206 Shares 6881 views

Wszystkie te rzeczy są „zabity” smartphone

Najpierw był telefon komórkowy, który obniżył potrzebę wielu innych urządzeń. A teraz u szczytu swej popularności przyszła smartfon, który dosłownie zabiła dziesiątki szerokiej gamy urządzeń, co wydawało się niezbędne. Smartfony naprawdę rządzą światem. Co wcześniej popularna technika ironicznie padł ofiarą postępu technologicznego?


Kalkulatory

Jeśli to nie był nauczycielem matematyki, którego przywiązanie do kalkulatora naukowego jest sponsorem tej branży, kalkulatory byłby zatopiony w zapomnienie. Kto ich potrzebuje, jeśli każdy smartfon ma odpowiedni wniosek? Tak, w zasadzie, którzy potrzebują aplikacji, jeśli jest Google? Kto przy zdrowych zmysłach będzie wydać setki dolarów na kalkulatorze graficznym, który jest pierwszy na liście zalecanych przez nauczycieli matematyki, gdy nie wiadomo, czy jest druga liczba na tej liście? Po tym wszystkim, można uzyskać taką samą funkcjonalność z bezpłatnej aplikacji na smartfonie.

Odtwarzacze MP3

Przenośne odtwarzacze MP3 na chwilę jest kwitnącej sektora przemysłu. Niektórzy mogą nawet pamiętam, jak wielki był boom na iPod. Jakie są perspektywy otworzyły się przed tobą możliwość przechowywania ich całą kolekcję muzyki na jednym urządzeniu! Jednak brak połączenia bezprzewodowego już zwrócił uwagę na fakt, że dni są policzone odtwarzacze MP3. Smartfony oferują odmianę. Jeśli chcesz rzucić tysięcy plików muzycznych zapisanych na karcie pamięci, jest jedną z opcji. Jeśli chcesz słuchać muzyki przez strimingovy usługi, to jest druga opcja. Odtwarzacze MP3 nie może zaoferować tego wyboru.

kasety audio i odtwarzacze audio

Na dźwięk taśmie magnetycznej ma wspaniałą historię, która rozpoczyna się wraz z pojawieniem się pierwszego kodu Morse'a i telegrafu w 1844 roku, ponad 119 lat przed nadejściem kaset magnetofonowych i innych urządzeń, które korzystają z taśmy magnetycznej. W roku 1963 firma Philips wprowadziła pierwszą kasetę. Inna firma, Sony, Philips zmuszony udać się do dowolnej formie licencji, a następnie kaset muzycznych i rejestratorów. Kiedy Sony Walkman rozpoczęła pod koniec lat siedemdziesiątych, nie było rodzajem branży dominującej, który uwiecznił tę nazwę jako uniwersalne, wraz z nazwami takimi jak „Google” lub „kserokopia”. Potem przyszedł odtwarzaczem CD. Kto potrzebuje taśmę, jeśli można wybrać dowolną ścieżkę, która tylko chcesz? Audio zastąpione odtwarzacze kasetowe, a potem były smartfony. Ze względu na nich, idea zdobywania kasetę lub odtwarzacz CD wydaje się głupie.

Książki kucharskie

Książki wcześniej można znaleźć w każdej kuchni. Teraz są one używane do dekoracji półki są używane jako prezenty lub antyków. Do tej pory, odpowiednia aplikacja jest całkowicie zastąpione kucharskie. Kulinarne aplikacje znacznie tańsze niż gotować książek, a także są one szereg dodatkowych funkcji, takich jak liczniki, sygnałów, wskazówki do różnych receptur, dostęp do społeczności internetowych, gdzie można omówić tę czy inną potrawę, samouczki wideo … Po prostu cały Internet jest u twoich stóp. Jeśli masz książkę i chcesz użyć, go używać. Jednakże, jeśli chcesz wypróbować nowy przepis, można prawie nie iść do księgarni i stać wyświetlić odpowiednią sekcję, aby znaleźć odpowiednią książkę. Nawet puryści i kolekcjonerów książek kulinarnych nadal mają swoje aplikacje, które są o wiele bardziej komfortowe i skuteczne.

