383 Shares 4379 views

Bald Mountain. Bald Mountain, region Saratowie. Charków, Bald Mountain

O każde miasto lub obszar jego mieszkańców powinni być świadomi wszystkich: położenie geograficzne (w stosunku do innych społeczności), historia, dostępność miejsc, itd. Ten artykuł zawiera informacje na temat niektórych miastach w Rosji i na Ukrainie, które są do siebie podobne nazwy i charakter.

Wieś Łysej Górze (Rosja)

Znajduje się w miejscowości regionu Saratowa. Ten miejski wieś – centrum dzielnica Lysogorsky obszar. Jego populacja wynosi około 8000, ale 20.000 mieszkańców, według oficjalnych danych spisu ludności Bald Hills.

Osada znajduje się na prawym brzegu rzeki Bear, pomiędzy rzekami Chopra i Wołgi. Przyjazd Bald Hills możliwe dróg (autostrada Saratowie Bald Hill) i kolejowego (węzeł połączenia Arkatsk- Kalininsk).

Historia miasta

Na podstawie znalezisk archeologicznych i kurhany, naukowcy doszli do wniosku, że starożytni ludzie żyli nad brzegiem rzeki Bear. Świadczą o tym liczne wykopaliska.

Od 1910 roku żyliśmy w tej dziedzinie ukraińskich uchodźców, którzy w trakcie przetwarzania dziedzinach rolnictwa i znaleźli dowody archeologiczne starożytnych osadników będąc tutaj. Niektóre z przedmiotów znalezionych były kamienna siekiera, młotek, brązy (ax, statuetka), fragmenty szablami.

Bald Hills Village, mapa (satelita), który znajduje się poniżej, był pierwotnie wieś. Według archiwów, został założony około 1740 roku. W 19 wieku (druga połowa) we wsi zbudowano młyn parowy pod przewodnictwem ziemianina Barteneva Peter Fedorovich. Był ostatnim właścicielem wsi. W 1917 roku, wszystkie ziemie obszarników zostały rozesłane do mieszkańców w związku z głoszeniem reżimu sowieckiego.

Od 1951 roku mieszkańcy Łysej Górze rozpoczęto budowę elektrowni wodnych na rzece Bear, jak również rozwój urodzeń ropy i gazu. Pod koniec tej dekady wsi została zelektryfikowana.

Od 1963 do 1967 roku w obszarze położył nawierzchni asfaltowej i budowanych wieżowców i domów zgazowaniu.

Pod koniec lat 60-tych – początku 70-tych zostały wzniesione pierwsze sklepy fermy drobiu.

Obecna powierzchnia

Bald Mountain (Województwo Saratowie) słynie z dobrze rozwiniętego obszaru agronomii. Na polach uprawnych słoneczniki i upraw. Główne centra handlowe w regionie są:

  • SEC "Krasaevsky kołchoz";
  • SEC "kołchoz Rodina".

Ponadto, przemysł spożywczy, który obejmuje spółki:

  • "Współpracownik" LLC;
  • Ltd. "Wide-Karamyshsky Canning roślin";
  • "Wynagrodzenie" LLC.

Budowa domów i dróg zapewnić organizację:

  • FSI "Lysogorskaya Leśnictwo";
  • "Integral" spółka;
  • "Phoenix" LLC.

Domy i mieszkania

Miasto Łysej Górze, domów i mieszkań, które są dostępne w przystępnych cenach, jest idealnym miejscem dla biznesu i rozliczenia. Tutaj można kupić inną nieruchomość dla każdego smaku.

W sektorze prywatnym są dostarczane z poszczególnych domów (zarówno murowanych i drewnianych) o różnych rozmiarach, z otaczającego gruntu. W domach prywatnych odbyła sieci inżynieryjnych. Gaz, woda, światło. We wsi można kupić mieszkanie w centrum i na obrzeżach. Koszt mieszkania w średniej Bald Hills. dostępny także na zakup mieszkań w nowych budynkach wielopiętrowych budynków mieszkalnych.

Lokalne atrakcje w regionie Saratowa

Jedną z głównych atrakcji obszaru Lysogorsky – kościół kamiennym Ioanna Predtechi, który został zbudowany z powrotem w 1797 roku. Kościół jest jeden, jedyny pozostały dowody istnienia wsi Bahmetevka (obecnie jest to połączone z Gór Bald). Z budynku pozostawiając tylko zrujnowane mury. Mimo to często zatrzymać turystów w tym miejscu, aby zaspokoić ciekawość. Obraz widoczny na zdjęciu poniżej – Łysicy.

