236 Shares 3073 views

Drukarka "Epson L-110": instrukcje, specyfikacje, opinie

Pojawienie się nowego rozwoju jest szczególnie ważne w przemyśle high-tech, które obejmują produkcję sprzętu poligraficznego. W ten sposób rozprzestrzenianie drukarek laserowych wyznaczyła nowy etap w rozwoju wielofunkcyjnych urządzeń tego typu. Jednakże, bez odchodzenia od nowych kierunkach, twórcy firmy „Epson” jest nadal używany i korzyści stają rozwój klasycznej. Odnosi się to do drukarek atramentowych urządzeń, które są w nowych wersjach są dostarczane z ciągłymi mechanizmów dostarczania tuszu. Jednym z najbardziej znanych przedstawicieli tej serii, nazwany „Print Factory” to drukarka „Epson L-110”, który nie wymaga regularnej aktualizacji nabojów.

Ogólne informacje o modelu

L110 wzór przedstawia ergonomiczny zarządzania i kompaktowe wymiary drukarki 4 kolorowy zaopatrzony w 70-ml naczyń do tuszu. Niezwykła konstrukcja urządzenia pozwala na pracę z dokumentami przy minimalnych kosztach. W tym przypadku jakość druku z „Epson L-110” utrzymuje przyzwoity standard, typowy dla sprzętu domowego budżetu. Rzeczywiście, główną cechą tego modelu jest rezygnacja z tradycyjnych kaset, które zostały uprzednio stanowiły największą część kosztów związanych z utrzymywaniem urządzeń.

Ze względu na obecność trzech pojemników na cyjan, magenta i żółty, użytkownik może produkować około 7500 kolorowych dokumentów. Jeden pojemnik z czarną farbą umożliwia arkuszy drukarskich 4500 w formacie A4. Pomimo względnej nowości projektowanie, dostawa, mechanizmów dystrybucji i stosowania tuszu „Epson L-110” działa dobrze i niezawodnie. W tej części użytkownika wymaga minimum udział w procesie napełniania atramentem. Twórcy chcieli, aby uprościć procesy operacyjne, w wyniku ergonomiczna konstrukcja okazała i zoptymalizowanej dla gospodarki i niezawodności.

parametry techniczne

Model jest nowoczesna linia drukarek, ale pod wieloma względami można prześledzić należące do tradycyjnych urządzeń odrzutowych. Zasadniczo dotyczy projektowania i wykonania części technicznej „Epson L-110”. Cechy tej drukarki jest następująca:

 • Rozmiar papieru – A4 (maksimum).
 • Rozdzielczość druku – 5760×1440 dpi.
 • Drop ilość – do 3 tt.
 • Prędkość druku monochromatycznego produkt – 27 stron / min.
 • Prędkość druku kolorowego – 15 stron / min.
 • Szybkość druku zdjęć w formacie 10×15 cm – 69 sekund.
 • Moc – 10 watów.
 • Szerokość urządzenia – 472 mm.
 • Wysokość – 130 mm.
 • Głębokość – 222 mm.
 • Waga – 2,7 mm.

Choć nadzienie koncentruje się głównie na klasycznej zasadzie druku, wydajność operacyjna jest imponujące wielu użytkowników. I to nie wspominając o reszcie korzyści, w celu osiągnięcia, że „Epson”, deweloperzy są z powrotem do idei drukarce atramentowej. Znowu mówimy o oszczędności na materiałach eksploatacyjnych.

Funkcjonalność i opcje

Urządzenie wykonuje wszystkie podstawowe zadania związane z drukowania w domu. Tak więc, oprócz tradycyjnego tworzenia dokumentów tekstowych, można pracować z popularnych formatów zdjęć z wykorzystaniem kolorowego tuszu. Ponadto, i to zapewnia możliwość drukowania na rolkach. Przepływ pracy jest wspierany przez zrównoważonych mechanizmów przepływu atramentu, które upraszczają i realizacji technicznej. W tym samym czasie modyfikacji „Epson L-110” pozbawiony współczesnego jest opcjonalna, która jest obecna w tańszych modelach. Na przykład, producent nie dostarczył dotykowy panel sterowania, wyświetlacz ciekłokrystaliczny, a także możliwość drukowania bez konieczności podłączania do komputera. Nawiasem mówiąc, technologie bezprzewodowe są coraz częściej stosowane w drukarkach laserowych, nie ma również wpływ tego modelu. Nie wspominając już o braku podstawowych funkcji, takich jak wykonanie drukowania dwustronnego. Jednak ta funkcja nie jest wymagane na tym poziomie drukarek.

