150 Shares 2095 views

Co jeśli iPhone wpadł do wody? Wskazówki

Produkty marki Apple długo działa na rynku telefonii komórkowej jako wysokiej jakości i zaawansowanych technologicznie elektroniki. Jednak szczęście właściciele eleganckim telefonem iPhone może rozczarować fakt, że ich urządzenie mobilne, w ogóle, to jest praktycznie nie chronione przed szkodliwym działaniem wody. oleofobowej nie zapisać drogiego telefonu komórkowego z długotrwałych procedur „deszczowe” i atakiem wannie wypełnionej płynem. A więc pytanie: „Co jeśli iPhone wpadł do wody” jest dość istotne. Początku: tylko prędkość i jasne działanie w celu zapobiegania zgonem przygodność „mokrych” warunkach. To nie jest zbędny porady i dobry humor opowieści magicznie zrobić Ty, drogi czytelniku, technika ratownicza. Więc przygotujcie się na reinkarnację!

Wskazówka numer 1: Żywność dla myśli, czy pilaw iPhone

Różne zasoby internetowe (globalny manifestacja) rywalizował z każdej oferty do wypróbowania przepisu cud odzysku „nasączone” urządzenia mobilnego. Należy zauważyć, że ta opcja nie jest bez znaczenia, ale na pewno nie nadaje się dla iPhone'a urządzeń. Od dość szczelna obudowa przewidują modele w wątpliwość sukcesu przedsiębiorstwa, które można krótko charakteryzuje się zwrotem „ciągnięcie wilgoci na zewnątrz urządzenia poprzez wnętrzności … ryżu.” Od współczesnego panaceum (wszystko według tych samych źródeł), rozdzielającym sękaty pytanie „co zrobić, jeśli iPhone wpadł do wody,” jest dokładnie to zioło. Uważa się, że jego ziarna mają fantastyczne właściwości, „reinkarnacji” wpuszczone i umyć komórkowych. Ironia nie jest istotne tylko w przypadku, gdy urządzenie jest dotkniętej zatonięcia wstępnego demontażu i zanurzyć płytę systemową na rys. Jednak przetwarzanie specjalny sprzęt będzie również pełnić funkcję końcowej części procesu odzyskiwania. Czy same wnioski: czy aby wypełnić telefon komórkowy z ryżem i pokutować w oczekiwaniu (technologia ryż daje wynik dopiero po 12-48 godzin), będzie jak Pinokio słynnej bajce?

Liczba Wskazówka 2: W szczególności wyjaśniając, co robić

Jeżeli iPhone wpadł do wody, pierwszą rzeczą do zrobienia – jest, aby go wyłączyć. Plan działania jest następujący:

 • Nie ma potrzeby, aby potrząsnąć telefonem komórkowym i starają się „wycisnąć” pozostałą kwotę przeniknął cieczy.
 • Wysuszyć przez urządzenie i sposób improwizowany próby usunięcia tych dwóch śrub końcowe, które są umieszczone w krawędziach urządzenia, złącze systemowe.
 • Łagodzeniu tylną pokrywę urządzenia z zatrzaskowych elementów przesunąć tę część obudowy i podnieść ją do góry.
 • Ostrożnie poluzować dwie śruby montażowe ramy, który mocuje złącze baterii.
 • Wyjąć akumulator przed odłączeniem wtyczki z klawiatury telefonu matczynej pokładzie.

To jest najważniejsze, co należy zrobić, gdy iPhone wpadł do wody. Następnie należy skontaktować się z własną rękę lub podjąć szereg działań w celu przywrócenia zdrowia „utonął”.

Wskazówka numer 3: Twój upgrade techniczny

W poprzednim akapicie, to wspomniane wyrażenie „dostępne środki”, z którym jest w stanie stać się pen-knife, klamra z ostrymi krawędziami lub klucz do mieszkania. Jak zapewne zorientowali się priorytetowe działania w czasie niekorzystnym działaniem wody odbywa się niezwłocznie blackout proces telefonu. Jak wzmocniającego w tej sytuacji całkowicie traci wszystkie swoje „magiczne” właściwości – prawdziwa śmierć dla niechronionych elektroniki. Dlatego też, aby w przypadku nieprzewidzianej „awaryjnych”, aby być w pełni przygotowane, przez wzgląd na mądrości zakupić specjalny śrubokręt Apple, który – proszę mi wierzyć! – więcej niż jeden raz będzie potrzebna. Po tym wszystkim, nasze życie jest bardzo dynamiczne, a powtórzenie sytuacji „iPhone wpadł do wody” – to tylko raz …

