769 Shares 1814 views

Jak szybko marynowane makrela trzy wygodne sposoby

Solone makrela kochać prawie wszystko. Służy jako doskonała przekąska, bardzo dobry z gotowanymi ziemniakami lub puree, smaczną kanapkę. Ale tylko szybkie i smaczne marynowane makrela nie może każda gospodyni. Jak gotować ryby jest o wiele bardziej apetyczny i bardziej przydatne niż to, co jest sprzedawane w sklepie, a nie spędzają dużo czasu?


Jak szybko marynowane makrela?

W pierwszym sposobie, około godziny. Chwila, gdy są gotowe do jedzenia, prawie nie konieczne. Weź dwie ryby, pół litra wody, sól polstakana trzy grochu ziele angielskie, liść laurowy. Doprowadzić wodę do wrzenia, soli, dodać liść laurowy i pieprz. Gotować przez pięć minut, a następnie pozostawić do ostygnięcia solanki. Oczyścić rybę od wewnątrz, odciąć głowę i dokładnie spłukać. Oddzielone od kręgosłupa lędźwiowego, pokroić na porcje. Wyślij ryb w schłodzonej solanki i przechowywać w lodówce. W ciągu godziny, które będą prosalivatsya makrela, można gotować ziemniaki do dekoracji. Perederzhivat ryby w solance nie jest konieczne, smak nie jest taki sam. Usuń solanki, opłukać filety, osuszyć i służyć.

Jak szybko marynowane pikantne osolonej makreli?

Jeśli chcesz bardziej pikantny ryb solenie go w pikantnym zalewie. Potrawa będzie gotowa w ciągu dziesięciu godzin. Wiele z tych technik obejmują przygotowanie w ciągu kilku dni, więc metoda ta jest nadal dość szybko. Będziesz potrzebował dwóch makrela, trzy łyżki soli, dwie cebule, pięćdziesiąt mililitrów 9% octu sto pięćdziesiąt gramów oleju roślinnego, pięć grochu czarny pieprz, dwa liście laurowe, goździki, pieprz czerwony. Przed szybko ogórka makreli, cięcie głowy ryby, ogon, blaszki, usunąć wnętrzności i przemywa go wodą. Zdejmij skórkę, usunąć nasiona i pokroić filet. Cebule, obrać i posiekać pierścienie. Wymieszać olej z octu i przypraw. Włożyć filety w misce, posypać solą, wszystko wymieszać i pozostawić na kilka minut. Dodać cebulę i pieprz i zalać marynatą oleju. Włożyć rybę w pojemniku z pokrywką, przykryć i drganiami. Pozostawić na dziesięć godzin w temperaturze pokojowej, a następnie przez kilka godzin w lodówce czystą. Makrela jest gotowe do serwowania.

Jak szybko marynowane makrela z przypraw?

Innym dobrym sposobem szybkiego solenia ryb. Okazuje się, bardzo aromatyczny i trzeba gotować trochę dłużej. Przed szybko zalewa makrela, czysty i wypatroszone tuszy cięte głowy, ogon i płetwy. Filety podzielić na pół, natrzeć solą i pozostawić na szesnaście godzin w plastikowym pojemniku na prosolilas rybnych. Po upływie określonego czasu od tusz wycierania sól przemyć zimną wodą i osusza serwetki. Filety posypać czarny pieprz, zgnieciony czosnek, dodać kilka kawałków liści. Umieścić ryby w szczelnie zamkniętym pojemniku, przechowywać go w lodówce, a dwie godziny później makrela może być podawany do stołu. Podobnie jak w poprzednich wariantach dań, jest idealny do ziemniaków jako przystawka.