295 Shares 5458 views

Jako generator jest połączony z własnymi rękami

Generator: To urządzenie, które zapewnia komfort

W 21 wieku ludzie zabezpieczone absolutny komfort przy pomocy nowoczesnej technologii. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do wygody – uniwersalny ogrzewania, zaopatrzenia w wodę, klimatyzację, trzeba pamiętać, że zamiast codzienną wygodę, a jego nieobecność. Do wieczora, nasi przodkowie poszedł do łóżka. My, pozbawieni światła przez całą noc ze względu na wspólny wypadku, panika, jakby to był koniec świata.

W osadzie kraj lub rezydencji większość komunikacji jest całkowicie zależny od energii elektrycznej. To nie eliminuje technik, takich jak benzyna, olej napędowy lub generatora gazu. Dzięki temu urządzeniu pracować w domu na wsi zaopatrzenia w wodę, ogrzewanie, oświetlenie i inne atrybuty komfortu, co sprawia, że jest on pełnoprawnym obudowa. generator benzyna jest zupełnie w stanie zapewnić sprawne działanie są w komputerach domowych, klimatyzatorów, urządzeń domowych. I z tego powodu alarmu byłoby żadnego problemu. Zainstalować diesel lub benzyna generator może być w różnych obszarach: w piwnicy, garażu. To może i czyni maszynę w zagrodzie. Najważniejsze – aby znać podstawy łączenia generatorów różnych typów. Oferujemy porady specjalistów do podłączania tych urządzeń. Korzystanie z tych wskazówek i instrukcji generatora diesla, benzyny lub gazu, można poprawnie wprowadzić urządzenia do eksploatacji.

Podłączanie generator benzyna

W rzeczywistości, każdy generator benzyna – autonomicznego zasilania. I każda taka elektrownia może być uważany za silnik spalinowy, ciągle wypychające spaliny. Więc zanim agregat prądotwórczy benzynowy, trzeba zadbać o dobrą wentylację pomieszczenia. Często jest napędzany benzyną generator z domu mieszkalnego, w którym nie wystąpią problemy z wentylacją. Jeśli jednak generator benzyna jest zainstalowany wewnątrz domu, jego tłumik umieścić na rurze izolacyjnej. Zasadniczo, przewód wykonany ze stali nierdzewnej lub stali węglowej. To właśnie ten sposób gazy spalinowe są ewakuowani na zewnątrz pomieszczenia.

Wewnątrz domu, optymalna lokalizacja instalacji generatora benzyna – piwnica. Poziom hałasu wytwarzany przez urządzenie jest uważane za średnią. To było w piwnicy odgłos pracy generatora benzynowego będzie dobrze utonął.

Połączenie rządzi generator dieslowski

Znacznie większy hałas i wibracje podczas pracy wytwarza generator dieslowski. Dlatego jego instalacja nie nadaje się piwnica lub ziemi obok domu. Najlepszym rozwiązaniem dla instalacji generatora Diesla – wolnostojący budynek w podwórku lub na ulicy.

Instalacja generatora Diesla, także nie zapomnij o dobrej wentylacji wokół niego. Rurociąg wyprowadzania spalin, istnieje również potrzeba. Kolejna rada fachowców: przed podłączeniem generator dieslowski zapewnienia nieprzerwanego ogrzewania pomieszczenia, w którym będzie. Fakt, że olej napędowy w niskich temperaturach gęstnieje. Dlatego temperatura wokół generatora nie może spaść poniżej 5 stopni Celsjusza.

Jeśli wybrany jest generator gazu

Przed instalacją generatora gazu, upewnij się, że rura do umieszczenia podsumował przewód gazowy. Ponadto rura zasilająca musi być zgodne z przepisami technicznymi zgodnie z lokalnym prawem. W przypadku, gdy scentralizowane źródło gazu nie jest dostępny, generator gazu mogą być podłączone do przenośnej butli gazowej z tego paliwa.

Podczas instalacji generator gazu jest również spełnione powyższe wymagania dla spalin i wentylacji obiektów. To miejsce może być w piwnicy, ponieważ generator gazu jest prawie nie detonacji i wytwarza mniej hałasu niż urządzeń pracujących na paliwach ciekłych (generatorów benzyna i olej napędowy).

Ogólne zalecenia dotyczące instalacji i uruchomienia generatorów

Przed zakupem każdy generator ogóle powinien rozważyć jego dostawę i rozładunek. Sprzedaż generatorów diesla, benzyny i gazu nie zawsze są podejmowane w celu dostosowania ich do miejsca i pomoc w instalacji. Dlatego specjalny sprzęt jest niezbędny do wynajęcia w firmie transportowej lub budowy.

Pomieszczenie, w którym zostanie zainstalowany generator, muszą być wyposażone w środki ochrony przeciwpożarowej, na ścianach i podłodze położyć materiałów niepalnych. Ponadto, konieczne jest, aby podnieść lub do otworu do usuwania gazów spalinowych przez rury rozdzielające przymocowana klamrami.

Oto szorstki plan pomieszczenia, wyposażone w instalację generatora:

Każdy, kto planuje zainstalować benzyna, olej napędowy lub generator gazu, o wadze ponad 200 kilogramów, będzie musiał zdobyć flagi. Wszakże nawet siły 4 osób delikatnie przynieść taką wagę i umieścić go na fundamencie nie uda. Zainstalowaniu dźwig powinien znajdować się w osi wzdłużnej przestrzeni, która przechodzi przez generator i przechodzi do drzwi.

Po zainstalowaniu diesel, benzyna lub gaz pokój generator powinien być dodatkowa przestrzeń. Będzie zbiornik oleju oraz elektryczny przewód wentylacyjny prowadzi się silnik cieplny. Najbardziej solidny fundament dla generatora – betonowy fundament. Wylewa się na poziomej platformie, o określonych wymiarach generatora.

Generator diesel i benzyna gaz i wymaga co najmniej 1 metr wolnej przestrzeni wokół siebie, więc zawsze będziesz miał dostęp do urządzenia do jego uruchomienia, konserwacji i napraw. Ponadto, podłoga i ściany pomieszczenia powinny być wyposażone w kanały do prowadzenia przewodów energetycznych i przełączania typu. Zamiast do kanałów telewizji kablowej, można użyć pól zewnętrznych ze szczególnej ochrony elektrycznej. Pamiętaj: Twoja sieć domowa w żadnym wypadku nie powinny przecinać się z centrum.

Aby połączyć generator benzyny lub innego rodzaju generator do sieci, zamontowanej na ścianie ramy, wyposażonej w dystrybucji automatów bezpieczeństwa. Aby podłączyć generator używany kabel miedziany o przekroju odpowiadającym mocy urządzenia. Obudowa generatora starannie uziemione.

Jako działania zawsze sprawdzić poziom paliwa w zbiorniku generatora. Powinien on być na tyle rezerwy paliwa na co najmniej 2-3 godzin pracy na baterii. Rezerwa ta będzie ci pomóc jeśli nastąpi awaria na linii zasilającej.

Czy to benzyna, olej napędowy lub gaz generator powiadomić wszyscy członkowie rodziny są ściśle określone zasady jego rozruchu i zatrzymywania. W żadnym wypadku nie pozwalają dzieciom z zespołem. Jeśli źle przełącznik generatora, może nie tylko nie, ale także zapalić. Dlatego miejsce instalacji należy zachować sychy pojemności 2 litrów.