337 Shares 2139 views

Nokia 301 Dual Sim: opinie. Telefon komórkowy Nokia 301 Dual Sim

Nokia ma, pomimo ogromnej i wciąż rosnącej popularności urządzeń mobilnych na platformach Windows, Android, iOS i ich analogów, w dalszym ciągu zapewnia świat i klasyczne urządzenie na rynku rosyjskim, nie należące do kategorii smartfonów. Jednak według wielu ekspertów w sektorze elektroniki mobilnej, w zależności od wielu telefonów idą blisko poziomu gadżetów mobilnych. Wśród tych – Nokia 301 Dual SIM. Dopuszczalne jest użycie 2, jak można zrozumieć z nazwy, Karty SIM jednocześnie. Jednak to nie jest ważne – choćby dlatego, że taka opcja nowoczesne entuzjastów elektroniki mobilne będą zaskoczeni.


Pomimo dość przeciętnym (ale jednocześnie bardzo stylowy) konstrukcji, urządzenie to jest całkiem w stanie konkurować ze smartfonami entry-level. Szereg ważnych parametrów konkurencyjnych, takich jak, na przykład, rozdzielczość aparatu, a zwłaszcza długość życia baterii, moduł raportowania może przewyższyć wszystkie decyzje podjęte na bardziej zaawansowanych technologicznie platform. Należy również pamiętać, że marką Nokia cena urządzenia jest wystarczająco demokratyczna. Nawet ze zmianami kursu rubla, rosyjski rynek telefon Nokia 301 Dual SIM może wyglądać całkiem konkurencyjny. Jakie są szanse, że jeśli nie najnowszy, ale jest on utrzymywany w swoim segmencie telefonu, aby znaleźć jego użytkownika w Rosji, lub rozszerzyć swoją obecność i uznanie na rosyjskim rynku elektroniki mobilnej?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy zbadać, po pierwsze, ogólne informacje o urządzeniu. Później przejazd do cech i opiniami ekspertów i użytkowników miał doświadczenia posiadającą urządzenie, a także studia z jego cech. Zaczynamy od podstawowych informacji o urządzeniu.

informacje ogólne

Nokia 301 Dual SIM została wydana przez fińską markę w 2013 roku. Obsługa urządzenia do programowania na platformę Series 40, opracowany bezpośrednio w laboratoriach producenta. Adresatami urządzenia w użyciu – ludzi, którzy są przyzwyczajeni do urządzenia, przeznaczone przede wszystkim do połączeń i wysyłanie wiadomości SMS. Nie ma jednak na tyle na telefon dość szeroki zakres zaawansowanych funkcji multimedialnych i komunikacyjnych, to zbliża się do aspektu rozwiązań niestandardowych zadań do smartfonów. Urządzenie Nokia nie posiada czujnik i oprogramowanie, w stanie pracować w trybie wielozadaniowym – jak to możliwe, w szczególności w Android OS i jej analogów. Jednak zainstalowany na firmware Dual SIM Nokia 301 zapewnia doskonałe działanie urządzenia, które są przeprowadzane bez awarii i wisi w realizacji zadań, do której telefon jest najlepiej przystosowany.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, urządzenie jest preinstalowany wystarczającą liczbę przydatnych aplikacji. W tym te, które pozwalają użytkownikom przejść do trybu online i korzystać z większości rodzajów zaawansowanych usług internetowych – portali społecznościowych, wyszukiwarek, e-mail. Właściciele telefonów, a także wielu ekspertów, chwalił urządzenie do komunikacji o wysokiej jakości, doskonałej jakości funkcjonowania głośnika głos i jako całość dla stabilnej pracy.

