817 Shares 2170 views

Chusovskoye jezioro. Wędkowanie w regionie Perm

Jeden z największych zbiorników wodnych w regionie Perm jest Chusovskoye jezioro. Tłumaczone z permu Komi język słowo „Chus” oznacza „głęboki wąwóz.” Jest on położony w bezpośredniej bliskości granicy z Republiką Komi i odnosi się do basenu Kama. Jest to zbiornik wodny i postarać się o wykwalifikowanych rybaków z całego kraju, z doskonałej jakości usług i rybołówstwa na dużą skalę. Wędkowanie jest prowadzona przez cały rok.


obszar

Jezioro Chusovskoye (Perm terytorium) ma dość imponujący rozmiar i nietypowy kształt. Jego powierzchnia – około dwudziestu hektarów. Szerokość powierzchni wody rozciąga się na trzy kilometry długości – 18 km. Jezioro jest stosunkowo płytkie. Średnia głębokość – około dwóch metrów. Maksymalna głębokość, która znajduje się w niektórych miejscach nawet do ośmiu metrów.

opis

Chusovskoye Lake ma kształt owalny lub jako rybackich, płytki. Brzegowa w spodek wody jest słaby. Według wybrzeża głównie piasku lub mułu. Niski i słabo rozwinięta roślinność (trawa, turzyca, trzcina), dzięki czemu łatwo dostać się do linii wodnej. procentowy stopień przerostu zbiornika wynosi czterdzieści.

Z powodu upadku w kolorze jeziora bagno wody, ma zielonkawo-żółty. Mimo wystarczającej ilości osadów wzdłuż brzegu, woda płynie i jest ulubionym miejscem tarła ryb zamiar.

wędkarstwo

Uważa się, że największa ryba tuczu miejsce w regionie Perm – to Chusovskoye jezioro. Rybołówstwo jest zawsze udane i trofeum. Złowionych tam i Pike którym masa osiąga dwanaście kg i do dwóch okoń kg. Doskonałe ryby jest na haku jazie, okonie, batalion, płoć, węgorz i leszcz. W okresie zimowym, poruszając się wzdłuż dopływów jeziora pojawia lipień.

Doświadczeni rybacy, miłośników polowania na szczupaki, bardzo lubi jeziora Chusovskoye. Ryby te nie boją się, dlaczego nie oprzeć podczas połowów, stoi z szeroko otwartymi oczami zdziwienie. Odwiedzanie rybacy starają się tutaj na wiosnę i ciepłe lato. Uważa się, że bezrybya nie jest w tym czasie. Ale miejscowy powiedzieć, że w zimowe mroźne dni, gdy powierzchnia jeziora jest pokryta grubą warstwą lodu, życie nigdy nie zatrzymuje się ryb. Tylko cierpliwość i czas na dobry połów będzie wymagać nieco więcej niż w innych porach roku.

Jak się tam dostać

Dostać się na bogatej gamy staw rybny jest dość trudne. Miejscowi mówią, że jeden z trudnych do ryb miejsc w swoim regionie jest właśnie Chusovskoye jezioro. Jak dostać się do miejsca początkujących, którzy nigdy nie był w tych stronach? Jak znaleźć rybacki „raj”?

Najbliższe miasto nazywane Nyrob. We wsi znajduje się sto kilometrów od jeziora. Niestety, pusta droga, dobra droga lub jawne uboczu basenu nie znajdziesz. Pierwszy przykład wykonania – tu jeździć na specjalnej technice. W lecie może być quada, a zimą – skuter śnieżny lub wszystkie terenu pojazdu. Zdarza się, że rybacy tu z powodu zabroske z samolotu lub helikoptera, z wylotem z Perm. Lokalna często korzystają z rowerów.

Druga opcja – korzystanie z łodzi motorowych, które mogą być osiągnięte przez rzeki i dostać się do jeziora. Trzecia opcja, która jest praktykowana nie boi się trudności i długiej jazdy rybaków, jest to samochód. Najpierw musisz dostać się do wsi Nyrob. Następnie przejdź na polnej drodze około dwunastu kilometrów. Kiedy dotarli do promu, przejazd do promu w Vizhaikha River. Następnie droga będzie biec po Colva. A gdy dotarł do niej do Visherka rzeki, przechodzą przez nią na ustach.

W każdym razie, droga będzie długa i trudna. Ale jak mówią doświadczeni rybacy, którzy każdego roku wybrać miejsce spoczynku Chusovskoye jeziora, ścieżka jest tego warta. Rybołówstwo jest doskonała i zawsze udane. Dużo ryb, można użyć innego narzędzia, eksperyment i ćwiczyć swoje umiejętności rybackich.

I wędkarstwo i myślistwo

Na brzegu jeziora, stary gang, gdzie nie ma nawet wędzarnia. Teraz gang nie działa, ale w przeszłości wydobywano w tych dziedzinach do trzydziestu ton ryb rocznie. Ponadto w pobliżu znajduje się stacja meteorologiczna i miejsce połowów Cherdynsky.

Jezioro Chusovskoye (Województwo Perm) jest nie tylko niezwykle piękne miejsce na relaks i bardzo dobre miejsce do wędkowania. Tutaj co roku idą do myśliwych. W okresie migracji na jeziorze razem tysiące ptaków wodnych. Nawet prosta obserwacja różnych gatunków ptaków przynosi estetyczną przyjemność. Dość często przyjeżdżają tu na wakacje z całymi rodzinami. Linia brzegowa umożliwiający łatwe ustawienie namiotu i pobyt na wybrzeżu w komfortowych warunkach.

Pomimo niedostępność i oddalenie od obszarów zamieszkanych, Chusovskoye jezioro zaprasza stawę dla miłośników wędkowania. W przeciwieństwie do stawu najwyższej Iset zlokalizowany w centrum miasta, jezioro słynie z czystej wody i różnorodnych ryb. Miejscowi rybacy wolą spędzić kilka godzin na drodze, ale do korzystania z tej udanego połowu niż spędzać dziesięć minut na drodze do stawu i być rozczarowany w ogóle.