103 Shares 3620 views

Amerykański gniazdo i wtyczka. Adapter z gniazda amerykańskiego dla europejskich

Istnieje ponad setki sposobów łączenia się z siecią elektryczną. Istnieje ogromna liczba wtyczek i gniazd. Należy również pamiętać, że w każdym kraju specjalną napięcie, częstotliwość i prąd. To może stać się poważnym problemem dla turystów. Ale to pytanie jest aktualne nie tylko dla tych, którzy lubią podróżować. Niektórzy robią w mieszkaniu lub domu napraw, celowo ustawione standardowe gniazdo w innych krajach. Jeden z nich – amerykański wylot. Ma swoje własne cechy, zalety i wady. Obecnie istnieje tylko 13 standardowych gniazd i wtyczek, które są stosowane w różnych krajach. Rozważmy niektóre z nich.

Dwa standardowej częstotliwości i napięcia

Wydawałoby się, dlaczego musimy tak wiele norm i typów elementów elektrycznych? Należy jednak pamiętać, że istnieją różne standardy napięcia. Wielu nie wie, że używasz nie jest tradycyjny 220, zarówno w Rosji i WNP w sieci elektrycznej dla gospodarstw domowych w Ameryce Północnej i 120 V. Ale nie zawsze tak było. Aż do lat 60-tych na całym napięciu ZSRR gospodarstwa domowego wynosi 127 woltów. Wielu zapyta dlaczego. Jak wiadomo, ilość zużywanej energii elektrycznej stale rośnie. Wcześniej, oprócz żarówek w domach i budynkach, każdy inny konsument po prostu nie istnieje. Wszystko, co każdy z nas codziennie obejmuje gniazdo – komputery, telewizory, kuchenki mikrofalowe, podgrzewacze wody, – jeszcze nie istnieje, i pojawił się znacznie później. Kiedy pojemność rośnie, konieczne jest zwiększenie napięcia. Wyższy prąd pociąga za sobą przewody przegrzanie, a wraz z nimi pewną utratę czynnego ogrzewania. To jest poważne. Aby tego uniknąć niepotrzebnych strat cennej energii, należy zwiększyć rozmiar drutu. Ale jest to bardzo trudne, czasochłonne i kosztowne. Dlatego zdecydowano się zwiększyć napięcie w sieci.

Czasy Edison i Tesla

Edison był zwolennikiem DC. Uważał, że to właśnie ten prąd jest wygodne do pracy. Tesla wierzył również w korzyściach zmiennej częstotliwości. W końcu, dwa naukowcy zaczęli praktycznie w stanie wojny ze sobą. Nawiasem mówiąc, ta wojna zakończyła się dopiero w 2007 roku, kiedy USA włączony do sieci prądu przemiennego dla gospodarstw domowych. Ale wracając do Edisona. On stworzył produkcję żarówek z żarnika opartej na węglu. Napięcie dla optymalnej wydajności, te lampy wynosi 100 V. dodał 10 więcej strat w przewodach i ich mocy podjętych dla napięcia sieciowego 110 V. Dlatego amerykański wylot przez długi czas został obliczony na 110 V. Ponadto, w Stanach Zjednoczonych, a następnie w inne kraje, które ściśle współpracowali ze Stanami Zjednoczonymi przyjęliśmy jako standardowe napięcie 120 V. częstotliwość prądu było 60 Hz. Ale Sieci elektryczne zostały stworzone w taki sposób, że ich domy zostały podłączone do dwóch faz, a „neutralnym”. W ten sposób jest możliwe uzyskanie 120 za pomocą napięć fazowych lub 240, w przypadku napięcia sieciowego.

Dlaczego dwie fazy?

Cała materia w generatorach, które tworzą energię elektryczną dla całej Ameryki. Są dwufazowy do końca 20 wieku. Przy napięciu fazowym połączony słabą konsumenta i mocniejsze w języku napięcia liniowego.

60 Hz

Ten w pełni zasługują Tesla. To zdarzyło się w 1888 roku. Ściśle współpracował z George Westinghouse., W tym na rozwój generatorów. Argumentowali oni, przez długi czas i wiele optymalnej częstotliwości – przeciwnik nalegał na wybranie jednej z częstotliwości w zakresie od 25 do 133 Hz, ale Tesla mocno utrzymywany w jego idei i figura 60 Hz maksymalne dopasowanie do systemu.

zalety

Wśród korzyści wynikających z tej częstotliwości można odróżnić niższe koszty w procesie produkcji systemu elektromagnetycznych dla transformatorów i generatorów. W związku z tym, urządzenie do tej częstotliwości jest znacznie mniejsze wymiary i ciężar. Nawiasem mówiąc, czy lampa jest praktycznie nie migotać. Amerykański rynek zbytu w Stanach Zjednoczonych jest znacznie lepiej przystosowany do zasilania komputerów i innego sprzętu, który wymaga dobrego odżywiania.

