716 Shares 8115 views

Obszar Japonii w kontekście geograficznym

Japonia, znany jako „kraj wschodzącego słońca”, jest stanem-wyspa, i znana z wysokiego standardu życia, o silnej gospodarce i unikalnej kultury. Ze względu na wiele czynników, geografii kraju ma znaczący wpływ na sposób społeczeństwo rozwija. stan lokalizacja w stosunku do innych krajów mających wpływ interakcji międzykulturowej, efekt rozmiar na sytuację demograficzną, wzrost struktur społecznych i społeczności międzynarodowej. Topografia określa, gdzie i jak ludzie zarabiają na życie, a pod wpływem klimatu tworzą Rolnictwo i stylu życia ludności.

Geografia Japonii

Kraj Wschodzącego Słońca znajduje się w Azji Wschodniej i jest wyspą na Oceanie Spokojnym, która rozciąga się od Morzu Wschodniochińskim i Tajwanu na południu do Morza Ochockiego na północy. Japoński archipelag składa się z wielu wysp Jednakże główny obszar Japonii (97%) 4 główne wyspy Hokkaido Honshu, Shikoku i Kyushu. Najkrótsza odległość od lądu na wyspy Japonii jest ponad 200 000 km. To jest 6 razy większa niż odległość, która oddziela ten wyspiarski kraj, zarówno z Europy Zjednoczonego Królestwa. Obszar Japonia – to 47 prefektur, z których każdy wybrany gubernatorem. Z kolei prefektura dzieli się na środkowej i zwykłym mieście, a także powiatów i wsiach. W tej chwili, w kraju działa reorganizacji administracyjnej, łącząc ze sobą wiele miast i wiosek w trosce o zmniejszenie liczby regionów administracyjnych i zmniejszyć związane z tym koszty.

topografia

Łączna powierzchnia Japonia jest 377,9 tys. M. km, co sprawia, że jest większy niż w wielu krajach Europy i Azji, jednak więcej niż 75% jego terytorium jest zajęte przez różne wysokości gór, z których niektóre są gęsto pokryte lasem. Wybór sieci obejmuje z nierozszerzonym i ulotnych rzek, z których tylko kilka jest żeglowna. Stosunkowo niewielka część życia japońskiej i nadaje się do rolnictwa.

Japońskie wyspy mają wspaniałość i różnorodność natury, ale w tym samym czasie, są one niestabilne i niebezpieczne. Cały obszar Japonii jest podatna na trzęsienia ziemi, jest wynikiem Pacific wulkanicznego pierścienia, który w tym zagrożenia dla ludności Ameryki Północnej i Południowej. Japońskie gór – jest to 10% z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Tak więc, piękne i słynne Mount Fuji jest uśpiony wulkan, wybuch , którego miała miejsce w 1707 roku. Sami Japończycy są jednak bardziej pod wrażeniem piękna i bogactwa kraju, zamiast jego nasilenia. Pomimo faktu, że topografia tworzy wiele przeszkód, klimat jest bardzo korzystne.

populacja

Według spisu z 2009 roku było około 128 milionów ludzi w stanie, dzięki czemu kraj dziesiąty we wskaźnikach liczbowych na świecie. Gęstość zaludnienia w Japonii jest zatem 334 osób. / Km kw, który nie bierze pod uwagę faktu, że japoński ogólnej populacji jest skoncentrowana na małym obszarze, nadaje się do zamieszkania. Społeczeństwo kulturowo i językowo jednorodny i składa się z 98,5% etnicznych japońskim o niewielkiej populacji pracowników zagranicznych.