zarządzanie INSTRUKCJA

Praca zaczyna się od podłączenia drukarki do komputera za pomocą specjalnego interfejsu. W tym momencie, urządzenie powinno być podłączone do sieci za pośrednictwem zasilacza. Bezpośrednio kontrolowane przez przyciski. Warto zauważyć, że twórcy przedstawili w sumie czterech głównych przycisków. Jeden służy do włączania / wyłączania urządzenia, podczas gdy inni są wielofunkcyjne. Z ich pomocą użytkownik uruchamia i zatrzymuje proces drukowania, sprawdza stan dyszy wytwarza drgawkowy zakleszczony papier, itd Warto również zwrócić uwagę na wskaźnik, który jest wyposażony w drukarkę „Epson L-110.” Przewodnik zauważa, że lampy z odpowiednimi symbolami świeci się, gdy urządzenie rejestruje wiele arkuszy, a gdy zabraknie papieru lub atramentu.

Obchodzenie się z tuszem przewodnik

Chociaż twórcy wkładów do drukarek mozaikowych opuszczony, właściciel nadal od czasu do czasu mamy do czynienia ze szczególnym rozpylanie farby, które są wypełnione z odpowiedniej pojemności w drukarce. musi zostać zatrzymany w celu ponownego napełnienia pojemnika i wyłączyć wszystkie bieżące obieg, a następnie usunięcia bloku, która zawiera zbiornik atramentu. Następnie należy odkorkować butelkę farby, która wypełni się pojemniki „Epson L-110” z kolei. Z bloku należy wyjąć pojemnik, a następnie wlać do odpowiedniego koloru tuszu. W zależności od ilości puszek farby może pozostać nawet po uzupełnieniu. Dlatego nie należy wyrzucać czapki. Mogą bezpiecznie zamknąć butelkę i pozostawić do następnej aktualizacji kontenerów.

Obsługi drukarki

Chociaż nowe funkcje używane w drukarce dość skromnie, firma załatwione wdrażania efektywnych systemów diagnostycznych. W szczególności wykrywanie niskiej jakości druku z przestrzeni, kropek i innych wad należy używać specjalnego narzędzia, aby sprawdzić, czy głowica dyszy „Epson L-110”. Instrukcja zaleca również stosowanie programu do czyszczenia dysz w przypadku błędów systemowych w procesie drukowania. Czasami to pomaga i kalibracja głowic, ale w każdym przypadku jakość mechanizmów będzie zależeć w dużej mierze od sposobu dostawy są właściwie wykorzystywane.

Pozytywne opinie drukarki

Jako producent, drukarka zapewnia wysoką jakość druku przy niskich kosztach finansowych. Wielu użytkowników doceni wdrożony system stałego zasilania atramentem. Jeśli zanim takie urządzenia zostały wykonane poważne błędy w nowej idei projektowania korporacyjnych ma prawie żadnych wad. Na przykład, ciągłe mechanizmów drukujących domowe towarzyszyły straty atramentu i smug. Braki te całkowicie pozbawione Model „Epson L-110”, przeglądy, które należy zwrócić uwagę na technologii wysokiej szybkości, niezawodności i bezpieczeństwa w zakresie ochrony środowiska.

negatywne opinie

Sama linia „Print Factory” jest ustawiony jako nowoczesne podejście do drukarek rozwijających się, chociaż na podstawie przestarzałych zasad MIF. Ze wszystkimi zaletami, które pozwoliły na wdrożenie technologii stałego zasilania tuszem, a wielu użytkowników zgłosiły słabości tych drukarek. Na przykład, hałas jest podkreślana, czas trwania procesu drukowania i uchwyt na papier, z których najgorsza strona sławy drukarka „Epson L-110.” Sugerują, że praca z papierem jest punktem najsłabszych w modelu. Technika dosłownie zazhevyvaet arkuszy, aw niektórych przypadkach wykonuje przechwytywanie kilka sztuk na raz.

wniosek

Model może być poważnym zamiennik drogiej drukarki laserowej, czy jakość druku staje się najważniejsza. Gdy drukarka „Epson L-110”, jak również zestaw i Workflow zapewnia dość dobry wynik. I dotyczy to nie tylko do standardowych dokumentów tekstowych, ale również do zdjęć. Najważniejsze – aby używać markowych i nadaje się do cech eksploatacyjnych. Jednak technika ujawnia korzyści w pracy małych ilości materiału. Dla pracy biurowej, które wymagają wysokiej wydajności, opcja ta jest mało prawdopodobne, aby zmieścić. Faktem jest, że nawet z przepisami konserwacji ryzyko, aby uzyskać opóźnienie procesu drukowania z powodu nieudanej wychwytywania papieru. Ale z punktu widzenia minimalizacji kosztów, opcja ta jest nadal nadaje się do zadań produkcyjnych.