560 Shares 7830 views

Angielski zamek drzwi: cechy, zalety i wady

Blokady mechanizmów w dobie intensywnego rozwoju technologicznego nie jest też pozostawione bez uwagi postępowych projektantów. Eksperci oferują nowe, fundamentalnie różne rozwiązania do ochrony prywatnych domów, biur i obiektów ważnych ze zwiększonych wymogów bezpieczeństwa. Ale to nie znika z pola widzenia konsumenta i klasycznych urządzeń, które nadal są popytu w większości zwykłych użytkowników. W szczególności, angielski zamek, nawet na tle zwykłych modeli mechanicznych zachowuje się dość dużą popularnością.

Zasada działania i urządzenia

W rosyjski angielski zamki są znane również jako cylinder reprezentujących szeroką rodzinę prosty, łatwy w obsłudze i niedrogie modele. Rdzeń tych urządzeń stanowi rdzeń metalowy kształt cylindryczny, z których nazwy gatunkowej. W zależności od stanu zamka cylindra może zablokować drzwi zatrzask rdzenia lub znajdować się w pozycji otwartej. Manipulacja cylindra jest możliwe tylko pod warunkiem odpowiedniego wpisu klucza.

Mechanizm zatrzaskowy jest wyzwalany ze względu na kołkach. W stanie zamkniętym z różnych części tego samego sworznia zawarte w rowkach blokujących i cylindrycznego korpusu jednocześnie. Aby włączyć język podstawowy i przesunąć blokadę, włóż klucz, a więc umieścić grupę kołków na granicznym pomiędzy rdzeniem a obudową. W tym zamku angielskiego może mieć inne elementy funkcjonalne, takie jak ramki z zębami. Ale zasada działania pozostaje taka sama.

Główne cechy zamku

Różne konstrukcje mogą mieć własną unikalną kombinację cech, ale jeśli weźmiemy średnie wartości klasy bezpieczeństwa Model 3 takie parametry mogą być:

  • Liczba poprzeczek – 3.
  • Średnica poprzeczek – 15 mm.
  • poprzeczki Wyjścia – 35 mm.
  • Liczba obrotów: 3.
  • Interaxal luka – 85 mm.
  • Wymiary – 250h110h20 mm.
  • Waga – 1,5-2 kg.

W odniesieniu do produkcji materiałów, podstawę dla większości modeli stali. Inną rzeczą jest to, że w zależności od modyfikacji angielskim zamku drzwi można dostać inny zasięg. Niektórzy producenci są zakładami powłok proszkowych, inni – na nikiel, a trzeci – na mieszaninie chromowej.

Niezawodność zamku

Przyjmuje się powszechnie, że ten typ modelu jest najmniej wiarygodne wszystkich tradycyjnych urządzeń mechanicznych. Jednak zamek cylindryczny w większości przypadków nie są narażone na zagrożenia, które mogą prowadzić do pękania, jak to jest z powodzeniem stosować w domu. Hacking Zakładamy również metody fizyczne, ale to nie oznacza, że w praktyce odbywa się to jako trend. Inną rzeczą jest to, że w porównaniu z innymi wersjami zamków mechanicznych, ta opcja jest mniej wiarygodne.

To jest równoważone przez negatywny fakt, że projekt ma prostego urządzenia i, co do zasady, zostać naprawione. Jednak stopień ochrony może zależeć od typu używanego zamka. Na przykład, blokada angielski list przewozowy jest najbardziej niestabilny, w przeciwieństwie modyfikacja wpuszczany. To wpływa na jakość ochrony oraz rodzaj instalacji. W tym aspekcie, może mieć znaczący wpływ montażu akcesoriów i dodatków. Teraz konieczne jest, aby dowiedzieć się więcej na temat zalet i wad angielskich zamków.

zalety

Pod względem łatwości obsługi i konserwacji jest najbardziej atrakcyjna wersja mechanicznego zamka. Urządzenie cylindra układ blokujący może być wymieniony bez większego nakładu rdzenia w przypadku pęknięcia lub utraty kluczy. Co najważniejsze, z tego naprawy nie ma potrzeby wymiany całego ciała, wykonując projekt demontażu. Stało się to możliwe po tradycyjny mechanizm angielskiego zamku był standaryzowany, a różni producenci zaczęli produkować rdzenie identycznych rozmiarach. Oznacza to, że w tej samej obudowie można zintegrować cylindrów różnych firm. Ponownie, w skarbcu meritum ergonomiczny i kompaktowy, można dokonać – odnosi się to również do samego zamku i kluczy. Chociaż to zależy od konkretnego modelu. Kolejną zaletą jest możliwość rozwoju technicznego zamku. To nie wszystkie modele, ale w wersji Premium z największych producentów dają już w szerokiej konfiguracji podstawowych wersjach. Z dodatkowym optsional może znacznie poprawić charakterystykę poszczególnych systemów.

braki

Wszelkie roszczenia do modeli tego typu są spowodowane skromne wskaźniki ochrony. Z odpowiedniego szkolenia i odpowiednie oprzyrządowanie specjalistom atakujący może sprostać takiej przeszkody. W każdym razie, z entry-level lub budżetu. Z tego powodu zaleca się, aby skorzystać z angielskiego zamku w połączeniu z dodatkowymi systemami bezpieczeństwa. Zwykle specjaliści zalecają zawierać jako wzmocnienie siły śrub. Słabym punktem mechanizmu cylindra jest uważany za możliwość nokaut rdzenia, tak że stopień tajności nie odgrywa większego znaczenia. W tym sensie, model brytyjski odpowiadać zamki dźwigniowe Niezawodność.

wniosek

Rosyjski rynek oferuje wiele odmian zamka cylindra. Najbardziej wytrzymałe, ergonomiczne i niezawodne rozwiązania oferujące ujędrnia Cisa, jarmuż, „Cerberus” i tak dalej. D. „The Guardian” Producent specjalizuje się w kompleksach drzwi, dlatego we współpracy z nimi może być liczony raz na rozwiązania systemowego problemu ochrony dom lub mieszkanie. organiczne połączenie drzwi / angielskim zamku jest korzystne, że oba elementy dopasować charakterystykę włamaniem. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że nawet z dostępnością dużej wytrzymałości systemu ryglowania drzwi pozostawić urządzenie słabego atakującemu szansę na pomyślne penetracji. Rzeczywiście, w tym przypadku w linii spółek giełdowych są oferowane wsparcie i urządzenia wzmacniające do wzorów drzwi. Niektóre z nich, jak bronenakladok również obliczony na innych zagrożeń. Na przykład technologia umożliwia izolację jakości konstrukcja, odporność na ogień, i tak dalej. D.