713 Shares 8776 views

Długi Spit: opis, zdjęcia i opinie

Na rozległym terenie Rosji zawsze można znaleźć miejsce nie znane wszystkim jego mieszkańców, ale jednocześnie wyjątkowy, ciekawy i piękny. Jednym z tych niesamowitych części natury jest długi cypel (Krasnodar region) – część półwyspu Yeisk oddzielający Zatokę Taganrogu nad Morzem Azowskim.


opis

Długi warkocz składa się z piasku i muszli mięczaków, – topograficzne dziedzictwo naturalne, unikalne formacji, charakteryzuje się wysoką dynamiką związanych z trwałej zmiany w powierzchni pod wpływem wiatru i fal zjawisk ciętych. W połowie ubiegłego wieku długość ślina osiągnęła 17 km. Potem spadł w wyniku usuwania kamienia wapiennego do budowy Zbiornik Cymlański oraz liczne wymycia i obecnie wynosi około 9,5 km.

Szerokość pasa gruntu zmniejsza się płynnie od kilku kilometrów od samego początku aż do kilkudziesięciu metrów na końcu. Kos wznosi się ponad poziomem morza, na 1-1,5 m, a jej lowlands tworzy jeziorka wody słodkiej. U nasady cypla wieś Kozak, który dał temu miejscu nazwę – Dolzhanka drugi lub Dolzhanskaya Spit.

Długi inna szczególna kombinacja jego krajobraz morski, stepowych i leśnych stref, bogactwo i różnorodność flory i fauny.

warunki klimatyczne

Natura hojnie obdarzony wybrzeżu Azowskiego są szczególnie łagodny morski klimat, mnóstwo ciepła i słońca, morze, który rozgrzewa się szybko dzięki płytkiej głębokości. W miejscowym klimatu umiarkowanego kontynentalnego, nawet silne ciepło jest dość łatwe, a nieprzyjemne objawy aklimatyzacji nie towarzyszą żadne turystów po przyjeździe tutaj, lub po powrocie do domu.

Temperatura morza jest wygodne do pływania od połowy maja do początku października, a powietrze w sezonie plaży nagrzewa się do 25-30 ° C .. Opady głównie zimą i wiosną, letnie deszcze są rzadkością. Dwie wady warunkach klimatycznych – silny wiatr i brak cienia – wykluczają się wzajemnie: lato ciepło jest odczuwalne nie tak dużo, a intensywny ruch powietrza wydaje się delikatny wiaterek.

Flora i fauna

Zdecydowana obszar u nasady mierzei wybija sztucznie posadzone gęsty las sosnowy, który jest zamieszkany przez zające, lisy i dziki. Ten boru – raj dla grzybiarzy. Tu zbierać grzyby, grzyby masło i grzyby. W miejscach, gdzie plantacje leśne zbliżyć się do brzegu, wczasowicze mogą ukrywać się w cieniu i uciec od słońca.

Roślinność mierzei jest bardzo różnorodna – można spotkać kanadyjski świerk i topoli i zarośla tamarisk, rokitnik, dzika róża miłe dla oka w okresie kwitnienia. W tym samym czasie, nie ma obfitość kwitnienia rośliny są stale nieodłączne w kurortach na wybrzeżu Morza Czarnego, która wywołuje zaostrzenie chorób alergicznych.

Wiele ptaków, głównie mewy i kormorany preferują ich siedliska wyspa na końcu mierzei.

plaże

Dolzhanskaya Spit jest w zasadzie jeden duży ogromna plaża, która obmywa z jednej strony Zatoki Taganrogu, az drugiej – Morze Azowskie. Długi Spit przyciąga turystów przede wszystkim ze wspaniałych plaż, usiana małych muszli, całkowicie nienaruszone i różnią się wielkością, kształtem i kolorem. Turyści są z przyjemności kąpieli w czystej wodzie jasne i pięknej opalenizny. Jest to niemożliwe, aby pływać tylko na samym końcu cypla – gdzie dwie wody spotkać, poradzić sobie z wiry i fale nie zawsze jest cnotą, nawet doświadczony pływak.

