145 Shares 1311 views

Żyrandol Bath. Ładne i bezpieczne

Jakie miejsce w domu – specjalny? Prawdopodobnie każdy w tej kwestii nie jest odpowiedź. Jednak to z wizytą w łazience wszystkich z nas rozpoczęcie dnia, że przygotowuje się do odpoczynku w nocy. Umyć, ogolić, stosuje makijaż, manicure, pedicure, postawić się w porządku, a jeśli to możliwe, i odpocząć – wszystkie te „ruchy” w domu przydzielono jej miejsce. Równie ważne jest światło, a co za tym idzie, łazienka Urządzenie powinno być starannie dobrane.

I to nie tylko w projektowaniu i wnętrza w zależności od stylu. Zrozumiałe jest, że piękno – nie na ostatnim miejscu, ale … Uwaga! Wilgotność – jest pierwszą rzeczą jest, aby pamiętać, co zakup żyrandola. Łazienka charakteryzuje obecności pary wodnej, spray dużych ilości wody, tak więc konieczne jest, że wilgoć nie wnika do urządzenia elektrycznego. Będzie miał żadnych problemów przy zakupie urządzenia oświetleniowe, należy zwrócić należytą uwagę na jego paszporcie. Producent zawsze wskazują w dokumentach kod IP: pierwszą cyfrę w nim – stopień ochrony przed kurzem, drugi – przed wilgocią. Patrz IP 44 – oznacza, że lampa jest chronione przed rozpryskiwaniem wody, 55 – środki ochrony przed dyszami. Ogólnie, im wyższa liczba, tym w tym przypadku, lepiej i bezpieczniej.

Drugim ważnym kryterium – jasność, a zatem poziom światła, mierzony lx. Żyrandole kąpiel powinna idealnie utworzyć strumień światła o poziomie nie mniejszym niż 200 luksów. Prosta kalkulacja pomoże Ci zrozumieć, czy podoba Ci się model, w zakresie niezbędnym do radzenia sobie z zadaniem. Nawiasem mówiąc, w tym przypadku, biorąc pod uwagę nie tylko ilość, ale również rodzaj żarówek. Tak więc, wymagana próg 200 luksów osiąga się przy średniej mocy konwencjonalnych lamp żarowych 10-30 watach na metr kwadratowy, atom fluorowca – około 23-27 W / m 2, i lampy fluorescencyjne są „daj” co najmniej 6-8 W / m2. Warto zastanowić się, że łazienka z jasnymi płytkami i meble mogą być podjęte w celu obliczenia wartości niższej. Odwrotnie, światło przestrzeń konstrukcja, wykonana w ciemnych barwach wymagają bardziej intensywnego oświetlenia, aw tym przypadku przyjąć maksymalną liczbę. „Correct” żyrandol do łazienki należy dobrać biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki.

Wielu znawców urody westchnieniem: „Bezpieczeństwo, indeksy, obliczenia … ale co z wyrafinowania i ogólnym” oka proszę „” pośpieszył uspokoić swoją subtelną duszę – nowoczesne producenci oferują na pokrycie „oazę czystości” ogromna gama modeli pozwala uwzględniać najbardziej ekstrawaganckim wnioski. Metal, kryształowy żyrandol, lub do łazienki, „oddycha” japońskie motywy, wzory dla miłośników Prowansji lub stylu secesyjnym – wybór jest naprawdę oszałamiający. Run-up w cenach przyzwoite, na rynku można znaleźć produkty znanych marek, miłą różnych kształtów, materiałów i stylów.

Tylko właściciele zdecydować co do ozdobienia ich przestrzeni domu: lampy, montowane w suficie, sufit tradycyjnym lub wyłącznej witraży żyrandol. Łazienka, nawiasem mówiąc, pożądane jest, aby wziąć pod uwagę i zdolność do regulacji oświetlenia. Aby wykonać pewne procedury lepiej w jasnym świetle. Jednak aby zanurzyć się w ciepłej kąpieli wypełnionej zapachami, jest mało prawdopodobne, aby dopasować. Łatwy kolej ściemniacz pozwala korzystać z zabiegów relaksujących w przyjemnym półmroku. I, jak mówią, niech cały świat czekać …