563 Shares 5322 views

Smartphone Asus ZenFone 2 ZE500CL: opinie i funkcje

W marcu 2015, Asus zapowiedział linię składającą się z trzech modeli urządzeń. Chodzi o Zenfone 2 i jej trzy odmiany dzielić tylko koncepcję projektu, natomiast zawartość techniczną ZE551ML, ZE550ML i ZE500CL zupełnie innego.


Bohater naszego dzisiejszego przeglądu będzie najnowsza wersja ZE500CL. Jest on umieszczony jako najbardziej „młodsza” z powyższych urządzeń, odpowiednio, parametry mające najbardziej skromny i najniższe koszty. Mimo to, ma też coś do chwalić. Nie wierz mi? Myśleć o sukcesie ASUS urządzeń na rynku tablet PC. Z jakiegoś powodu, istnieją sugestie, że taka firma może osiągnąć i smartfony, stosując takie samo podejście i opierając się na tych samych wartościach. To samo może się zdarzyć z linijką, która obejmuje Asus Zenfone 2 ZE500CL. opinie klientów, przynajmniej tego nie wyklucza.

koncepcja modelu

Zacznijmy z cech mini-telefonów, które jest opisane dziś jako całości. Dostępne na cenę, Asus Zenfone 2 ZE500CL 16GB można przypisać niższej cenie (w przedziale 10-11 tysięcy rubli jak to pisze); natomiast jego właściwości i projektowania modelu może z powodzeniem konkurować z droższymi maszyn. Przyczynia się to do jego zdatność do przetwarzania smartphone, skoordynowanej pracy zoptymalizowane procesy zachodzące w urządzeniu.

Telefon jest w dwóch wersjach, które różnią się w pamięci wewnętrznej (8 GB i 16, odpowiednio), a wartość (chociaż nie jest to konieczne, w jeden tysiąc). Jednak to nie powinno być tak ważne, ponieważ urządzenie obsługuje karty pamięci microSD, dzięki którym można rozszerzyć pamięć do 64GB, a nawet to będzie wystarczające dla ogromnej ilości treści dowolnego typu.

Aby lepiej zrozumieć, że sama w sobie jest smartfon Asus Zenfone 2 ZE500CL (8 GB), przeczytaj naszą recenzję.

Opcje

Zgodnie z tradycją, chciałbym zacząć bardziej szczegółowy opis tego, co jest w komplecie z telefonem. Mimo wszystko, jeśli marka i znanych producentów w tym względzie „over-skromne,” mniej popularne projektanci należące do kategorii B i marek C, przeciwnie, umieścić w pudełku z urządzeniem szereg akcesoriów, zapewniając klientowi wszystkie konieczne. A jak się sprawy w tym zakresie rzeczy mają Asus?

Po otwarciu okna, pierwszą rzeczą, którą zauważą samą jednostkę – „pod metal” ciemny połysk swojego ekranu i odblasków na malowanych powierzchniach bocznych Podniesienie separator, znajdziesz instrukcje dotyczące korzystania z urządzenia i ładowarki. Ci, którzy się spodziewać, że firma produkująca zadba o dostarczenie słuchawki, dodatkową baterię lub pokrycie urządzenia w zestawie podstawowym, zmuszony zawodzi. Ale to wszystko można kupić w razie potrzeby. Jednak w badaniu był oficjalnym telefon, wydana „na białym”. W ramach przygotowań do publikacji udało nam się ustalić, że całkowite komórkowe, które zostały przywiezione do kraju, „szary” sposób, a także spotkał się ze słuchawek.

