734 Shares 1029 views

Budowa domu: jak obliczyć po schodach na drugie piętro

Każdy budynek mieszkalny posiada schody, a na prawidłową realizację architektury pomieszczenia zależy komfort i bezpieczeństwo miejsca zamieszkania. Każdy element tej struktury muszą być zaprojektowane i wymarły, materiały do jego produkcji muszą być dopasowane do maksimum wszystkie cechy projektowanych budynków. I pytanie, jak obliczyć po schodach na drugim piętrze, jest jednym z elementów planu budynku.

Rodzaje drabin

Przed jak obliczyć po schodach na drugie piętro, trzeba wybrać rodzaj konstrukcji. Główne typy to:

  1. PŁYWAJĄCY – Te projekty są łatwe do wykonania i praktyczność. To urządzenie jest wykorzystywane w projektowaniu pomieszczeń, gdzie w przyszłości planowane jest przenoszenie obiektów wielkogabarytowych (meble, instrumenty muzyczne i tak dalej). Ponadto, konstrukcja ta jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla dzieci i osób starszych. Istnieją również odmiany tego typu konstrukcji – włączanie schody 90 ° (ustawienie prowadzi się w dwóch sąsiednich strefach) poluoborotnaya 180 °, kołową – kąt obrotu wynosi 360 ° (tutaj zapewniają kilka fragmentów napędowych i miejsca).
  2. Schody spiralne – złożona konstrukcja, w którym etapy są przeprowadzane na typ nawijarki. Promień rozmieszczenia tych elementów precyzyjnie obliczony w projekcie. Konstrukcje takie jak zakrzywione schodów klapką, łamanych to zmiany struktury śrubowej.

Wybór schodów

Aby wiedzieć, jak obliczyć po schodach na drugie piętro, trzeba wybrać rodzaj budynku. Zazwyczaj, dobór urządzeń i konstrukcji zależy od czynników takich jak strefy zarezerwowanej w obszarze projektu, nachylenie wynurzania (wysokość podłogi) i innych.

W tym przypadku kształt geometryczny miejscu do spiralnej klatki schodowej – koło, i wzorów napędowych – prostokąta. Pierwszą opcją jest plan najbardziej opłacalne, ale tego typu urządzenia nie są bezpieczne dla dzieci i osób starszych, a także dla tych, którzy mają zły stan zdrowia (szczególnie nadciśnienie).

Wybierając rodzaj drabiny sustainer określić, czy zaprojektowana struktura będzie się obracać lub linii. Jeżeli miejsce jest mały, to najlepiej zaplanować budowę kolei, który kąt jest obliczana w zależności od lokalizacji w budynku.

analiza strukturalna

Rozważyć kwestię sposobu obliczania po schodach na drugie piętro, na przykład schody obracany o 90 °, tym wykonane z drewna. Na tej samej wielkości kroków czasowych (wysokość i szerokość) przewiduje zasad opisanych w dokumentach budowlanych (ciach).

Główne wartości, które zostały przyjęte do obliczeń są następujące:

  1. Szerokość marszu. Wartość ta konstrukcja w zależności od tego, czy do przenoszenia dużych przedmiotów. Typowo, wartość ta wynosi od 800 mm do 125 mm.
  2. Maksymalna głębokość etap przyjmuje się rozmiar buta 42 – 280 mm 300 mm.
  3. Wysokość otwarcia na schodach: Optymalne odmiana – 1,95 m, 2,0 m.
  4. Wysokość etap (etap) – 160 mm do 200 mm.
  5. Kąt wznoszenia jest pobierane 30 ° – 45 °, ponieważ wartości nachylenia w tym zakresie mogą zapewnić komfort jazdy.
  6. Wartości te mogą zostać zweryfikowane za pomocą tak zwanego wzoru zabezpieczającego 2k + n, gdzie k – wysokość w pionie, N – krok szerokości. Jak wiadomo, etap dorosłych wynosi 0,60 – 0,64 m, a K – 0,28 m, to następującą N przejąć 0,18 m Należy zauważyć, że poziom szerszy, tym mniejsza wysokość wznoszenia ..

Przed obliczyć po schodach, trzeba dokonać pomiarów:

  1. wysokość podłogi (mierzona prostopadle ze szczytu drugiego piętra na dolnym poziomie pierwszego poziomu (punkt A)) – i nóg.
  2. Długość występu przęsła (od punktu A do pozycji końcowej konstrukcji niższych etap przyszłości) – przyprostokątna b.

Znajomość tych wymiarów można wyznaczyć długość całej rozpiętości Pitagorasa wzorze 2 a + b = 2, C 2, gdzie c jest pożądaną wartość. Liczba etapów jest obliczana poprzez podzielenie łącznej wartości wysokości podłogi do pionu (wysokość etap), na przykład, 3 m 0,20 m = 15.

Jak można zauważyć, w celu obliczenia po schodach na drugie piętro jest łatwe. Można to zrobić bez pomocy specjalnych programów komputerowych. Najważniejsze – prawo do wykonywania pomiarów w sposób opisany powyżej.