490 Shares 4912 views

Jak ugotować smaczny dżem śliwkowy, żółty?

Domowej roboty zawsze smakuje lepiej odpowiedniki sklepu. Zwłaszcza gdy robią to ty, możesz być pewien, że Twoje zwierzaki jeść tylko naturalne produkty bez syntetycznych dodatków i konserwantów. Dziś pokażemy, jak gotować dżem ze śliwek żółty – jasny i smaczne, to jest doskonały do herbaty lub do napełniania do tarty, ciasta i ciastka jak „Vienna”. Użyj jednego z poniższych receptur.


Żółty dżem śliwkowy

1 kilogram owoców trzeba będzie:

  • 1,5 kg cukru;
  • 2,5 szklanki wody.

Spłukać owoce, dzieli na pół i usunąć wgłębienia. Wlać owoce w naczyniu i wlać syrop cukrowy wykonaną z podaną ilością wody i cukru granulowanego. Odstawić do 1 dnia. Po 24 godzinach, wlać uzyskany sok wrzenia przez 5 minut i wlać do nich śliwki. Odstawić na jeden dzień. A następnie umieścić garnek z połówkami owoców na talerzu, niech gotować przez 10 minut, wszystko – yellow plum jam jest gotowy. To może być rozłożona na sterylnych słoików, pokrywy i rolki chłodu. Przechowywać w puszkach słodka najlepiej w ciemnym miejscu, z dala od wilgoci.

dżem śliwkowy z nasion

Jak mówią, smak i kolor towarzyszy tam, więc niektórzy wolą dżemem bez pestek, podczas gdy inni, przeciwnie, z nimi. W tym ostatnim przypadku mamy podniósł przepis. Potrzebne będą:

  • 1 kg żółtych śliwek i cukru;
  • 1 szklanki zwykłej wody.

Dokładnie umyć śliwki, usunąć ogonki i liście. Gotować syrop cukrowy – jest w szklance wody rozpuszcza kilogram cukru przepuszczającego ciecz wrzenia przez bit, a następnie ułożyć śliwki. Miesza się w umiarkowanej gotowania ciepła żółte śliwki ćwierć jam godziny okresowego usuwania z powierzchni piany. Schłodzić zawartość patelni, a następnie gotować jeszcze kilka razy w ciągu 15 minut. Wykończenie – jam może być rozłożona do wysterylizowanych słoików toczą się i wysyła do długiego przechowywania.

Dżem ze śliwek bez pestek w ekspres do chleba

Ten niezwykły sposób mogą skorzystać z tych, którzy nie chcą się z nadmiernych kłopotów pracach w kuchni. A jeśli zimą można znaleźć worek mrożonych żółtych śliwek, dżem wrzenia w maszynie chleb – możliwość bez wysiłku przygotować pachnące uczta słodkim stole. Potrzebne będą:

  • funta żółtych śliwek, świeżych lub mrożonych, pestki;
  • 300 g cukru;
  • łyżka czystej wody;
  • sok z cytryny lub nieznacznie parę kryształów kwasu cytrynowego.

Umieść owoce w maszynie chleba wiadra wlać cukru, dodać łyżkę wody i wlać sok z cytryny. Po wybraniu trybu jak „Jam”, „Jam” lub „Jam”, który jest obecny w większości modeli. Wystawiać go, a po wyznaczonym czasie będzie pachnący powidłami. W pierwszym, w stanie gorącym, jest cieczą, a następnie ochładza się, zagęszcza. Tak po prostu. Teraz wiesz trzy proste metody otrzymywania pachnący domowej roboty powidłami – zafundować sobie i swojej rodziny słodkie wykroje, które są tak miło mieć trochę cukru z herbaty zimne zimowe wieczory.