664 Shares 5453 views

Kiedy i jak wprowadzić uzupełniającą karmienia dziecka

Pediatrzy zalecają karmienie niemowląt zacząć pisać po ukończeniu 6 miesięcy. Zwabić rozpatrzył wszystkie żywności, która nie jest mleko z piersi lub zastąpić sztuczną mieszankę. Według statystyk, wczesne wprowadzanie pokarmów uzupełniających prowadzi do anemii i biegunka. Jak wprowadzać pokarmy stałe prawo? Dziecko nie może wprowadzać pokarmy stałe lub nowego produktu w okresie choroby, skrajne temperatury lub po szczepieniu.

Znaki, bezpośrednio wskazujące na gotowość dziecka do przynęty:

  • dziecko stawała się coraz bardziej wymagają, aby jeść, proces karmienia zajmuje więcej czasu, a uzębienie nie jest przestrzegany;
  • ciekawość wzrosła dorosłych żywności;
  • możliwość usiąść o własnych siłach;
  • umiejętność odruchowo naciskać solidną język żywności z jego ust;
  • zdolność do podjęcia ręce i umieścić w ustach żywności.

W dzisiejszym Pediatrics, wraz z tradycyjną (za pomocą pewnego schematu pokarmów uzupełniających) jest powszechnie stosowane formy pedagogicznej karmienia (dziecko zjada z naczyniami matki).

Jak wprowadzać pokarmy stałe gatunki pedagogiczne

Zwolennicy typu pedagogicznej pokarmów uzupełniających twierdzą, że w wieku 6 miesięcy na wprowadzenie uzupełniających środków spożywczych do dzieci Głównym zadaniem rodziców – nie karmić, i dać dziecku możliwość zapoznania się ze smakiem i różnorodność nieznanych pokarmów. Naśladując dorosłych, dziecko próbuje manipulować z jedzeniem i naczynia, dowiaduje się zachowywać poprawnie przy stole.

Przynęta rozpocząć podając 2-3 mikrodawkach (przyciąć palce jej matki), dawka ta utrzymuje się przez 2-3 tygodni. microdozes ciecz (sok, sok, herbata) jest uważany za jeden napój (na dnie kubka). Stały pokarm można podawać bezpośrednio do dziecka, prawo w dłoni, ale tylko te produkty, które nie mogą jeść (jabłko, marchewka). zainteresowanie pokarmem dziecka należy podać każdą pomoc, ale nie objadać i nie starają się zmusić go nie jak jedzenie.

Rodzice powinni być przygotowani na to, że wprowadzanie pokarmów uzupełniających dla dzieci w towarzystwie zabrudzonych ubrań i żerowania. Nie jest konieczne, aby nadużywać dziecko. Inną wadą (lub zaleta?) Karmienie jest normalne, że menu rodzina musi być całkowicie zrównoważony, wykluczyć produkty wątpliwych i szkodliwych.

Jak wejść na przynętę typu pediatrii

Jest jeszcze inny rodzaj karmienia – Dzieci i młodzież.

Jeżeli rodzice są bardziej skłonni do tradycji, powinni wiedzieć, jak wprowadzać pokarmy stałe dla dziecka do dziecięcego umysłu.

Wiele mama po raz pierwszy wprowadzony milusińskich owoce, towarzyszyć dalsze porzucenie dziecka, to jest mniej słodkie i smaczne warzywa. Zdaniem wielu pediatrów, to jest w błędzie.

Nie dodawaj jedzenie dla dziecka, soli i cukru. Zaleca przyprawa suszone koper, aby poprawić smak i aromat. Przygotowanie owsianki na bulionie owoców, z dodatkiem słodkich gotowych puree lub kawałków owoców.

Podstawowe zasady dotyczące wprowadzania pokarmów uzupełniających :

  1. Wprowadzając nowy produkt trzeba wykonać na trzy dni, ale tygodni, reakcje ciała dziecka. Jeżeli produkt nie wykazuje (biegunka, zaparcie, duszność, lub brak reakcji alergicznej), jest to bezpieczne, aby wprowadzić go w diecie. W przeciwnym razie wykluczyć produkt z diety dziecka i spróbować wprowadzić je ponownie po pewnym czasie. Jeśli reakcja nie ustępuje, należy skonsultować się z pediatrą. Jeśli rodzina ma alergie, ostrożnie wprowadzić czerwone produktów.
  2. Pierwsze sześć miesięcy żywność uzupełniającą w tym czasopiśmie, wskazując czas i ilość skormlennogo produkt. Nie zapomnij umieścić znak na odpowiedzi na nią.
  3. Zacznij nowe produkty z łyżeczką w jednym karmieniem. Jeżeli w ciągu 3-5 dni, nie będzie ujemny reakcji, zwiększenie dawki do jednej łyżeczce dziennie.
  4. Nie zaczynaj dając dziecku nowy produkt w drugiej połowie dnia – zawsze pierwszy. Jeśli odpowiedzi na biegunki ciała lub innej ciężkiej reakcji, rodzice będą mieli czas do nocy, aby zobaczyć się z lekarzem.