Urządzenie jest średniej wielkości. Jego długość – 114 mm, szerokość – 50 mm, grubość – 12,5 mm. Waga jest stosunkowo niewielka – 100 g Są to podstawowe funkcje komunikacyjne dla telefonu komórkowego – wsparcie standardów sieci GSM 850/900/1900, jak również WCDMA. Telefon obsługuje tzw hot-swap dodatkowej karty SIM, to znaczy, jeśli chcesz umieścić go lub zastąpić go innym, to nie koniecznie wyłączyć urządzenie.

Telefon może odwołać się do melomanów. Fakt, że jest wyposażona w standardzie 3,5 mm audio jack, który jest odpowiedni dla większości typów słuchawek. I jakość odtwarzania piosenek, jak wielu użytkowników w devayse na przyzwoitym poziomie. Dodatkowo można umieścić do 32 GB dodatkowej pamięci flash. Ta wielkość jest wystarczająca, aby pobrać kilkadziesiąt albumów muzycznych. Urządzenie obsługuje także wiele popularnych formatów wideo. Ekran stosunkowo mały, ale wysokiej jakości pozwala użytkownikowi zabawić oglądania filmów.

Należy zauważyć, że fińska marka zaoferowała na rosyjski rynek jest dość niedrogie urządzenie w obliczu Nokia 301 Dual SIM – cena urządzenia w katalogach rosyjskich detalistów, co do zasady, nie przekracza 4 tysięcy rubli .. Do tych cech, które posiada urządzenie – jest to całkiem normalne tempo, mówią eksperci. Liczba ta jest również bardzo konkurencyjna w korelacji z cenami innych modeli w segmencie, w którym Nokia 301 Dual SIM jest sprzedawany. Cechy urządzenia są omówione poniżej.

charakterystyka

Jak już wspomniano powyżej, Telefon działa w standardzie dla większości urządzeń tego typu pomiędzy kanałami – GSM 900/1800/1900, wsparcie tam 3G.

Platforma oprogramowania na którym urządzenie pracuje – Series 40. stworzył sporo gier i aplikacji. Oczywiście, znacznie mniej w porównaniu z Android- i iOS katalogach, ale podstawowych potrzeb proponowanego użytkownika oprogramowania marki Nokia w stanie w pełni zaspokoić.

Ciało, który jest wyposażony w telefon, należy do typu klasycznego. Uwaga szerokość w zakresie koloru wysyłane do Rosji wykończenia urządzenia. Użytkownicy mogą kupić Nokia 301 Dual SIM „czarny”, „zielony”, „żółty” i kilka innych odcieni. Korpus wykonany jest z tworzywa sztucznego.

Podstawowe działanie telefonu obsługiwany za duże klawisze nazyaemoy nawigację. Ona, jak wielu użytkowników i ekspertów, idealnie łączy się z interfejsem oprogramowania funkcji.

Telefon obsługuje 2 karty SIM standardowego formatu. Dodać lub wymienić drugie, jak już wspomniano powyżej, użytkownik może, bez wyłączania urządzenia.

Typ ekranu LCD, wsparcie dla 262 tys. Kolorów.

Telefon obsługuje 32-głosowej polifonii muzyki, rozpoznaje pliki MP3-jak AAC, WAV, WMA i formatu. Jest wsparcie dla radiem FM. Istnieje funkcja nagrywania głosu na taśmie. Telefony kompatybilne słuchawki z wtykiem 3,5 mm.

Urządzenie jest wyposażone w wystarczająco silne jego aparatu segmentu o rozdzielczości 3,2 megapikseli. Istnieją trzy-krotny zoom cyfrowy. Można tworzyć pliki wideo z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Rozdzielczość wideo – 320 x 240 pikseli. Pliki podczas nagrywania filmów – 3GP lub MP4.

firmware telefon obsługuje aplikacje Java oparte. Można zainstalować dodatkowe.

Komunikacja przewodowa może być wykonana poprzez interfejs USB. Telefon obsługuje technologię Bluetooth w trzeciej wersji, jak i GPRS. Jest możliwe, aby zsynchronizować devaysa interakcji z komputerem. Pamięć flash w telefonie można używać jako repozytorium dla wszystkich typów plików.