taxi bez aplikacji

Taksówki były rozłożone we wszystkich miastach we wszystkich krajach. Teraz można je znaleźć poza najgęściej zaludnionych miast, ale nie wiadomo, jak długo mogą utrzymać, biorąc pod uwagę powstanie i popularyzację Uber? Trudno się zbyt długo. Widziałeś numer telefonu, które znajdują się na taksówki? Wcześniej, ludzie nawet wezwał nich. Teraz, jeśli firma nie posiada aplikację funkcjonalne i dostępne przez całą dobę usług wsparcia, ta firma jest skazane. Ponadto, taksówki są płatne z góry do skargi, a tym samym zmniejszyć do minimum prawdopodobieństwo, że będzie płacić więcej pieniędzy, jak to było wcześniej.

aparaty cyfrowe

Dawno to było konieczne do aparatu, aby uzyskać pokrycie, statywu, pasek na szyję i oryginalną osłonę na obiektyw. Dziś, jeśli masz aparat cyfrowy ze wszystkimi dzwonki i gwizdki, a nie jesteś na konferencji prasowej, a potem może się okazać, że to dziwne.

Nawigacja GPS

Telefony komórkowe i GPS-nawigator jakiś czas współistniały – teraz jest to miejsce w przeszłości. Google i Apple obalony z tronu Garmin, producent najpopularniejszych przeglądarek, które były wszędzie. I jest to, że teraz telefon może zrobić to samo jako nawigatora. Więc można zrozumieć skalę, 45 milionów urządzeń nawigacyjnych Garmin zostały sprzedane w 2008 roku, był to szczyt rozwoju. Jabłko sprzedaje więcej smartfonów w ciągu trzech miesięcy od iPhone pozwala nie tylko stworzyć trasę z punktu A do punktu B, ale także uzyskać wiele dodatkowych funkcji.

Przenośne urządzenia do gier bez obsługi bezprzewodowej

Wcześniej, na rynku można znaleźć wiele podręcznych urządzeń do gier, które zostały zaprojektowane dla jednej gry. Później zostały one zastąpione przez przenośnej konsoli, a równolegle na telefony komórkowe zaczęły pojawiać gry zasady, takiej jak „wąż” lub „Tetris”. Nieco później pojawił wieloosobowych gier komputerowych, które pojawiły się na telefonach komórkowych. Świat gier mobilnych weszła w stadium rewolucji. Pełna historia gier mobilnych jest ogromny i bardzo ekscytujące, ale aby go opisać w tym artykule nie jest to tylko możliwe. Warto więc po prostu Podsumowując: na końcu zera znaczenie dla konsol przenośnych był minimalny, ponieważ wszystkie gry można grać na telefonie.

Uniwersalne piloty

Uniwersalne piloty rozwiązał problem stale traci piloty. Twoja kanapa zjadł swoją konsolę? Nie ma problemu! Wystarczy pójść do sklepu i kupić specjalne uniwersalnego pilota. Przynieść go do domu i przytrzymaj odpowiedni przycisk, aż lampka nie miga, a następnie skieruj pilota w stronę telewizora i cieszyć się magią. Była to prosta sekwencja działań, ale wciąż trzeba było poświęcić trochę czasu i wysiłku w to. Teraz proces sprowadza się do następującego zestawu czynności: Krok pierwszy – pobierz aplikację i wykorzystać go.

Przenośny odtwarzacz DVD

Przenośne odtwarzacze DVD – jest niewspółmiernie kosztowne, nie są wyposażone w niezbędne elementy urządzenia niszy dla tych ludzi, którzy nie mogą rozstać się ze swoją kolekcją DVD-ROM. W pewnym momencie te podmioty były krzykiem mody: były zrobione na pokładzie samolotu na lotnisku, na długiej jazdy autobusem, a także zamontowane z tyłu przednich foteli, aby uspokoić dziecko w długiej drodze. Wystarczy wyobrazić sobie laptopa, ale bez tych wszystkich cech, które sprawiają, że laptop notebook. Ten ekran telewizyjny z dołączonym napędem DVD. Smartfony i tablety zabite za pomocą tego urządzenia. W nowoczesnym społeczeństwie, wszystko można znaleźć w serwisie strimingovyh. Co więcej, można przechowywać do kilku filmów i albumów w chmurze, a dostęp do nich z dowolnego urządzenia.