Wskazówka numer 4: Dla tych, którzy przyjęli liczbę zalecenie 3, a pewni własnych umiejętności

Do decydowania o własnych wyprodukowanych napraw czyszczenia wnętrza devaysa od śladów wody rozpryskiwania najprostszy człowieka niż płci pięknej. Jednak kobiety wiedzą techniczną, bez większych trudności, aby uporać się z tą decyzją, w ogóle, a nie problemu pracy – demontaż korpusu urządzenia mobilnego.

 • Przed przejściem do praktycznej realizacji scenariusza: „Co jeśli iPhone wpadł do wody”, dostać wideo do demontażu jest model iPhone'a maszyna.
 • Przygotowanie do pracy oraz narzędzi.
 • Alkoholem i szczotki (mały rozmiar) trzeba będzie wyczyścić wewnętrzną przestrzeń obudowy i komponentów płyty telefonu, wystawione na działanie wody lub jego pochodną.
 • Po z wielką starannością i precyzją demontować telefonu traktować każdy komponent na płytce z alkoholem. Przy użyciu przygotowanej dokładnie czyścić urządzenie szczotki przed wilgocią.
 • Za pomocą suszarki do włosów z gospodarstw domowych, wysuszyć wszystkie elementy i części konstrukcyjnych maszyny.
 • Dokonać ponownego montażu, upewniając się, że na końcu procesu nie pozostaje „ekstra” części.

Jesteś na gratulacje: teraz wiesz, co robić w przypadku iPhone 5 wpadła do wody. Jednakże, zasada i algorytm procesu odzyskiwania pozostaje bez zmian i ma praktycznie takie samo dla całego zakresu iPhone. Tylko kilka cech konstrukcyjnych do rozważenia w procesie naprawy, co można dowiedzieć się, że przejrzałem stronach odpowiednich zasobów informacyjnych łatwo.

Wskazówka numer 5: Diagnozowanie

Po zebraniu urządzenie bezpiecznie, na pytanie: „Co zrobić, gdy Twój iPhone wpadł do wody”, najprawdopodobniej, będzie wydawać się proste, jeśli chodzi o jego realizacji. Jednak jest zbyt wcześnie, aby wyciągać wnioski, ponieważ jest to konieczne, aby zapewnić wydajność urządzenia.

 • Uruchom telefon.
 • Podłącz ładowarkę. Jeśli nie ładować – wizyta w warsztacie będzie trudno być w stanie uniknąć. Nie należy próbować naprawić sytuację sam. Boleśnie, jest to kłopotliwa sprawa.
 • Sprawdzić jakość dźwięku i funkcjonalność panelu dotykowego. W przypadku jakichkolwiek wad uciekać się do górnego rady.
 • Wykonaj połączenie próbne i poprosić swoją towarzyszkę jak słyszałeś. W ogóle, napęd „wzrosła z głębi wody.”

Wskazówka numer 6: akcesoria do nurkowania „Właściwości”

Co zrobić, jeśli spadnie iPhone w wodzie, teraz wiem. Jednak, nie zaszkodzi będzie zakupić specjalną pokrywę, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do wnętrza urządzenia. Korzyść z tych akcesoriów dotychczas w sprzedaży jest wiele – dla każdego smaku i koloru. Niezawodność i jakość takich produktów często zależy od ceny. Ze względu na fakt, że iPhone – nie jest tanie przyjemności, nie oszczędzają na bezpieczeństwie operacyjnym chwili.

Końcowa rada: do „z nadzieją”

Nie łudźcie się, jeżeli kupiłeś rzekomo „wodoodporny” Nowość iPhone 6. Jedyną barierą do ciekłej stali w szóstym modelu w postaci gumowego fliper dodatków strukturalnych urządzenia przycisków nawigacyjnych. Złącze systemowe, głośnik i polifoniczny głośnik nadal otwarty do „elementu wodnego”. Więc nie bądź zbyt naiwny i bezcelowe nadzieję, że nigdy nie będzie miał pytanie, „Co należy zrobić, jeśli iPhone wpadł do wody,” Uwierz mi, mimo realnego Natomiast ugryziony jabłko jeszcze utopić. Chroń swój iPhone, warto!