826 Shares 8055 views

Vector Graphics – jest … edytory grafiki wektorowej i rastrowej

W dzisiejszym świecie obrazów generowanych komputerowo mają szczególne miejsce. Grafika komputerowa jest dziedziną nauki takich jak informatyka. grafiki wektorowej, z kolei, jest jednym z tematów grafiki komputerowej. Więc jest to obraz, który jest tworzony przy użyciu formuł matematycznych.


Grafika rastrowa – to zbiór pikseli. A grafiki wektorowej jest zbiorem obiektów, które są opisane wzorami.

Z tej metody prezentacji graficznej ilustracji wektorowych otrzymuje szereg zalet.

Dlaczego jest grafika wektorowa?

Zdolność do konstrukcji geometrycznych dokładnie – głównym problemem grafiki wektorowe komputerowych. Oznacza to, że stosując go tworzyć diagramy, rysunki i inne dokumenty.

Należy zauważyć, że zdecydowana większość systemów CAD stworzony w oparciu o grafice wektorowej.

Nie trzeba dodawać, że rastrowych i wektorowych edytor grafiki, takich jak Photoshop, Adobe Illustrator, farby narzędzia Sai i inni są powszechnie używane przez artystów-projektantów. Wynika to z grafiki wektorowe komputerowych.

Co jest podstawą?

Lekcje grafiki wektorowej, które odbywają się w szkole i w szkolnictwie wyższym, w szczegółach mówić o obrazie wektorowych.

Opiera się on, po pierwsze, obliczanie współrzędnych punktów na ekranie, które są częścią zarysu obrazu. Ten rodzaj grafiki wektorowej o nazwie komputerowej.

Po drugie, na podstawie obrazu rastrowego w sprawie informacji o tym, co matematycznych właściwości jednej lub innych geometrycznych kształtów.

Aby skonstruować ilustracji grafiki wektorowej wykorzystuje drogę współrzędnych. Podstawowa koncepcja tego rodzaju grafiki komputerowej – linia.

Gdzie jest stosowana?

grafika wektorowa komputerowe w dzisiejszym społeczeństwie ma bardzo szeroki zakres zastosowania w różnych dziedzinach działalności człowieka. Stosowany jest wszędzie, od banerów reklamowych na łamach gazet i czasopism, a także schematów i rysunków w takich dziedzinach, jak przestrzeń.

Kompozycja obrazu wektorowego

Zdjęcie obraz jest zbiorem wektorów segmentów, natomiast bitmapy jest zbiorem punktów.

Wektor sztuki rysunek przedstawia za pomocą linii prostych i zakrzywionych, które nazywane są wektory.

Ponadto, wektor edytora wykorzystuje parametry, takie jak położenie i barwy linii.

Na przykład, ilustracja unikanie punktów niż tworzenie obwodu. Ustawia kolor konturu i obszar wewnątrz niego.

grafiki wektorowej

Konieczne jest opracowanie na charakterystyczne cechy obrazów rastrowych i wektorowych – obiektów. Każda ilustracja może zawierać jeden lub więcej obiektów z odpowiedniego typu.

Każdy element wektora składa się z części wewnętrznej pętli i obszaru. Te ostatnie mogą mieć wypełnienie lub pusty. Wlewanie powierzchni wewnętrznej może być w postaci kolor, wzór lub mozaiki przejścia koloru.

Pętla z kolei mogą być otwarte lub, wręcz przeciwnie, zamknięta. Przedmiotem wektor ma podwójną funkcję:

1) Za pomocą obwodu może zmienić kształt obiektu na zdjęciu.

2) przedmiot kontur wektor może być wydane – w tym przypadku, będzie odgrywać rolę mózgu. Można określić szerokość, kolor i styl linii.

Formaty grafiki wektorowej

CDR jest „natywny” format programu CorelDraw. Należy zauważyć, że ten format nie jest kompatybilny ze starszymi wersjami nawet, nie wspominając o innych redaktorów.

SWF – ten błysk w formacie, który jest zaprojektowany, aby zobaczyć animację. Aby go zobaczyć, konieczne jest zainstalowanie programu FlashPlayer.

Wiele redaktor wektor obsługuje tylko niektóre formaty grafiki wektorowej. EPS jest jednym z nich. Jest to uniwersalny format do pracy z grafiką wektorową komputerowych. Obsługiwany jest przez zdecydowaną większość edytorów grafiki wektorowej.

Aby tworzyć animowane grafiki wykorzystane Program AdobeFlash. Jego format – FLA. Z pomocą języka Action Script, można tworzyć skrypty zarządzania.

Program Adobe Illustrator tworzy domyślnego formatu AI. Należy zauważyć, że nowsza wersja nie są zgodne z wcześniej, ale ma możliwość zapisania obrazu w poprzedniej wersji.

język znaczników oparty na XML przeznaczony formacie SVG, został stworzony w celu publikowania obrazów grafiki wektorowej w Internecie. Format obsługuje animacji i jest otwartym standardem. Darmowy program do grafiki wektorowej Inkscape zapisuje pliki w tym formacie domyślnie.

Jakie są zalety grafiki wektorowej?

Po pierwsze, grafika wektorowa – stosunkowo mała waga obrazu. Ponadto obraz ma stosunkowo nieskomplikowany szczegół.

Po drugie, wektor sztuka – jest możliwość nieskończenie skalowanie obrazu. W tym przypadku, jakość nie cierpi.

Po trzecie, wektor sztuki – jest możliwość nieograniczonego ruchu, rozciąganie, obracanie i innych grup. Jakość obrazu w tym samym czasie, znowu nie cierpieć.

Po czwarte, w programie do grafiki wektorowej pozwala kontrolować grubość linii i koloru. Ponadto, funkcja ta jest niezależna od powiększenia.

Po piąte, wektor sztuka – możliwe jest wykonywanie takich przekształceń obiektów jak odejmowanie, dodawanie, uzupełnia i skrzyżowaniach.

Jakie są wady grafiki wektorowej?

Pierwszą wadą jest to, że jeśli obraz wektor ma wiele elementów, jego wielkość wzrasta znacząco. Tak, zdarza się, że kopie waga rastrowe znacznie mniej niż waga oryginalnego wektora.

Od pierwszej sekundy braku przepływów – to jest trudność przeniesienia fotorealistycznych obrazów.

I ostatnia, trzecia wada grafiki wektorowej – to jest problem ze zgodnością programów.

Narzędzia do pracy z grafiką wektorową komputerowych

Podobnie jak w przypadku grafiki rastrowej, do pracy z wektorem istnieje ogromna różnorodność narzędzi programowych. Jednak, aby opanować je o wiele bardziej skomplikowana niż edytor grafiki bitmapowej. Główne programy do pracy z grafiką wektorową są następujące:

1) Adobe Illustrator. Ta edycja w połączeniu z Adobe Photoshop i Adobe PageMaker tworzy potężny pakiet do projektowania złożonych dokumentów i drukowania układu publikacji.

2) CorelDraw. Ten program to profesjonalny edytor grafiki komputerowej. Posiada bogaty zestaw opcji, jak również zaawansowany system sterowania i przyjazny dla użytkownika interfejs.

3) Macromedia odręczne. To oprogramowanie do edycji jest jednym z najbardziej intuicyjne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie, które może pracować z grafiką wektorową. Główne cechy: łatwy w obsłudze system sterowania oraz wysoką prędkość. Jednakże jej zdolność do znacznie skromniejsze niż w poprzednich redaktorów.