RAM – 64 MB. Wbudowana pamięć – 256 MB, można zainstalować dodatkowe moduły w formacie microSD, począwszy od 32 GB.

Jest wsparcie dla wiadomości MMS.

Pojemność baterii – 1200 mAh.

Zasoby notebook – 2 tys kontakty ..

Kompletny Nokia 301 Dual SIM – instrukcja, słuchawki, akumulator i ładowarka. Wszystko dość standardowy.

wygląd

Nokia 301 Dual SIM, przegląd które sprawiają, że jest teraz na „jednoczęściowych” systemu do ergonomii, co jest charakterystyczne dla wielu innych urządzeń z tej marki. devaysa obudowa małe, doskonale zmontowany w ręku jest wygodny, wygląda stylowo. Materiału – tworzywa sztucznego o wysokiej jakości, wszystkie części są połączone ze sobą, mogą być usuwane tylko tylny panel. W tym przypadku jest ona przymocowana za pomocą łączenia zapadki 15: jest wykluczone, pokrywa nagle odlecieć albo będzie wyczuwalny luz podczas korzystania z telefonu.

Gniazda kart pamięci, a także dla drugich urządzeń karty SIM wyprowadzone są przez odpowiednich składników można łatwo włożyć do telefonu i zastąpić. Rozdzielczość kamery 3,2 megapiksela z tyłu, obok niej – w głośniku. W górnej części ciała – gniazda audio oraz gniazdo do podłączenia kabla microUSB-. Telefon posiada stylową klawiaturę z dużymi przyciskami, które mają na tyle doskonałe, jasne oświetlenie. Powierzchnia obudowy, jak wspomniano przez wielu użytkowników, dobrą odpornością na działanie czynników zewnętrznych.

w kolorze nadwozia

Telefon jest w różnych kombinacjach kolorystycznych. Można kupić Dual SIM „białe” urządzenie Nokia 301, czyli o białym korpusie. Będzie wyglądać świetnie w połączeniu ze stylem ubrań i innych devaysa dla człowieka konserwatywnych poglądów w zakresie mody. Dobrym rozwiązaniem dla ludzi biznesu, którzy preferują surowość stylu – Nokia 301 Dual SIM „czarny” z czarną obudową.

Istnieją również bardziej śmiałe odcienie, w których marka oferuje do zakupu urządzenia. Można zwrócić uwagę na urządzeniu modelu Nokia 301 Dual SIM „Yellow” (żółty), doskonale kompatybilny z dowolnym stylu ubioru. Tym samym marka Nokia dostosował projekt urządzenia w różnych kategorii użytkowników.

miękki

Jak już wspomniano powyżej, wymieniające specyfikacji dla Nokia 301 Dual SIM oprogramowaniem Series 40, jest rozpoznawalna entuzjaści marki według rodzaju jego składowych elementów programu. Z domu elementy ekranu mają szybki dostęp do przydatnych funkcji urządzenia. Mogą być zaprogramowany w oparciu o wygodę. główne menu telefonu może być wyświetlany na różne sposoby, i dostosować czcionkę dla niektórych dodatkowych elementów interfejsu programisty.

Wśród najważniejszych elementów oprogramowania – aplikacji z odniesieniem do firmowej programów i gier z tej marki. Rodzaj analogu Google Play i AppStore – choć w stopniu, oczywiście, nie są porównywalne. Jednak wybór materiałów w Nokia markowych katalogu, według wielu użytkowników, jest wystarczająco szeroka, na przykład, aby porównać telefon raportowania z tych możliwości, które dają pełne smartfonów Nokia. Jednak, aby pobrać programy i gry jest możliwe tylko poprzez 3G-kanałowy, a także urządzenie Wi-Fi nie jest obsługiwany. Jednakże, można łączyć się z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth, kabel USB i przesłać dodatkowego oprogramowania poprzez alternatywne komunikacji bezprzewodowej.

