201 Shares 9645 views

Jak sadzić, jak propagować, jak dbać: Citrus Fortunella – radość w domu

Wśród wszystkich obfitości rośliny rosnące w pomieszczeniach, uprawiane swoich kochanków, niektóre wyróżniają się kilka odmian cytrusów. Są one zgrupowane pod nazwą Citrus Fortunella, aw naszym regionie zwykle rosną dwa podgatunki: Margaritę i japoński fortunellu.

Zwłaszcza postawa mieszkańców ziemi, przyszedł do nas z tego drzewa: w Japonii nazywa się „Złota Orange” ( „Kinkala”), w Chinach, która jest jego ojczyzną – w „złote jabłko” ( „kumkwat”). Jest to chińska nazwa lepiej znane naszych hodowców, czasami nie słyszeli o jakiejkolwiek fortunelle.

Jak cytrusowych kryty

Przede wszystkim dotyczy to evergreeny i dlatego nadaje się do uprawy w domu. Zgadzam się, bardzo niewiele osób chętnie prowizji za każdym upadku z dywanem opadłych liści. By sobie, kumkwat jest wystarczająco miniaturowe i rośnie bujna, wziął koronę. Dla japońskich bonsai często korzystają Kinkala – wystarczy wiedzieć, jak dbać.

Owoce cytrusowe, Fortunella rosnącego w doniczce nie jest bardzo duże, co hamuje wzrost. Jeśli chcesz, aby drzewo rośnie wysoki, roślina To w dużym pojemniku (lub regularnie ponownie garnek do większego garnka) – w domu, „cieplarnianych”, to może osiągnąć jeden i pół metra.

Crohna Y kumkwat gęsty, tworzą małych wydłużonych liści. To kwiaty w środku lata do około tygodnia, a owoce dojrzewają w zimie – gdzieś w grudniu lub styczniu.

Uwielbia Kinkala

Jak będzie rosnąć piękne i zdrowe zależy od tego jak dbać. Citrus Fortunella lato preferuje pośrednie, rozproszone światło. Ale w zimie nie jest wystarczająco słoneczny. Czasami nawet umieszczenie drzewa w południowej części pokoju, konieczne jest, aby zorganizować podświetlenie.

W lecie roślina jest lepiej zrozumieć. Jest ogród – po prostu wspaniały, ponieważ pula może być pochowany w ziemi: jak gleba w nim i korzenie nie wysychają. Jeśli masz rośliny „balkon darniowej”, będzie musiał zmienić sposób, w jaki sposób dbać. Cytrusowe Fortunella umieszcza się w pudełku z trocin, piasku, torfu lub nawet belitsya jego puli. Ziemia będzie musiała pokryć z ściółkę.

Nie mniej ważne dla wilgotności kumkwat. W suchych dni, staje się podatny na choroby i szkodniki mogą zacząć tracić liście i przestają rosnąć i kwitnienie. Istnieje kilka opcji, w jaki sposób dbać. Citrus Fortunella lato regularnie spryskiwane ciepłą wodą bronił. Obok zakładu jest przydatna umieścić miskę z nią jednak. W zimie, tym samym pojemność można umieścić na grzejnikach, ale najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nawilżacza.

Podlewanie Citrus Fortunella jest zależne od pory roku: wiosną i jesienią – co dwa dni latem – codziennie, w zimie – kilka razy w tygodniu (w zależności od jakości ogrzewania w mieszkaniu: cool – i raz wystarczy).

Jeśli chcesz podzielić się radością

Home Kinkala zwykle propagowane przez sadzonki. Większość z powodzeniem działa sadzonki kwietniu. Pędy jesienią są cięte na kawałki o długości od 5 do 10 cm. Na każdym powinna wynosić co najmniej dwie nerki. Aby obniżyć krawędzie nie gniją, są posypane węgla drzewnego.

W puli znajduje się średniej wielkości drenaż, top – mech torfowiec, a następnie ziemię. Siedzieć sadzonek (optymalna. – 3 jednostki, ale może wynosić do 5), czysta powierzchnia posypuje się piaskiem, a cała konstrukcja jest zamkniętym słoiku. Spróbuj znaleźć szkło: plastikowe słabo przepuszcza światło i ogrzewano w słońcu, produkuje związki nie użyteczne rośliny. Ciepły i na regularne podlewanie ciepłą wodą po 2-3 tygodniach rośliny zostaną przeszczepione do stałego „zamieszkania”.

I oto jest – żniwa

Większość ludzi rosną pokój cytrusowych jeszcze ze względu na ich płodów. To samo dotyczy drzew cytrusowych podgatunku Fortunella. Mogę je mieć? Jest to nie tylko możliwe, ale konieczne! Smakują nietypowe, ale bardzo przyjemne. I można je jeść jako całość, a nie czyścić – skóra jest cienka, aromatyczny i przyjemny smak. Takie „cytrusowy” i przejdź jako przekąski z alkoholem i owocowych sałatek i jako dodatek do pieczonego mięsa i ryb, a do produkcji kandyzowanych owoców.

Tak więc, oprócz estetycznej przyjemności z tego pięknego drzewa, przynosi również korzyści całkiem użytkową.