887 Shares 3141 views

Jak mogę znaleźć model płyty głównej w komputerze? Porady dla początkujących użytkowników

Wiele osób nie są świadomi sposobów, aby dowiedzieć się model karty nadrzędnej komputera, aw rzeczywistości dla niektórych sterowników i oprogramowania trzeba wiedzieć dokładnie zaznaczone na tym urządzeniu. Istnieje kilka różnych opcji, jak to zrobić, począwszy od prostego nazwę widoku w oknie, a skończywszy na demontażu jednostki systemowej komputera. Każda z metod różnią się złożonością i możliwości jego wykorzystania. W tym artykule znajdziesz najbardziej wygodny i odpowiedni dla Ciebie.


Skąd mam wiedzieć, model płyty głównej najprostszym i najszybszym sposobem? To wystarczy, aby odczytać nazwę w oknie, sprawdzić lub inny dokument. Ale jeśli nie masz pole (to po prostu zgubił), nie starają się być zdenerwowany. Istnieje kilka opcji, a przynajmniej jeden z nich powinno się zbliżyć.

Niewiele osób wie, jak znaleźć model płyty głównej za pomocą specjalnych programów. Aby to zrobić, należy użyć jednego z narzędzi do diagnostyki komputera osobistego (na przykład, słynny «Everest»). Programy te skanowanie całego systemu i zapewniają maksymalną informacje życzenie użytkownika. Po uruchomieniu narzędzia, przejdź do sekcji „pokładzie”, a na górze okna, które się pojawi, będzie miał dostęp do wszystkich informacji na temat „głównej” modelu komputera. Tutaj znajdziesz dużo więcej informacji na temat „matki” z płyty ID i odniesienie do wykańczania różnego aktualizacji.

Inną opcją jest znalezienie modelu płyty głównej, często nazywany „mechanicznie”. Należy zauważyć, że opcja ta jest jedną z najprostszych – wykasowanie jednej strony obejmuje komputer i patrzeć na samej płycie głównej jego marka (dla wszystkich urządzeń tego typu jest wskazany producenta i model). Jeśli nie wiesz, jak to wygląda „głównej”, nie martw się. Reprezentuje największą opłatę, do którego podłączony jest wiele urządzeń, począwszy od procesora komputera, a kończąc na RAM i karty graficznej. Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz się napis (słabe oświetlenie, drobnym drukiem, itd.), A to sprawia, że trudno jest znać model płyty głównej, nie rozpaczaj. Użyj aparat cyfrowy z lampą błyskową, a następnie rozważyć obraz monitora w postaci powiększonego. Jeśli wybierzesz tę metodę, należy całkowicie wyłączyć zasilanie i dopiero wtedy zacząć zdjąć pokrywę komputera.

Innym prostym sposobem, aby sprawdzić model płyty głównej – to po prostu zbadać dysk sterownika, który otrzymałeś przy zakupie komputera. Ale ta opcja nie jest konieczne polegać zbyt dużo – często producent produkuje „uniwersalne” sterowniki odpowiednie dla kilku modeli płyt głównych.

Nie wszyscy użytkownicy wiedzą, jak sprawdzić model płyty głównej, gdy komputer jest włączony. Jednak, aby to zrobić jest dość prosta – pierwszy obraz po uruchomieniu komputera jest pokazanie znaku „płyta główna”. Można też przejść do systemu BIOS i zobaczyć nazwę jego części.

Sprawdzić model i numer seryjny płyty głównej, użytkownik może także samego systemu operacyjnego. Aby to zrobić, można znaleźć w Menedżerze urządzeń i dokładnie zapoznać się z sekcją zatytułowaną «Chipset». Ale system może pokazywać błędne dane, wprowadzając w ten sposób jesteś mylące. W związku z tym „program” Sposób opisany powyżej (przy użyciu narzędzi innych firm do diagnozowania), jest dużo bardziej niezawodny. Należy również pamiętać, że przy poszukiwaniu modelu „głównym” karty w laptopach najprostszy sposób, aby wziąć pomocy oficjalnej stronie producenta urządzenia, na jego łamach można zwykle znaleźć szczegółowe informacje o wszystkich modeli produkowanych laptopów. Najważniejsze jest, aby wiedzieć dokładnie nazwę modelu notebooka.