458 Shares 9297 views

Musk Rose: opinie, zdjęcia, grooming, najlepsze stopnie

Większość ogrodników marzenie posiadania w swoich obszarach obfitego kwitnienia, prawie chory, skromny w pielęgnacji i uprawie róż, które są odporne w naszym klimacie i ma wspaniały smak. Ktoś może powiedzieć, że takie rośliny występują w przyrodzie. A on będzie źle, bo jest to kolory prawdziwe życie, zwane róże piżmo. Dziś wprowadzenie do najczęściej hybrydy są związane z tym licznej rodziny.

Historia hodowli

Na początku XX wieku, Peter Lambert (hodowca z Niemiec) prowadził „trier” – odmianę, która stała się pierwszym w odniesieniu do róż piżma. wynikiem selekcji wstrząsnął nie tylko zwykłych ogrodników, ale również pod wrażeniem ekspertów. Lambert przedstawia bardzo aromatyczny, obfita (i szybko) kwitnienie róży. Zaangażowany w hodowli nowych odmian i innych hodowców. Na przykład, asystenci Lambert małżonkowie Bentall, stworzył coś w rodzaju „baletnica”, Dzhozef Pemberton (Anglia) był autorem takich odmian jak: „Cornelia” „Penelope”, ogromny przedszkola Lens Rosen otworzył Lui Lene (Belgia), gdzie w ostatnich latach wzrosła i wyhodować nowe odmiany roślin pięknych pachnących. Musk Rose – to nazwa dość szerokim zakresie hybryd, takich jak:

  • phoenecia,
  • moschata;
  • mulliganii;
  • arvensis;
  • multiflora;
  • sempervirens.

cechy roślin

Najlepsze odmiany róż piżma mogą być ogromne (do dwóch metrów wysokości) i dość zwartych roślin. Takie rozety są idealne do uprawy w małych ogrodach, na łóżku. róże piżmo różnią się od swoich dekoracyjnych „krewnych”, które podziwiam je lepiej z daleka i nie z bliska. W tym przypadku, można w pełni docenić wspaniałość krzewów kwitnących.

W przeciwieństwie do zwykłych róż kwiatów ogrodowych, hybrydy piżmo one gromadzone w zaroślach, kwitną niemal jednocześnie, zamieniając się w rodzaj krzewu cloud powietrza. Wszystkie róże kwitną bardzo obficie piżmo, więc oni są prawdziwym dobrodziejstwem dla tych, którzy lubią jasne kolory w krajobraz ogrodu. Okres kwitnienia towarzyszy małych przerw, pozwalając ogrodnicy cieszyć splendor krzakach przez cały sezon.

Konieczne jest, aby podkreślić znakomity zapach róż. On jest bardzo silny, z kwiatowymi i owocowymi nutami, kilka włącza piżmo – substancję, która jest ceniona w przemyśle perfumeryjnym. I to poczuć, nie trzeba się schylać do kwiatów, róży piżmowej (fot widać poniżej), nawet sam jest w stanie wypełnić cały ogród wspaniały smak. Najbardziej pachnące odmiany „Cornelia”, „Felicia”, „rozwielitki”.

Gdzie lepiej sadzić krzaki?

Mówiliśmy już, że aby korzystać z tych kolorów lepsze na odległość, więc powinny być sadzone w ostatnim rzędzie klombu. Odmiany, które mają silny aromat, są właściwe obok altanie lub w ławki ogrodowe. Na pierwszym planie, kwietniki mogą być uprawiane, być może, tylko piżmo róża odmiana „Ballerina”.

Małe kwiaty tej rośliny tworzą kulisty krzew. róże piżmo świetnie wyglądają z innych odmian róż, na przykład herbaty, a także traw ozdobnych. Wspinaczka odmiany najlepiej sadzić w pobliżu powojniki, razem tworzą piękne obrazy wideo.

Musk Rose Pielęgnacja

Według większości ogrodników muszą rozwijać te rośliny w swoich dziedzinach, a ich zalety są łatwą uprawę i konserwacji. Taka róża dobrze tolerowany cieniowania, nie jest w stanie rozwijać się w bardzo bogatej gleby. Chociaż wiele hodowcy zauważyli, że te róże są dostosowane do opieki. Główną zasadą jest, aby pamiętać o wszystkich, którzy będą rozwijać te pachnące kwiaty, to kolejność przycinania. Rośliny te usunąć tylko martwe i chore pędy.

