753 Shares 8595 views

Zdajemy sobie sprawę, co okno jest lepiej: drewno lub plastik

Jednym z zagadnień, na których nie ma uniwersalnej odpowiedzi – to „co jest lepsze okna: plastikowe lub drewniane”. I to nie tylko parametry techniczne decyzji. Ważniejsze preferencji danej osoby. Na przykład, reklamy przez wiele lat nakłada stereotyp, że osoby atrakcyjne muszą być wysokie i nie jest kompletna. Jednak życie pokazuje, że jest człowiekiem, który sprawia, że świadomy wybór, w oparciu o niektóre z ich jednostek wewnętrznych i reklama … dobrze – więc ma funkcję. Na pytanie „co jest najlepsze okna: plastikowe lub drewniane” należący do tej samej grupy. W tym artykule postaramy się porównać dwa rozwiązania ze zwykłymi kupującego punktu widzenia, nie zagłębiać się cech projektowaniu i produkcji.

Tanie okna drewniane

Przy wykonywaniu napraw domowych, każdy właściciel prędzej czy później myśleć o konieczności wymiany starych okien drewnianych, wiele lat służył wiernie. Wystarczających funduszy, za dużo tam kłopoty z wyborem: trzeba tylko kupić wysokiej jakości okna drewniane z klejonego Eurobar z wielokomorowych lub wielofunkcyjnego przeszklonego wybrać rozwiązania z plastyki metalowej od najlepszych producentów. Ale to jest mało prawdopodobne, taka osoba będzie czytać artykuły na temat „Co lepsze Windows:. Tworzywa sztucznego lub drewna”

Większość najczęściej jest sytuacja, gdy trzeba wybrać to, co najlepsze: instalować kilka okien o wysokiej jakości lub wszystkie naraz, ale niższej klasy. To właśnie na tym etapie nie jest idea niedrogich drewnianych wersjach oferowanych warsztatów stolarskich. Nie może być tak, że szczęście – mogą one stanąć na dziesięciolecia, a może wymagać uwagi na siebie w ciągu zaledwie jednego roku. Dlatego też, jeśli nie jest jeszcze stary zgniły, można je przywrócić: spalić farb i lakierów. Jest to najmniej kosztowna opcja.

Jeśli jednak musimy zdecydować, co jest najlepsze okna: plastikowe lub drewniane, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę szereg cech.

Funkcje okna drewniane:

– Rozwiązania te zapewniają komfort domu, dopasowane do każdego środowiska;

– koszt okien wysokiej jakości Eurobar przekracza cenę „nabrać na” plastiku;

– na czas potrzebny do przywrócenia powłoki ochronnej;

– okna drewniane naturalnie oddychający, tworzenie korzystnego klimatu;

– materiał w zasadzie nie mogą być zamrożone, więc się martwić na parapecie nie mają kolory z dobrej podwójnymi szybami.

Wybór okien plastikowych ma swoje własne cechy:

– nie ma potrzeby, aby utrzymać, być może mieć okresowo ocierać z pyłu;

– średnia długość życia wynosi około 50 lat (choć wielu uważa, że takie okna wieczne);

– mogą zrobić praktycznie każdą formę.

Jedną z kwestii wzbudzających obawy potencjalnych nabywców – a właściwości termoizolacyjnych. Zaskakująco, dobre drewniane pudełko, bardziej korzystnie na zimne zimy niż jakości tworzywa sztucznego. Oczywiście, zgodnie z produkcją i wykorzystaniem tej samej technologii szkła izolacyjnego (stary sposób mocowania szkła lub szczeliwa listew, z oczywistych powodów, nie ma znaczenia).