Ale mówiąc o oficjalnych sprzedaży, możemy powiedzieć, że telefon komórkowy Asus Zenfone 2 ZE500CL sprzedawane w formacie „no nonsense”.

projekt

Nazywa się „szpadel” inteligentny telefon nie będzie działać – kosztem 5-calowym urządzeniu ekranu wydaje się zwarta i obeznany w dłoni. W rozwoju zewnętrznego typu telefon Nokia Asus pożyczonym pomysłu, który jest przednia część konstrukcji urządzenia w ciemnym kolorze (czyli linia pomiędzy wyświetlanym obrazem i pudełka wokół niego, przy czym pierwszy rozmiar wydają znacznie więcej). telefon z powrotem obejmować kilka zaokruglena i wykonywane w określonym kolorze (w sumie trzy czarny, biały i czerwony). Pokrywa z tworzywa sztucznego przyjemny w dotyku, antypoślizgową i wygląda atrakcyjnie.

Według elementów nawigacyjnych, podobno związane Asus Zenfone 2 opinie ZE500CL, jednostka nie pokazuje niczego nowego na górnej powierzchni (w środku) jest przycisk blokady ekranu, dolny panel umieszczony klawisze fizyczne przenieść „Home”, „Powrót” i przycisk wyszukiwania informacja. Jedyną cechą – jest to prawdopodobnie klawisze regulacji głośności, który zamiast po stronie twarzy umieszczone na tylnej części smartphone bezpośrednio w aparacie. Cokolwiek powiesz, i to rozwiązanie jest oryginalny i, jak pokazuje doświadczenie, całkiem słusznie. Złącze do ładowania telefonu znajduje się na dole, a gniazda audio – wręcz przeciwnie, na górze.

Zmontowane smartfon, zgodnie z opisana Asus Zenfone opiniach 2 ZE500CL, dość dokładnie. Przynajmniej w codziennym użytkowaniu nie ma zadrapania na obudowie urządzenia nie ma – wydaje się, że wszystko siedzi monolityczny. Ale to nie jest przypadek. Telefon jest usuwany tylną pokrywę, nawet jeśli bateria nie jest wymienny. Odbywa się to w celu włożenia karty pamięci lub karty SIM.

pokaz

Pięć cali urządzenie wyświetlające działa na podstawie IPS-macierzy, co wskazuje na dużą jasność i nasycenie koloru przenosi się do nich. Rozdzielczość ekranu wynosi 720 przez 1280 pikseli, co daje gęstość obrazów przy 294 pikselach na cal (dobry wskaźnik sugeruje wyrazistość obrazu).

Wyświetlacz zamontowany w górnej części ochronnej goryl szkła 3, która według twórców, jest w stanie wytrzymać zadrapania, wióry lub inne uszkodzenia, nawet w wyniku gwałtownych urządzenia wieje. Opisujące Asus Zenfone opinii 2 ZE500CL wskazują, że telefon jest bardzo dobre odwzorowanie kolorów: wyświetlacz nie blakną na słońcu i utrzymuje obraz nawet w wyniku pochylenia i obrotu.

edytor

Że to, co jest zawarte farsz techniczny w telefonie określa przyszłe zachowanie – prędkość, szybkość reakcji, stabilność i inne wskaźniki. Mówiąc o Asus Zenfone 2 ZE500CL 16GB, można zauważyć dość wydajny procesor Intel Atom Z2560. To działa na podstawie dwóch rdzeni, częstotliwość zegara wynosi 1,6 GHz. W tandemie z 2GB RAM ten sprzęt pozwala nam mówić o wysokim poziomie wydajności smartfonów, zauważając jego zdolność do pracy nawet z obszernych grach bez hamowania i zmniejszyć jakość grafiki.

Jeśli cechy suchych liczb nie pomoże, możesz być pewny, że to urządzenie jest produktem Asus. Staje się oczywiste, że producent najwyraźniej spędził optymalizacji procesora. To samo może zeznawać i prawie bez ogrzewania smartphone w jego pracy, co z kolei ma pozytywny wpływ na zużycie baterii.

