874 Shares 9730 views

Bezprzewodowe ładowanie Samsung jest krokiem w przyszłość

Nowoczesne technologie nie stają w miejscu, dlatego logiczne wydaje się stale rozwijanie różnych gadżetów i innych urządzeń elektronicznych. W tym samym czasie, równolegle z takimi postępami, rośnie również zapotrzebowanie aktywnych użytkowników, którzy dosłownie popychają producentów elektroniki do tyłu. Tak więc jedną z nowinek dzisiejszego dnia jest bezprzewodowe ładowanie "Samsung". To mobilne wyposażenie zyskało szerokie popyt w środowisku konsumenckim, dlatego też zasługuje na to, aby nasza strona była najbardziej zainteresowana.

Nowy standard

Producenci, licząc na wielu użytkowników, koncentrowali się na produkcji urządzeń, które można ładować z elementów, które nie mają przewodów. Przenoszenie energii z takiego stanowiska bezpośrednio do telefonu odbywa się na zasadzie ruchu fal elektromagnetycznych. Aby zapewnić, że każdy z producentów nie próbuje przekroczyć innych, opracowano specjalną wersję Qi, na podstawie której wykonywane jest również ładowanie bezprzewodowe firmy Samsung.

Ważne niuanse

Koreański producent daje klientom możliwość zakupu ładowarki nowej generacji razem z telefonem i osobno, co jest bardzo wygodne, zwłaszcza gdy potrzebne są takie akcesoria (na przykład jeden dla domu, drugi dla biura, trzeci dla daczy). Bezprzewodowe ładowanie "Samsung" nie ma szczególnych zalet w postaci własnego złącza lub niestandardowego napięcia. W tym wydaniu wszystko jest proste i proste: połączenie z siecią odbywa się przy użyciu zwykłego mikro-USB.

Działanie

Aby telefon (smartphone) naładować akumulator, należy go umieścić bezpośrednio na podstawce opisanego urządzenia. Bezprzewodowe ładowanie Samsung ma bezpośredni kontakt z medium komunikacyjnym i nie wymaga transferów pośrednich ani części. Proces ładowania odbywa się szybko i automatycznie, a specjalny wskaźnik wskazuje poziom naładowania akumulatora, zmieniając jego kolor z niebieskiego na jasnozielony ("w pełni naładowany").

Bezprzewodowe ładowanie "Samsung" S6 różni się od większości jego "kolegów" pod względem projektowania, ponieważ ma piękny i niepowtarzalny wygląd. Błyszcząca powłoka, przezroczyste elementy, idealny okrągły kształt – to wszystko dodaje pewnej nutce wyrafinowania i smaku, dzięki któremu akcesorium idealnie pasuje do każdego wnętrza i nie przyciągnę oka wokół jego pretensjonalności.

Dodatkowo bardzo ważny punkt: telefon zostanie obciążony zupełnie tym samym niezależnie od jego położenia przestrzennego na ładowarce.

Ujemny moment

Bezprzewodowe ładowanie telefonu "Samsung" ma jedną denerwującą negatywną cechę, która polega na tym, że gadżet może nieco zaszkodzić przejściu sygnału radiotelefonicznego w chwili, gdy smartfon kładzie się i ładuje. Tak samo przenoszenie energii odbywa się na innych częstotliwościach, ale może się zdarzyć, że niektóre z nich się pokrywają, co jest nawet wymienione w instrukcji. Ponadto, jeśli telefon nie złapie go w pokoju, istnieje możliwość, że w czasie ładowania nie otrzyma wcale żadnego sygnału.

Bezprzewodowe ładowanie "Samsung s5" współdziała z telefonem z specjalną tylną pokrywą, którą należy umieścić na smartfonie, dzięki czemu specjalne styki były ładowane. Oczywiście, ta pokrywa doda grubość do urządzenia, jednak biorąc pod uwagę nieistotną początkową grubość telefonu, wzrost jego wymiarów będzie niemal niedostrzegalny i nie daje użytkownikowi dodatkowych trudności.

Opisana ładowarka nowej generacji ma prędkość roboczą 760 mA. To trochę więcej, jeśli ładowanie odbywało się za pośrednictwem kabla USB 2.0, ale również poniżej pełnego zakresu 2A.

W momencie znalezienia telefonu na ładowarce na ekranie zostanie wyświetlony komunikat informujący właściciela akcesorium, który trwa w trakcie ładowania.

Co najważniejsze, co musisz wiedzieć i wziąć pod uwagę: bezprzewodowe urządzenie do ładowania smartfona jest tworzone dla wygody tego procesu, ale nie dla jego przyspieszenia, tak naiwne jak wielu ludzi myśli.