Zauważ, że dla przyspieszenia mobilnego Internetu i optymalizacji ruchu internetowego w przeglądarce telefonu zainstalowanego marką Nokia Express. On jest przy użyciu własnego serwera proxy kompresuje przesyłane dane. Jest to ważne, ponieważ niektórych użytkowników, oszczędza przepustowość, ale pozwala również na bardziej płynnie strony ładują się z dużą ilością treści.

kamera

Jak znaleźć użytkowników, którzy pozostawione na tematycznych portalach internetowych w badaniu Nokia 301 sprzężenia zwrotnego Dual SIM w telefonie dość dobrej wartości dla tej klasy urządzenia kamery. To, w szczególności, zabawny panorama tryb fotografowania. Jakość zdjęcia najlepiej z telefonem otrzymuje po południu ze względu na błysk nieobecności. Maksymalnie zdjęć Rozdzielczość – 2048 przez 1536 pikseli. Komórka może wybrać różne tryby fotografowania, istnieją trzy-krotny zoom cyfrowy ramki.

Możesz nagrywać wideo, jakość oceniana jest przez ekspertów jako akceptowalne przez użytkowników. Pliki, które są nagrane klipy – 3GP i MP4 rozpoznawanych przez większość innych telefonów tej klasy, a także smartfonów i tabletów. Dlatego, aby udostępniać materiały wideo z przyjaciółmi właściciela telefonu będą mogli bez żadnych problemów. Można to zrobić za pomocą Bluetooth lub wysłać wiadomość MMS.

pokaz

Telefon komórkowy Nokia 301 Dual SIM wyposażony w stosunkowo małe ekranu o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczość 320 x 240 pikseli. Odwzorowanie kolorów – 252 tysięcy ton .. Jednak jakość obrazu, jak wspomniano przez wielu użytkowników i ekspertów, jest całkiem przyzwoity. Wyświetlacz jest jasny, fragment obrazu jest dość wysoki. Tekst, nawet jeśli czcionka nie jest bardzo duży, wygląda dość czytelne.

bateria

Wielu ekspertów, a także użytkowników, w celu zbadania możliwości Nokia 301 Dual SIM (tematycznych opinii na portalach internetowych to udowodnić), szczególnie chwalił urządzenie do dłuższej żywotności baterii. Urządzenie wyposażone jest w pojemności baterii 1200 mAh. Oczywiście, w porównaniu z danymi za baterie, które są umieszczone na przykład na Nokia inteligentnych telefonów, numery nie może zaimponować. Jednak urządzenia takie jak uznać, pojemność jest całkiem przyzwoity. Pozwala to, w szczególności, aby korzystać z telefonu przez około tydzień bez ładowania przy średnim tempie eksploatacji. Z aktywnych – 3 dni. W tym samym czasie, niektórzy użytkownicy nie zostawili na forach internetowych, gdzie właściciele komunikują Nokia 301 Dual SIM, opinie, trzeba pamiętać, że czas czuwania telefonu może trwać przez 2 tygodnie lub dłużej. Tak więc w aspekcie życia baterii – wśród najbardziej konkurencyjnych rozwiązań w swoim segmencie.

multimedialny

Wśród znaczących cech multimedialnych telefonów – Radio, odtwarzacz MP3, odtwarzacz wideo. Urządzenie może obsługiwać komunikację, jak już wspomniano, za pomocą Bluetooth w trzeciej wersji połączenia poprzez kabel USB. Co do zasady, w dodatku nie trzeba instalować na prawidłowe podłączenie telefonu Nokia 301 Dual SIM programu komputerowego. Poprzez komunikację z komputera do telefonu, można pobrać wszelkie treści multimedialne obsługiwane im.

