437 Shares 4162 views

Dlaczego skalibrować ekran Android

Jeśli używasz któregokolwiek z dzisiejszych tabletek (na przykład, działa na systemie operacyjnym „Android”), wcześniej czy później napotkasz że pogorszy czułość ekranu dotykowego.

Może się to zdarzyć z różnych powodów: Instalator może stracić w wyniku długotrwałego użytkowania urządzenia lub po zastosowaniu konkretnych programów lub normom. Rozwiązać ten problem poprzez ekran kalibracji Android.

Dlaczego ta procedura i co to daje?

Początkowej kalibracji każdego urządzenia czujnikowego natychmiast po wytworzeniu, przed wydaniem tabletki na rynku. Jednak z biegiem czasu, ze względu na wiele akcentami różnej sile, ustawienia te mogą stracić czułość spada telefonu.

Wyrównaj ekran Android pomoże przywrócić normalną czułość czujnika, a także ustawić telefon do cech swojej prasie. Ponadto, można zmienić żądaną czułość na dotyk: na przykład, jeśli wolisz używać lekki dotyk, a następnie „pozwolić” go z tabletem.

Jak skalibrować ekran z Androidem?

Proces ten nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy lub specjalnych umiejętności w zakresie obsługi tabletu, ponieważ system operacyjny „Android” jest wbudowane narzędzie do kalibracji.

Aby go uruchomić, otworzyć główne menu systemu, a następnie wybierz „Ustawienia”. Który otworzył poziomą linię do przewijania menu „Display”, dotknij go, a następnie uruchomić aplikację „Horizontal Calibration”.

Teraz, gdy telefon leży na płaskiej powierzchni i nie dotykać do tego czasu, aż system poinformuje o pomyślnym zakończeniu procesu.

W pozycji menu „kalibracja żyroskopu” również obecny. Funkcja ta jest przydatna, jeśli urządzenie nie reaguje na zmianę jego pozycji, na przykład: podczas włączania jej boku nie zamieni się lub odwrotnie, w trybie poziomym pionowym.

Ale te funkcje, chociaż zwanej kalibracji, nie wpływa na czułość dotykowego ekranu. Aby zmienić te ustawienia, należy zainstalować aplikacje innych producentów za pomocą którego kalibracji. Ale uważaj! W przypadku nieprawidłowych ustawień lub ze względu na błędy w kodzie programu, można dojść do tego, że telefon jest ogólnie reaguje na dotyk!

Jeśli tak się stało, nie panikuj. ekran kalibracji Android można zrobić inny sposób awaryjne. Do tego trzeba przytrzymać jednocześnie trzy przyciski zrobić „Home” głośności w górę, włączyć i Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, należy uruchomić narzędzie, za pomocą którego będzie wykonany do wycofania ustawień fabrycznych.

Kalibracja ekranu iPhone jest możliwe?

Mimo, tabletów i telefonów „jabłko” w taki sam sposób, z zastrzeżeniem problemy z czujnikiem, w przeciwieństwie do „Android”, nie są one dostępne ręcznie skalibrować ekran dotykowy. Jest wytwarzany tylko w montażu urządzenia i poprawione, niestety, tylko zakup nowego ekranu, nawiasem mówiąc, jest bardzo drogie. Więc starają się dbać o swojego ulubionego urządzenia, zwłaszcza jego ekran.