Bald Hills również atrakcją jest White Lake. Jest chętnie odwiedzają rybaków. Wokół jeziora są ośrodki rekreacyjne, gdzie można zatrzymać dla wszystkich odwiedzających. Innym interesującym przypomnieniem Bald Hills jest stara elektrownia wodna na rzece znieść.

wieś Bald Mountain (Ukraina)

Podobny do poprzedniego tytułu, ale są różne osady docelowej lokalizacji. Obszar ten znajduje się w centrum Charkowa. Bald Mountain przylega do Cold Mountain. Pomiędzy nimi znajduje się wąwóz, przechodzi on na ulicy Dolna Gievskaya. Nie daleko od obszaru są: stacja metra „Charków-sortujące” lokomotywowni „Październik”, linia kolejowa. Pobliskie tereny – Zalyutino, Nakhalovka. Ulice, które są Lysogorsky dzielnica – Leningrad, Kubasova, rewolucja 1905 roku, Straż Graniczna, nowy sposób życia, postęp, osetyjski, Elizarova Dobrodetskaya. Nazwy niektórych ulic powstała władzy radzieckiej. Obszar ten położony jest w północno-zachodniej części miasta.

Historia regionu

Wcześniej, Bald Mountain została pokryta gęstym lesie. Taki tytuł otrzymała po ścięciu drzew na budowę dzwonnicy katedry Wniebowzięcia. Stało się to w ciągu 20 lat 19 wieku. Przez długi czas wiosenny dzielnica wody utopił wsi Panasovka i Ivanovka. Sytuacja zmieniła się dopiero w latach 60. tego samego wieku, kiedy budowniczowie położyli tory kolejowe, a prace melioracyjne prowadzone.

Po pierwsze, obszar zamieszkały przez ubogich w 1840 roku. Ludzie, którzy żyli na Łysej Górze, nie mają pieniędzy, aby utrzymać swoje domy w dobrym stanie. Od drugiej połowy 19 wieku (70-80-ych) obszaru zamieszkałego przez prostych robotników, którzy pracowali na stacji kolejowej. Również podczas gdy na Łysej Górze osiedlili parzenia robotniczego i fabryk ceramicznych.

Od 1898 roku ulica Leningrad zbudowano Cerkiew Kazańskiej Ikony Matki Bożej. Został on wzniesiony w 1912 roku przez architekta diecezjalnego Vladimir Nemkina na ziemi bogatego kupca i mieszkaniec Charkowa – Constantin Utkin. To on dał zielone światło na budowę kościoła. Podarował jej 3000 rubli, a oni ułatwione prac budowlanych. Kościół działa dzisiaj. Ona nie była zamknięta, to czyni go wyjątkowym. Również ten kościół – zabytek architektury miasta Charkowa.

Na początku 20 wieku na Łysej Górze otwarto przedszkole. Został zbudowany dla dzieci pracowników i biedny, prosty i może pomieścić do 100 dzieci, które są opieką i obserwował dwóch wychowawców.

W 20-tych na szczycie góry zaczął budować rozliczeniowy Czerwony Październik. Jest zbudowany domów kilkupiętrowych, apartamentów, które zostały podane kolej roboczą.

Obecne lata

Teraz obszar Bald Mountain jest podzielony na dwie części: na wsi i nowoczesne miasto. Z tego powodu obszar nazywany jest miejsce kontrastów. Tutaj można kupić inną nieruchomość. W mieście do kupienia Akademik to (od 9 do 19 tys M..), Jedno -, dwu -, trzy – pokojowymi. Ich cena zależy od całkowitej statusu obszaru i mieszkaniowym. Wioska oferuje nowe domy wolnostojące na sprzedaż. Niektóre z nich są zbudowane na specjalnym projekcie.

Główną atrakcją jest tu uważany Złodzieje Aleja Chwały. Znajduje się on na 12. cmentarza. Najbardziej znany złodziej, który jest pochowany w niej – Wasia Korzh.

Tylko na początku 21 wieku w dzielnicy z papierami ziemi znajdował się cmentarz ludzi, którzy zmarli z głodu w latach 1932-1933 ubiegłego wieku. Ludzie umierali na ulicach Charkowa, a ich zwłoki zostały rozebrane na obrzeżach ulic Postępu i zakopane w ziemi. Teraz w tym momencie jest on ustawiony historycznego przypomnienia.