199 Shares 6751 views

Japońskich broni: zabójcze piękno i elegancja

Wschód – delikatna sprawa, zwłaszcza w odniesieniu do sztuki wojennej. Azja dała światu wiele wspaniałych próbek broni białej, a wśród nich – tradycyjną japońską katanę i wiele innych równie uderzające miecze.

Warto zauważyć, że nawet w Chinach, miejsce narodzin kung fu mieczem kult nie był tak rozwinięty jak w Japonii. Miecz był uważany duszą samuraja, a jego strata była równa utracie dumy. W takiej czci stosunek do broni głębokie korzenie historyczne. Tylko Japonia ma rodzajów periodyzacji miecze. Na przykład japońska broń do 900 lat należy do starożytnego okresu i to było oczywiście pochodzenia chińskiego. Chociaż kult miecza w Japonii był w powijakach, ale najbardziej znany był mistrzem, który żył w wieku VIII Amakuni Yamato. Zgodnie z XVI wieku to trwało przez okres starych mieczy, gdy nowa klasa w społeczeństwie – samurajów. Wraz z pojawieniem się klasy wojskowej japońskiej broni białej była źródłem dumy i wyznacznikiem statusu właściciela. W tym czasie żył i pracował legendarny mistrz Muramasy, którzy kute miecze tak ostre, że mogą być cięte w liściach pływających na wodzie.

Aż do XIX wieku, trwał okres „nowych mieczy”. Teraz sam miecz nie miała znaczenie militarne, stając się jedynym elementem kostiumu. Dlatego w tym okresie bezprecedensowego dobrobytu osiągnął dekoracji broni, a miecz zamienił się w dzieło sztuki. Teraz nie jest to okres „nowoczesnych miecze.” Tradycyjne japońskie bronie, szczególnie zimno, jest zagrożone. Dlatego w Japonii dokładają wszelkich starań, aby zachować starożytną sztukę kucia mieczy wyjątkowy.

Nawiasem mówiąc, katana – nie tylko japoński ostrze. Tak więc, wśród innych rodzajów cut-and-frez Japońska broń należy zauważyć tachi – duży miecz, którego ostrze jest dłuższy niż 61 cm Miecz ten był używany do walki jeździeckich i ma stosunkowo duży zakręt .. Od XV wieku na zmianę przychodzi Tachi katana. Dłuższym ostrza i może dojść do 80 cm długości. Dziś jest – najbardziej popularne wśród kolekcjonerów ostrza. W połączeniu z katana wykorzystuje krótki miecz wakizashi. Razem tworzą one zbiór Daisho. Wakizashi były niezbędne w walce w wąskiej przestrzeni, a stosowane kilka technik ogrodzenia z katany. Samurai nóż tanto, wykorzystywane zarówno do celów cywilnych i wojskowych.

Kucie łopatki i praca z metalu zawsze uważana była za świętą czynność, zawód kowala został wyróżniony spośród wszystkich narodów. Jednak Japończycy w ten przewyższał wszystko. To jest obiekt kultu, japońskich broni, zwłaszcza miecze samurajskie, nigdy kute na przyszłość. Mistrz mógł zacząć wykuć miecz tylko wtedy, gdy otrzymała zlecenie od samurajów. Proces kucia zastosować kilka warstw stalowych, co powoduje, że ostrze stał się unikalny wzór. Który był uważany miarą kosztu łopatki i jakości pracy mistrza. Liczba ta nazywana jest szynka.

Ostrze ma tylko skromne ramy wojskową, ale także wielkie możliwości. Garda była również przedmiotem kolekcjonerstwa, wraz z innymi elementami miecza. Dziś japońskie karabiny można kupić w wielu różnych miejscach, ale zaletą jest jeszcze lepiej dać wiarygodnych dostawców i dystrybutorów.