zasoby pamięci

Telefon posiada 256 MB pamięci flash. Oczywiście, w porównaniu ze smartfonów ta wygląda skromne. Ale dla Nokia 301 poziom wydajności urządzenia Dual SIM na tym poziomie – w normalnym zakresie. Jednak właściciele devaysa zawsze mieć możliwość dodania większej ilości zasobów RAM – do 32 GB. To, na przykład, na tyle, aby pomieścić kilka tysięcy fotografie bardzo dobrej jakości. Wszystko co jest potrzebne – w celu ustalenia dodatkowego modułu pamięci flash w standardzie MicroSIM.

opinie użytkowników

Będziemy badać dokładniej właściciele lewej Nokia 301 Opinie Dual SIM. Entuzjaści marki podkreślić przede wszystkim wysoki poziom komfortu jednostki operacyjnej w zakresie nawigacji w menu, dostęp do kluczowych funkcji. Urządzenie, według wielu użytkowników, nie tylko nadaje się dla ludzi, którzy są przyzwyczajeni do korzystania z telefonu do rozmów i SMS, ale również bardzo konkurencyjna w aspekcie rozrywkowym. Właściciele devaysa chwalą go za dobrego wzornictwa, wysokiej jakości wykonania. Stosuje się do instrukcji Nokia 301 Dual SIM jako użytkownicy zgłaszają, jak to ma miejsce w przypadku wielu innych urządzeń marki, jest wygodne w czytaniu, wystarczająco szczegółowe, logiczne i jasne.

Wiele zauważyli doskonałą jakość dynamiki pracy, wysoką objętość. Jednak według niektórych użytkowników, mikrofon Urządzenie nie jest dobrze dostosowany do rozmowy w hałaśliwym otoczeniu. telefon sygnał zachowuje, jak zauważono przez właścicieli, to świetnie. Tam wysokiej jakości interfejsy Softphone pracy. Pomimo faktu, że działania znacznie mniej niż smartphone, te, które są realizowane bez awarii i wisi.

Niektórzy uważają, że wyświetlacz, który jest wyposażony w telefon komórkowy Nokia 301 Dual SIM, nawet zbyt wielki dla tego typu urządzenia. Wiele chwalił urządzenie z wysokiej jakości kolorów, pomimo faktu, że wyświetlacz nie jest najbardziej zaawansowanym technologicznie, to jest przez technologię TFT, matryca obsługuje 252 tys. Tones.

Wnioski ekspertów

Electronics Mobile specjalistów w ogólnej sympatii z ich opiniami dotyczącymi jakość wykonania, dobre wzornictwo i stabilność maszyny. Głównym popyt na telefon, eksperci uważają, będzie miłośników marki, którzy kochają zaktualizować zdobytą spektrum rozwiązań technologicznych firmy Nokia, a także od ludzi, którzy cenią sobie wysoką jakość telefonów komórkowych są typowe dla tych funkcji.

W ten sposób, nagłośnionej przez nas na początku artykułu tezę, że dany wyrób w zasadzie porównywalny z urządzeniem, które są kontrolowane przez Android OS, jeśli się logikę komentarze ekspertów i użytkowników, jest to uzasadnione.

Ponadto, jak niektórzy analitycy uważają, urządzenie może zdobyć popularność jako alternatywa dla smartfonów, które wzrosły w Rosji z powodu upadku waluty krajowej. Rzeczywiście, podstawowe cechy urządzenia w wystarczająco blisko do możliwości, które dają ich posiadaczom smartfonów – Korzystanie z Internetu, pobieranie aplikacji, zdjęć, wymiana danych. Dlatego też, biorąc pod uwagę fakt, że powstała marka urządzenie Nokia, cena jest dość demokratyczna, telefon będzie domagał przez środowisko użytkowników to gadżet entuzjaści na Androida, ale ze względu na okoliczności finansowych czasie przeglądu budżetu do zakupu trochę mniej zaawansowanych technologicznie urządzeń.