Plaże zadowoli fanów aktywnego spędzania wolnego czasu, a także spokój i mierzone rodzinne wakacje. Są miejsca, gdzie morze jest głębokie i zaledwie pięć metrów od brzegu do dołu nie dostać. I są łagodne stoki i płytkie plaża z piaszczystym dnie – jest marzeniem par z małymi dziećmi. Prawie zawsze można zaobserwować zaskakujący fenomen: kosa na morze z jednej strony jest gładka i spokój, az drugiej wiatr wył i fal.

Poprawa na mierzei Długie

Warunki klimatyczne na wybrzeżu Morza Azowskiego przyczyniają się do leczenia chorób skóry, układu oddechowego i układu krążenia. Bardzo zdrowe kąpiele w czystej wody morskiej, bogaty w mikroelementy, opalanie z niewielką ilością promieniowania ultrafioletowego i niskiej wilgotności. Plaże również przyznają zdrowie swoich użytkowników dzięki Shell skały i piasek zawierający minerały. Nie zapomnij o korzystnym działaniu na organizm odurzających zjonizowanego powietrza morskiego, nasycone lotnych zakładów produkcyjnych i zapachy pachnących kwiatów i ziół.

Są to warunki na rożnie i błoto – wzdłuż brzegów jezior i lagun solnych słodkowodnych leżą błota posiadającego najbardziej cenne właściwości lecznicze.

Długi Spit: Rest

Wakacje tutaj będzie wielkim i niezapomnianym przeżyciem dla różnych kategorii osób. Różnorodność opcji zakwaterowania w stanie zadowolić zarówno najbardziej wymagających i najbardziej bezpretensjonalne turystów. Spit jest zarówno komfortowy ośrodek rekreacyjny z wszelkimi udogodnieniami i wysoki poziom usług i tanich hoteli klasy ekonomicznej, domków letniskowych i kempingów, a także miejsce na dzikie wakacje w obozach namiotowych. Wielu odwiedzających zakwaterowanie wynajęcia w art. Dolzhanskaya, kosa Długi odwiedził ich tylko do celów wakacje nad morzem. Wioska wynajęte pokoje w hotelach, domki i pokoje w sektorze prywatnym, istnieje rynek, sklepy, kawiarnie, apteka i bankomaty.

Ze względu na warunki, które są idealne do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu, długi warkocz zasłynął ośrodek dla aktywnego wypoczynku. Na jego wierzchołku rekreacji „Serfpriyut” czeka na wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje, ciesząc się zabawy i ekscytującej sport.

Rozrywka: Długi Spit

wieś Dolzhanskaya zaprasza turystów do Muzeum drodze kozackiego życia, gdzie można dołączyć do dawnych tradycji. Dla miłośników turystyki kulturowej ze wsi organizuje wycieczki do miasta Yeisk, gdzie znajduje się muzeum regionalne, akwarium i delfinarium, a także jezioro Khana w mieście-twierdzy Azowskiego i starożytnego greckiego rozliczenia Tanais.

Spit szeroko rozwinięty przemysł sportów wodnych: wypożyczalnia katamarany robocze, skutery, spadochrony wodne, „banan” i narty wodne. Regularnie odbywa konkursy surfowania i różnych świąt.

Długo pluć w opinii i zdjęć

Turyści, którzy odwiedzili tę osadę, zwróć uwagę na korzystne warunki klimatyczne, niższe ceny w porównaniu do innych popularnych kurortów, szczególnie na Morzu Czarnym, bez problemów i dużo ludzi na plaży, dobry ekologiczny ze względu na brak obiektów przemysłowych, piękno rezerwatu przyrody nietknięte, Virgin natura. Znaleziono wśród wczasowiczów i tych, którzy narzekali na brak infrastruktury ośrodka rozrywki i, a także śmieci pozostawionych przez turystów, dzikusów.

Zdjęcia zrobione na rożnie, olśniewające. Powierzchni wody z Morza Azowskiego i Zatoki Taganrog różnych kolorach i „struktura”, a szczególnie imponujące lokalne zachody słońca.

Niemal każdy, kto kiedykolwiek był w miejscu, jak długo nie Spit, zamierza tu wrócić.