232 Shares 7446 views

Airport "Malta Międzynarodowy Filie". Historia, lokalizacja, infrastruktura

Międzynarodowy Port Lotniczy „Malta międzynarodowa Filie” nie jest tylko start i lądowanie w polu stanu. Na małej wyspie Gozo ma sąd, przyjmując helikoptery od stolicy kraju, Valletta. Ale teraz nie chodzi o niego. Wszystkie zagranicznych turystów przybywających do Malty samolotem, gruntu, na tej samej wyspie. Można powiedzieć, że są tylko bramy powietrze kraju. Jaki jest Malta International Airport? Co trzeba być gotowym na turystów? Co należy zrobić, aby zostać utracone? Jak dostać się z lotniska do stolicy? Prawdopodobnie te i wiele innych pytań nękane podróżnych przygotowanie do lądowania na wyspie. Spróbujmy dać pełną odpowiedź na wiele z nich.

Krótka historia i lokalizacja

Air traffic wyspa z dawnej ojczyzny – Wielkiej Brytanii – regulować w 20-tych XX wieku. Kolonizatorzy zbudował pierwszy lotnisko. Malta była strategicznie ważne położenie geograficzne w środku Morza Śródziemnego, w pobliżu brzegów Europy, Azji i Afryki. Początkowo lotnisko obsłużyło funkcje czysto wojskowych. Terminal pasażerski został otwarty dopiero w marcu 1958 roku. Cywile nie budować nową piastę i po prostu stosować pasów startowych na lotnisku wojskowym w Royal Air Force. Z nabyciem niezależności Malty w 1979 roku, cały kompleks został przekazany do władz lokalnych. W 1987 roku rozpoczęto budowę nowoczesnego terminalu pasażerskiego, który został ukończony w 1992 roku nowa nazwa międzynarodowego lotniska Malta otrzymała od swojego sąsiedniej wsi Luka (Luqa). Znajduje się pięć kilometrów od stolicy – Valletta.

Latające na Malcie od Rosji?

Przez cały rok, w soboty i wtorki od Moskwy na śródziemnomorskiej wyspie latać samolotami firmę Air Malta. Latem liczba lotów znacznie wzrasta. Rzeczywiście, Malta ma reputację piękny ośrodek europejskiej. Sezon turystyczny w niebo wznoszą się i loty czarterowe samoloty, a nie tylko w Moskwie, ale także w innych rosyjskich miastach. Airport „Malta Międzynarodowy Filie” służy nie tylko obroże Air Malta, ale także 40 innych firm. Na wyspie można latać z Lufthansą przez Frankfurt lub KLM przez Amsterdam. Ukraina, Kazachstan, Mołdawia i Białoruś bezpośrednie loty do Malty nie tylko latać Kartę. Poza sezonem, pasażerowie z tych krajów musi dostać się na wyspę z transferów tranzytowych w dużych miastach europejskich.

infrastruktura

Airport „Malta Międzynarodowy Program partnerski” małe, tylko dwa piętra i zgubić się to prawie niemożliwe. Ponieważ port lotniczy zajmuje kilkaset tysięcy zagranicznych pasażerów rocznie, wszystko tutaj jest zaprojektowany w celu zapewnienia, że podróżni czują pełny komfort. Landing Strip gotowi przyjąć statki o różnym modyfikacjom. Stojaki paszport, kontrola celna, kontrola bezpieczeństwa rozmieszczone są tak, aby nie tworzyć żadnych zatorów. można trzymać check-in za pośrednictwem Internetu i oddać swój bagaż na specjalnym stole, pokazując paszport. Do usług świadczonych pasażerom wygodną poczekalnię, duży sklep wolnocłowy i dużo punktów, gdzie można zjeść przed lotem. W budynku lotniska działa darmowe WiFi. Dzieci mogą spędzać czas na placu zabaw. Są to punkty informacyjne, gdzie można odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące lotu i drogi do miasta na wyspie.

Jak dostać się do stolicy i ośrodkach?

Jak już wspomniano, lotnisko Valletta (Malta) jest w rzeczywistości znajduje się pięć kilometrów od miasta. Aby pokonać ten dystans na kilka sposobów. Pierwszy z nich – to najprostszy, najszybszy, ale drogie – wziąć taksówkę. W terminalu przylotów znajduje się specjalny stojak Taxi Booth. Złożyć zamówienie, a sam kierowca prowadzi swój bagaż w samochodzie. Jeśli zarezerwowali hotel, upewnij się, że: może kierownictwo hotelu oferuje transfer? Czasem transfery lotniskowe uwzględnione. Jeśli nie wiesz, gdzie się zatrzymać, nie krępuj się przyjść do baru specjalnego centrum serwisowego. Nie jesteś szybki, co pokoju stawek, zadzwoń Transfer hotelowy spowoduje. Innym sposobem, aby swobodnie podróżować po wyspie – wynajem samochodów. W hali przylotów z wielu firm oczekiwać klientów, oferując samochody każdej klasie. Najtańszym sposobem dotarcia do obiektów rekreacyjnych – autobus. Z lotniska, przejdź sześć tras – Valletta i innych miastach. Docelowy i przystanki pośrednie są pokazywane na wyświetlaczu. Na platformie przewodów magistrali na służbie, którzy mogą kupić bilet.

Co trzeba zrobić przed wyjazdem na lotnisko „Malta Międzynarodowy partnerski”?

W hali przylotów widać szereg centrów serwisowych. Nie przechodzą – ponieważ są one tworzone dla wygody użytkownika. W biurze turystycznym «MTA» dostaniesz mapę i dostarczy Ci przydatnych informacji. Na operatorów telekomunikacyjnych rack można kupić lokalną kartę SIM oraz w kantorach – zastrzeżone odpowiednią ilość euro. Zaleca się również, aby nie spieszyć się kupić tylko jeden bilet autobusowy. Jego cena wynosi 2,20 Yea, a kosztuje bilet dzień 2.60. Jeśli planują aktywnie korzystać z transportu publicznego, radzimy kupić bilet na tydzień dla 12 Je