Nawet jeśli jako użytkownik Asus Zenfone 2 ZE500CL Czarny nie planuje na nim grać, wciąż może mieć pewność, że z jego podstawowych zadań (jak trywialny zmiany niektórych mniej wymagających pod względem wydajności aplikacji) smartphone poradzi sobie dobrze.

autonomia

Pytanie do akumulatorów już częściowo naruszone, zauważając, że w trakcie działania procesora smartphone nie jest ogrzewany, co już rozwiązuje wiele problemów w formie kursu szybkiego ładowania. Ponadto 2500 mAh bateria może zapewnić pracę telefoniczną do 28 godzin w trybie rozmowy i do 360 godzin przestojów konwencjonalne urządzenia. Liczba ta jest nieco wyższa niż w większości innych telefonów z systemem Android w tym samym przedziale cenowym.

Jednak opisując Asus Zenfone 2 opinie ZE500CL smartfonu sugerują, że autonomia jest złe, ale te stwierdzenia są dalekie od rzeczywistości. Podobnie jak w rzeczywistości, gdy telefon jest w stanie utrzymać się nie więcej niż 3-4 godzin odtwarzania wideo, a następnie czeka na pełne rozładowanie. Niestety, ta informacja jest potwierdzona przez wielu opiniach klientów, więc być może na papier Asus mówi nie prawdziwe dane oraz ich celu, bez prawdziwego powodu.

kamera

W urządzeniu, jak można się domyślić z obrazów pokazanych na przeglądzie ustawić dwie komory. Można powiedzieć, że jest to – tradycyjny zestaw dla takich urządzeń. Oczywiście, chodzi do przodu (dla „autoportretów”) oraz komory głównej (ten ostatni znajduje się na tylnej części telefonu). Szczegóły obu następujących: rozmiar matrycy głównej komory 8 równa się M, a przedni ma rozdzielczość 2 megapikseli. Jakość zdjęć na obie można nazwać normalnym, w porównaniu z innymi urządzeniami Android.

Jako dedykowane Asus Zenfone 2 ZE500CL charakterystyka użytkowników obrazów na przedniej części aparatu, aby uchwycić kilka zapukał kolory. Na przykład, w białych obszarów na zdjęciu może dać niebieskawy kolor. Ale problem ten nie jest tak istotna – szczegółowe zdjęcia rekompensuje tej wady.

Główny aparat wykonuje wysokiej jakości. Z jego flagowego Matrix, oczywiście, nie można porównywać, ale też narzekać nie wiele do zobaczenia tutaj. Lampa błyskowa umożliwia robienie zdjęć w warunkach słabego oświetlenia i szczegółów w obrazie mogą być przesyłane za pomocą funkcji automatycznej regulacji ostrości.

Jeszcze trochę dobrych zdjęć umożliwia istnienie różnych trybach. W szczególności, jest to HDR, makro i AUTO REC „maksymalny oddalenia” i „słabe oświetlenie”. Istnieje możliwość tworzenia geotagging.

Wideo można nagrywać w formacie 1080p.

System operacyjny

Jak już wspomniano, gadżet działa na Android OS w wersji 5.0 (nazwa Lollipop). Teraz, oczywiście, użytkownicy będą dostępne uaktualnienia do 6 modyfikacji, w której niektóre z poprzedniej generacji błędów skorygowanym.

Należy również zauważyć, że model ma specjalną GUI ZenUI, stosowanych w urządzeniach ASUS. Z systemu „gołym” to wyróżnia się oryginalnymi ikonami, bardziej kolorowe przejściami, a także zestawem oprogramowania własnościowego. Te ostatnie obejmują Asus zrobić to później, e-mail-client, aplikacje wspaniały. Nie mam skrupułów deweloper i zainstalować programy partnerskie, takie jak Kindle, serwis, CLEANMASTER. Praktyka jest taka, że większość ludzi po prostu usunąć te programy, wolą korzystać z własnego zestawu aplikacji. Okazało się, że niektóre z opinii o Asus Zenfone 2 ZE500CL 16GB nazwie oznaczony UI nie jest tak atrakcyjny wygląd jako czysty Android. Wydaje się, że jest to kwestia gustu.

multimedialny

Możliwości urządzenia do pracy z dużą zawartością rozrywki. Na przykład smartfon Asus Zenfone 2 ZE500CL 16GB w stanie odtworzyć wszystkie popularne formaty audio i wideo. Te, które nie będą działać w podstawowym odtwarzaczu można odtwarzać do dodatkowych programów, takich jak MX Player lub VLC. Zainstalować je, jeśli chcesz, możesz w Google Play.