W zimowych róż pochyla. Zrób to łatwe, ponieważ pędy są bardzo elastyczne. Do hodowli róż piżmo nie potrzebują szczepionki są dobrze propagowane przez sadzonki. Te róże są bardzo wytrzymałe, a jeśli chcesz się rozwijać ogród różany na miejscu, a następnie uruchomić z najlepszych odmian piżma. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich.

balerina

Krzewy tej odmiany rozprzestrzeniania i krzaczaste, osiągając wysokość metra. Liście są błyszczące, skórzaste. Skoki z czerwonawym odcieniem. Pąki lekko wydłużone i wskazał na szczycie. Kwiaty są małe (nie więcej niż cztery cm średnicy), zapachowe, pomalowanej na bladoróżowego zebrane w dużych kwiatostanów (do 100 zawiązków).

Odmiana ma długie i obfite kwitnienie. Z odpowiednich kwiatów cięcia ponownie.

Schwerin

Odmiana ma energiczną i rozprzestrzeniania krzew o dużych błyszczących liściach i gęsta. Kwiaty pół podwójne, średnich (do pięciu centymetrów). Są one malowane w bogatych wiśniowy kolor i są zebrane w kwiatostany małych (do ośmiu kwiatów). Pąki są zaostrzone na końcach, wydłużone.

robin Hood

Bardzo efektowna roślina o purpurowych kwiatów. Dorasta do sześciu metrów wysokości. Szerokość – około stu dwudziestu centymetrów szersze okazy są znacznie rzadsze. Odmiana jest odporna na choroby. Mimo że kwiaty tego gatunku są raczej małe, można je łatwo zrekompensować ten „niedobór” w dużych racemes kwitnących przez cały sezon.

Kwiaty mogą być dwojakiego rodzaju: półpełne i nemahrovye. Wszystkie są malowane wiśni lub malin tony, z białym centrum i dużo białych „smug” na płatkach. centrum kwiatu jest ozdobiona wieloma złotymi pręcikami, że dość szybko stają się brązowe. Szczotka gruba, często przypominają dużych kulek purpurowych. Liście są ciemnozielone w kolorze. Silnorosly jakości, odporna na choroby.

Cornelia

Roślina o delikatnych różowo-morelowe kwiaty. Krzew dorasta do stu sześćdziesięciu centymetrów i szerokości większej niż jeden i pół metra. Małe półpełne kwiaty są zadziwiająco ogromna ilość. Kwitną od pąki koralowej-Red.

Odwrotna strona płatków jest łososiowy kolor różowy. Ta odmiana różni się od innych falistych płatkach. Kolor jest zwykle palą bardzo ciepłej pogody. Kwiaty tworzą dużą szczotkę. Pierwszy kwitnienia do dwudziestu pięciu kawałków, w jesieni ich liczba niemal się podwoiła. Liście są ciemnozielone, błyszczące. Pędy gładkie, prawie nie ciernie.

Rosa Felicia

Odmiana ta jest znana z łososia-różowe kwiaty. Wysokość krzewu osiąga sto sześćdziesiąt centymetrów, szerokość – około sto osiemdziesiąt centymetrów. Odmiana jest odporna na choroby. Wielu hodowców uważa, że to jeden z najlepszych hybrydowych róż piżma. Ma największe kwiaty, najpiękniejszy kolor i bardzo długi okres kwitnienia.

Kwiaty są podwójne, długie płatki, różowy z morelowym odcieniu tylnych bocznych i kremowych baz. Kwiaty produkowane są w racemes wielkich rozmiarów (do piętnastu sztuk). Na jesieni pędzlem stają się większe, zwiększając ich liczbę (do pięćdziesięciu sztuk). Bush raczej nogi, ale wymaga jedynie minimalnego cięcia, zwłaszcza w pierwszych latach. Liście duże, ciemnozielone, błyszczące, duże kolce.

Musk Rose: recenzje właścicieli

Sądząc po opiniach ogrodników, róże piżmo stać się dla wielu z nich prawdziwe odkrycie. Są bardzo zadowoleni z ich zakupu. Krzewy są bardzo malownicze, nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji.

Wiele podziwiać znakomity zapach kwiatów i kwitnienie przez cały sezon. Doświadczeni hodowcy uważają, że mieszańce piżmo są idealne dla osób, które dopiero zaczynają rosnąć róże.