875 Shares 8940 views

Ouzo: pochodzenie nazwy i zdjęcie

Anyż grecka wódka z taką magiczną nazwą „ouzo” ma niesamowity smak. Ponadto, z umiarem pić ouzo jest bardzo przydatna. Według legendy, bogowie używali go osiągnąć nieśmiertelność. A w starożytnej Grecji, to wódka była głównym alkohol podczas różnych świąt.


Dzisiaj Grecy dumnie nazywają ten rodzaj alkoholu jako majątku narodowego. Każdy, kto był na tyle szczęścia, aby odwiedzić starożytnego kraju, uważa, że jego obowiązkiem jest spróbować ouzo.

Opis produktu

Ouzo i raki jest wykonany z różnych ziół. Obowiązkowy składnik jest anyż. Zazwyczaj wódka twierdza 40-50 stopni. Zapach gotowego płynu przypomina syrop na kaszel, tak wielu podróżnych nie od razu postanawiają spróbować smak produktu. Ale jeśli nadal grozi to zrobić, pochodzą one z dala zachwyceni.

Ta wódka ma jedną miłą cechę: od osoby do korzystania z niego absolutnie nie przyjdzie smak trunku. W pomieszczeniu, w którym znajduje się ouzo, napój i nie pozostawia zapach alkoholu.

W Grecji, zwany wódka stosuje się w następujący sposób: w wysoki wąski szkło wylewa trzecią ouzo, a następnie dodaje się wodę do zbiornika. Dzięki olejek any owy, ciekły Mlecznej. Ale są też inne sposoby wykorzystania tej wódki. Na nich zostaną omówione dalej.

Przez ouzo serwowane najbardziej zróżnicowaną przekąskę z owoców morza, a kończąc kandyzowanych owoców. Ale można ją pić jako aperitif, a bez przekąsek. Eksperci zalecają używać nierozcieńczony pić, jeść jego melona.

Pochodzenie nazwy

Mówi jeden z opowieści, pić ouzo swoją nazwę zdobytej przez napis. I będzie przez całą drogę: dawno temu jeden z zakładów dla produkcji wyrobów alkoholowych otrzymała zamówienie od Marsylii. Został on dostarczony do klienta gotowe do picia w pudełku, na którym został napisany – uso Karty i ubezpieczenia. W tłumaczeniu oznacza to wyrażenie „do stosowania w Marsylii.”

Z biegiem czasu, słowo Massalia zniknął z użycia. A słowo uso lewo, a oni zaczęli nazywać napój. Ta wersja nie ma dowodów naukowych, a więc jest tylko przypuszczenie, nie traci znaczenie dzisiaj.

Jest jeszcze inna teoria dlaczego pić ouzo ma tę nazwę. Według tej hipotezy, tytuł związany ze słowem tureckiego pochodzenia Uzum, co tłumaczy się jako „likieru” lub „winogron kiść winogron”.

Tytuł „Ouzo” został zarejestrowany w 1989 roku przez greckich figur. Produkt zyskał status narodowego. Do produkcji alkoholu dozwolone jest na terytorium państwa greckiego.

Technologia produkcji wódki

Ouzo wytwarzane przez połączenie naparu wykonany z wytłoków z winogron i alkoholu sorokagradusnuyu. Otrzymaną mieszaninę nalegać kolendra, szpinak, koper, rumianek, goździki i migdałów. Po kilku miesiącach kompozycja jest destylowany ponownie. Technologia ta zapewnia produktowi łagodny smak z nutami różnych przypraw i ziół. Ouzo jest nieco podobny do włoskiego sambuca.

Ale są inni producenci z tej wódki receptur. To prawda, że jest konieczne, aby stosować się do jednego zestawu greckiego ustawodawstwa prawa: nie mniej niż 20% podstawy alkohol powinien występować w duchu wina, który jest produkowany z wytłoków i soki. Obowiązkowe składnikiem napojów powinny być i anyżowy.

Przygotowanie anyżówki w domu

Ouzo – napój alkoholowy – można gotować w domu. Potrzebne będą:

  • sto gramów anyżu;
  • Jeden litr wódki lub rozcieńczonego alkoholu;
  • 20 g anyżku;
  • Dwa litry wody;
  • Pięć gramów kardamonu;
  • Dwa goździk bud.