Gniazdka i standardy

Dwa główne standardowe napięcie i częstotliwość są powszechne na całym świecie. Jeden z nich – amerykański. Napięcie to jest 110-127 V przy 60 Hz. I jako wtyczek i gniazd stosowanych standard A i B. Drugi typ – Europejskiej. Tutaj napięcie 220-240 V, częstotliwość – 50 Hz. Europejskie gniazdo – to głównie C-M.

typ A

Gatunki te są szeroko rozpowszechnione jedynie w północnej i środkowej części Ameryki. Można je również znaleźć w Japonii. Istnieją jednak pewne różnice między nimi. Japoński ma dwa kołki do siebie równoległe i płaskie o tej samej wielkości. Gniazdo amerykański jest nieco inny. A do niej korek, odpowiednio, zbyt. Oto jeden bolec szerszy niż drugi. Odbywa się to poprzez uwzględnienie w celu ciągłego zachować właściwą biegunowość przy podłączaniu urządzeń elektrycznych. Po tym wszystkim, zanim prąd w amerykańskich sieciach były trwałe. Jednak te wyloty zwane klasy II. Turyści mówią, że widelec japońskich techników działa bezproblemowo z USA i placówek kanadyjskich. Ale te elementy są podłączone odwrotnie (jeśli wtyczka US) nie będzie działać. Odpowiedni adapter do gniazdka. Ale zwykle ludzie po prostu ciąć szpilkę.

typu B

Tego typu urządzenia są wykorzystywane tylko w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Japonii. W przypadku urządzenia typu „A”, przeznaczone do urządzeń o niskim poborze mocy, w tych gniazdach są zawarte głównie zaawansowanych urządzeń o poborze prądu do 15 amperów. Niektóre katalogi takie amerykański gniazdo wtykowe lub mogą być określane jako klasy I lub NEMA 5-15 (jest to międzynarodowy oznaczenie). typ „A” Teraz są prawie całkowicie zastąpione. W Stanach Zjednoczonych, należy używać tylko «b». Ale w starych budynkach można jeszcze znaleźć i stary amerykański wylot. W nim nie ma kontaktu, odpowiedzialny za uziemieniem. Ponadto przemysł USA od dawna produkuje instrumenty z nowoczesnymi widłach. Ale to nie wyklucza wykorzystania nowych urządzeń w starszych domach. Zaradni Amerykanie po prostu wyciąć lub zniszczyć kontakt z podłożem, to nie przeszkadza, a to może być podłączony do starego typu gniazdka.

Prywatne wygląd i różnice

Który nabył iPhone w USA, wie jak to wygląda amerykańskiego gniazdka. Ma swoje własne cechy. Gniazdo składa się z dwóch płaskich otworów lub szczelin. W urządzeń nowego typu w dolnej części dodatkowego kontaktu z gruntem. Również, że nie było żadnych błędów, jeden pin jest szerszy niż drugi. Amerykanie zdecydowali się nie zmieniać tego podejścia i nowych rynków zbytu w lewo nadal. Kontakty na bolcach wtyczki nie są, jako europejskiego gniazdka. Przeciwnie, jest płyta. Na ich końcach mogą być otwory.

Jak wykorzystać amerykańskie uzbrojenie w krajach WNP

Zdarza się, że ludzie przynoszą sprzęt ze Stanów Zjednoczonych i chcesz go używać w Europie i Rosji. I napotykają problem – gniazdko nie pasuje do wtyczki. I co zrobić? Można wymienić przewód na europejskim standardzie, ale ta opcja nie jest dla każdego. Dla tych, którzy nie są biegli w sztuce i nigdy nie trzymał lutownicę w ręku, wskazane jest, aby kupić adapter do gniazdka. Byli tam sporo – wszystkie są różne w jakości i cenie. Jeśli planujesz wycieczkę do USA, to należy zaopatrzyć się w adaptery wyprzedzeniem. Nie są one warte pięć dolarów lub więcej. Jeśli złożysz zamówienie w sklepie internetowym, można zaoszczędzić nawet połowę kosztów. Należy także pamiętać, że przychodzą w standardzie amerykańskim, nawet w Stanach Zjednoczonych cały wylot hotele – i bez względu na to, że większość ludzi, którzy przebywają, są turyści zagraniczni. Przed podróżą należy zakupić i zabrać ze sobą adapter. Ale zdarza się i odwrotnie – amerykański przychodzi do, powiedzmy, Francja. A teraz chce iść wieczorem do Facebook, udostępniać zdjęcia i doświadczeniami z przyjaciółmi i rodziną. On „zaczepki” w gniazdo zasilania z Macbook, ale, oczywiście, nic się nie dzieje. W tym przypadku, to może pomóc z gniazda zasilacza o Europejskim Amerykanina. To samo dotyczy urządzeń zakupionych w Stanach Zjednoczonych. Jeśli nie chcesz lutować, można kupić niedrogi adapter i chińskie robione pełny używać urządzeń elektrycznych, aby naładować telefon lub tablet na niestandardowym gniazdka elektrycznego. Żadne inne opcje tutaj.

streszczenie

Mówi się, że umysł nie rozumie rosyjski, ale też nie tak łatwo w Stanach Zjednoczonych. Nie można po prostu przyjść i korzystać z amerykańskich gniazdek typu Europejskiej lub innych wtyczek. Dlatego należy podjąć kart drogowych, i muszą być zamawiane z wyprzedzeniem. To oszczędza czas i pieniądze.