowów okoni jest czasem nazywany „maraton”: wiąże się to długi spacer nad staw, zwłaszcza gdy jest duża, wiercenie otworów i wiele wiele godzin czekając na ryby.

Miejsca do wędkowania

Na pervolede uważać na miejscach w trzcinach lub wystająca spod lodowatej skorupie kamieni. To musi być bardzo ostrożny i u zbiegu rzek i strumieni: lód zawsze jest cieńsza. Ogólnie rzecz biorąc, każdy początkujący pierwszy zimowy wędkarski – okoń. To piękne małe ryby, a po freeze-up trwa nadal karmić niedaleko brzegu. W tej chwili jest tam i należy dążyć. Czasami bas nie pojawia się na dole, a na głębokości nawet do czterdziestu centymetrów od dolnej krawędzi lodu. Dlatego w pervolede trzeba łowić wszystkie warstwy wodne. Ale stado mieć dobry wyszukiwania.

Na początku zimy, okoń jest bardzo mobilny i aktywnie gonić smażyć. W połowie stycznia, duże i średnie okazy iść do głębokiego dołu. Jednak pasza nadal będą wychodzić do Ludy. Dlatego też na głębokości pięciu metrów i będzie najlepszym zima stycznia rybackiej. Łapanie basie w początkach i połowie lutego, będzie również na efektywność rybackiej brzegu, ponieważ zanim ruch lodu w tej podwodnej aktywności mieszkaniec ryb zaczyna się od nowa.

giga

Jest w tym biegu często idzie połowów pod lodem. Jig okoni ma wiodącą pozycję na przeziębienia sezonie. Dlatego, wędkarz musi znać nie tylko tajniki połowów zimowych na okonie, ale również wybrać je poprawnie, w zależności od warunków pogodowych i łowisk. Okoń jest uważany za rybę, która gryzie, nawet gdy inne ryby są nieaktywne.

Głównym kryterium wyboru jest wielkość przyrządzie: powinien być mały i formy – najbardziej zróżnicowane: kropelka, cylindryczne, na podobieństwo owady, larwy lub jaja. Małe, o średnicy jednego lub dwóch milimetrów, to lepiej jest stosować w mniejszych częściach zbiornika. Na mini-przyrządzie często idzie na ryby na lodzie na okonia w gluhozime gdy słaby działalności produkcyjnej.

W głębszych częściach, w obecności małych na dobry bieg trzy lub chetyrehmillimetrovye, z których korzystanie jest ważniejsze na początku i na końcu sezonu zimowego.

Funkcje mormyshkas

Co do wagi, szczęście będzie połów okoni, gdy lód na płuca i małe wersje są używane w płytkich wodach. Albo odwrotnie: na wolności – ciężki, w dużej głębokości może być dobra gra.

Ponadto, należy upewnić się, że żądło haka w żadnym wypadku nie wykracza poza przyrządu samego ciała. Czynnik ten jest bardzo ważne, aby uniknąć spotkania i nieudanych sadzonek. Kolor jig jest bardzo wszechstronne. sam rybak musi dokładnie określić, co będzie dobre, aby grać na stawie.

trolling

Lato jest uważany za najbardziej udany przędzenie Bass Fishing lub pływak pręt. Można użyć pierwszy bieg, aw sezonie zimowym. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy szybko nie pozwala na staw zamrozić.

Niemniej jednak najlepiej połowów pod lodem na okonia – jest trolling lub wędkarskiego. Zaczyna się od wiercenia studni. Jeśli rybak odkrył OKUNEVA trzodę, najważniejszym czynnikiem dla powodzenia jest szybkość biegu.

Bombki – naprawdę niezbędny przynęty. Jego optymalna waga sprawia, że jest to możliwe, aby doprowadzić linię do żądanej lokalizacji. Korzyść z takiego okoń oczywiste. Znacznie większa szybkość wyszukiwania i ryby (w stosunku do przyrządu). Ponadto, bas wabik reaguje znacznie szybciej, ponieważ jego większym rozmiarze. Oznacza to, że wibracje dźwiękowe i woda czuje, że produkcja na tyle daleko, zmuszając ją do wypłynięcia, nawet z daleka.

A w wietrzne lub zimno gry z bombkami mniej skomplikowane niż przyrządzie. Na zimowy okonia lepiej dostosowanych opcji cyny, srebra lub miedzi latunevye. Według doświadczonych wędkarzy, dobrze sprawdzony i zakupiony i domowej roboty przynęt.

Gotowe przykłady można poprawić, co prowadzi do pożądanych zmian stanu wygięcia lub przemieszczenia środka ciężkości za pomocą lutu. Takie zmiany są konieczne w celu zwabienia oscyluje, a nie po prostu położyć na podłodze.

W tym przypadku kolor nie ma znaczenia, chociaż należy zauważyć, że opcje matowe stracić porównaniu błyszczące.

na wahaczu

Zaczynając się złapać na tym lina, nie tylko oczekiwać gwarantowane połowu. Zima okoń wędkarstwo – na wahaczu lub przyrządzie – nie będzie skuteczne, jeśli nie masz przynajmniej trochę umiejętności trollingu. Ale wiedząc, jak złapać, mogąc wybierać przynęty, kolor i rozmiar, odpowiednio wyposażyć udilnik, można iść do domu z dość dobry połów.

Wybór balansu

Aby zima okoń połowów w wahaczu łowił zdolności, niezbędne jest, aby wziąć pod uwagę wiele czynników. Ten stan i grubość żyłki, a nawet wielkość oczekiwanej produkcji. Rocker ma nie tylko różne formy, ale także kolor, długość i ciężar. Wszystkie te cechy razem są niezbędne do połowu okoni. Na przykład w przypadku dużej wahacza dziobać większych próbek, podczas gdy małe – tylko Okushko.

Ale nie tylko ciężar odgrywa ważną rolę podczas połowów. Równie ważna jest długość przynęty. Doświadczeni rybacy wiedzą, że nawet jeśli chetyrehsantimetrovy Wyważarka może być łapanie zdolności, a nie fakt, że trochę dłużej – tylko jeden centymetr – „Praca” jest dobry Dzieje się tak dlatego, że w tej chwili mogą być karmione okoń smażyć, o długości dokładnie 4 cm.

kolor

Połowy okonia w zimie, co do zasady, należy użyć dwóch lub trzech kolorów z równowagi. Można złapać przynętę żółto-zielony kolor z czarnymi pasami, które przypominają małe wieloryba. Obecnie w sprzedaży znajduje Wciągarki złoty, niebieski kolor, istnieje nawet powłokę fluorescencyjną.

Tajemnice zimowego łowienia okoni

Połowu tej ryby w gluhozime lub pervolede ma cechy, które z pewnością wiedzą. Na przykład, okablowanie każdej przynęty powinny być aktywnie realizowane. Jednak wraz z osłabieniem ryby trzeba iść na gładsze i umiarem, z częstymi przystankami i przez wstrząsanie. A bas może chwycić przynętę bezpośrednio pod zamarzniętą skorupą.

Według pervoledyu dyszy blesenki na haku nie jest wymagane, ale przyrząd należy nałożyć kilka Bloodworms i robaki, a czasami kawałek robaka.

Duża dysza znacznie zmienia grę. Jest to szczególnie prawdziwe jig że właśnie wisi coraz nieatrakcyjne do grzędy.