Wódka wlewa się do naczynia lub innego odpowiedniego pojemnika i dodać goździki, anyż, kardamon i anyż. Garnek pokryty pokrywą i umieścić na dwa tygodnie w ciemnym pomieszczeniu. W tym okresie konieczne jest kontrolowanie odczyty temperatury lokalu. w tym temperatura powinna mieścić się w granicach 18-20 ° C,

Dwa tygodnie później, wlew odsącza się, dodaje się wodę i otrzymaną kompozycję wlewa się do destylacji sześcienny. Teraz trzeba umieścić w bębnie parowej przypraw, ale można związać je w gazę i powiesić w alembiku. Wszystko to jest destylowany i gotowe do użycia wódki przechowywane w ciemnym pomieszczeniu przez trzy dni.

Powstały napój ma smak zbliżony do oryginalnego.

Jak pić ouzo

Grecki napój Ouzo pić na wiele sposobów. Klasyczna metoda dla mieszkańców Grecji już opisanych. Teraz rozważyć inne opcje korzystania Anisette. Ouzo można pić z lodem – kostki lodu nieco złagodzić stały anyżowy smak. Jeśli napój wstępnie ochłodzić, następnie smak będzie również trochę miękkie. Ponieważ produkt w ustach natychmiast nagrzewa, natychmiast zmienia swój smak i właściwości.

W Grecji wspólny opcją jest użycie wódki w czystej postaci. Nazywa się to postać Sketo. Temperatura powinna być taka, Ouzo 18-23 stopni. Pij alkohol powoli, dzięki czemu małe gardło, więc można docenić jego smak. Ponieważ alkohol stymuluje powstawanie apetytu, zaleca się pić jako aperitif.

Owoce lub lekkie sałatki są używane przez Greków jako przekąskę. Ale to wódka idealnie stapia się z owoców, deser, ser, mięso, specjalności i mocnej kawy.

Ouzo w koktajlach

Hellas wykonane czystą pić ouzo. Pij Grecja uważa, bluźnierczy do wykorzystania jako baza do koktajli. Ale w krajach europejskich barmani oferują niewiarygodnie pyszne koktajle na bazie anyżówki. Na przykład, koktajl z grecką nazwą „Iliady”. Obejmuje on:

  • 60 mililitrów ługu "amaretto";
  • 120 mililitrów Ouzo;
  • Trzy truskawki;
  • sto gramów kostek lodu.

Wypełnić szkła z lodem, wlać alkohol, dodać pokrojone truskawki mieszalnika i mieszanie składników. Po tym, zbiornik dopełnione greckiej wódki i ponownie wszystko zmieszane razem.

Innym koktajl z ouzo zwany „grecki tygrysa”. Składa się ona z 30 ml anyżku infuzji i 120 ml soku pomarańczowego. W szybie kostek lodu i wódki wylano soku i ciecz miesza się ze sobą. Jeśli nie sokiem pomarańczowym, kolorze cytryny.

Muzeum poświęcone wódki

Ouzo – narodowy napój Grecji, więc to jest przestrzegane, a nawet założył muzeum na jego cześć. Restauracja znajduje się w miejscowości Plomari na wyspie Lesbos. Tutaj do wytwarzania produktu jest stale wprowadzając nowe technologie. A w muzeum są pierwszymi narzędziami, które zostały użyte do produkcji wódki. Słynne niebieskie naklejki, które są wklejane na butelce przed i pierwszego kotła pochodzącym z 1858 roku.

Muzeum jest własnością rodziny Barbaiani. Jest znany w Grecji producentów alkoholu. Ściany tej instytucji nadal zachować tajemnice produkcji Barbaiani które nadają napojowi swój wyjątkowy smak i jakość.

Dla gości, otworzyć drzwi i otrzymać sklep z pamiątkami, i każdy może wziąć udział w degustacji ouzo.

Wybór dobrego ouzo

Wódka, ouzo turyści często wprowadzają swoich krewnych na pamiątkę. Zawsze jest lepiej znudzony wszystkie magnesy i figurki. Wielu podróżnych są kuszeni do nabywania i wódka w butelkach na prezent, które naśladują kształt starożytnych greckich posągów. Ale to właśnie na takich zakupów jest dać, bo tutaj tylko eleganckie opakowanie i jego zawartość pozostawia wiele do życzenia. Ten Ouzo wlewa „karafki” – butelkach z przezroczystego szkła i posiada prosty kształt.

Również to lepiej nie kupować niesamowitą wódkę w detalicznych punktach turystycznych. Najlepszy produkt jest sprzedawany na rynku centralnej w Atenach, który znajduje się u podnóża Akropolu. Ale najwyższa jakość Anisette w Grecji robią na wyspie Lesbos. Ta reguła i należy postępować przy zakupie alkohol opisane.