Szczególną uwagę należy zwrócić na wbudowany edytor zdjęć, który otrzymał pozytywne opinie od użytkowników. Biorąc pod uwagę to wszystko, Asus Zenfone 2 ZE500CL telefon można nazwać solidne urządzenie multimedialne w przystępnej cenie.

powiązanie

Pomimo faktu, że w ostatnim czasie popularne urządzenie dvuhsimochny, ZE500CL model tych nie będących własnością – gniazdo dla jednej karty jest obecny. Telefon jest w stanie odbierać wszystkie prace podstawowe GSM sygnałów w sieciach 2G / 3G / 4G.

Oprócz tego istnieją także wsparcie dla innego standardowego zestawu funkcji komunikacyjnych: Bluetooth (Udostępnianie plików), GPS i GLONASS (do nawigacji), a także, oczywiście, wsparcie dla WiFi-połączenie do pracy z szybkiego połączenia bezprzewodowego Internetu.

pamięć

Wspominaliśmy już, że telefon jest dostępny w 8 lub 16 GB do wyboru (informacje na ten temat zawarte jest w nazwie urządzenia, na przykład Asus Zenfone 2 ZE500CL 16 GB). Ponadto, jak już wspomniano, nie ma wsparcia dla kart pamięci – do 64 GB. Slot na karty znajduje się pod tylną pokrywą, więc liczyć na to, że można łatwo dostać go pobrać nowe dane, to nie jest konieczne. Aby to zrobić, zwłaszcza w podróży łatwe.

akcesoria

Chcielibyśmy, aby opisać zestaw dodatków do telefonu, które sprawiają, że praca z nim bardziej komfortowo. Nie za nic, bo przedstawiciele firmy deweloperskiej płatnego do kwestii akcesoriów Asus Zenfone 2 ZE500CL 5 znaczącą część ich czasu prezentacji.

Pierwsza kategoria – to elementy sprawy, w szczególności, tylna pokrywa posiada specjalny, ekskluzywny design. Ze względu na fakt, że są one malowane w kolorze z opalizujące odcienie takiego ubezpieczenia dodatkowego popytu są wśród tych, którzy już kupili smartfon.

Oczywiście, nie bez środków do Asus Zenfone 2 ZE500CL LTE. Zatem, w przypadku kategorii zawiera szereg interesujących produktów ViewFlipCover, ma oryginalny okrągły otwór, aby wyświetlić informacje o połączeniach przychodzących i innych aktualizacji na ekranie smartfona.

Nie zapomnij programistom i autonomię, dając kupującym możliwość uzyskania ZenPower baterii laptopa. Nic oryginalnego, jest on w rzeczywistości nie jest – oprócz tego, że unikalnej konstrukcji Asusa w formie kompaktowej kostki. Wydajność urządzenia jest 10500 mAh.

Wreszcie, inną interesującą grupą akcesoria Suplement stalowe do tworzenia obrazów, ale raczej, przenośne lampy błyskowej. Działają one przez otwór portu ładowarki, karmione, odpowiednio, ze względu na baterii telefonu. Mocuje błysk takiego na panelu tylnym smartphone.

Należy wyjaśnić, że wszystkie akcesoria są oryginalne, opracowane przez Asusa, przedstawione wraz z modelem w momencie debiutu, a więc teraz jest dostępny na wolnym rynku.

opinie

Zalecenia dotyczące smartfonu ze względu na jego popularność jest wiele. Ogólnie rzecz biorąc, oczywiście, użytkownicy chwalił urządzenie, zauważając jego zalety opisane powyżej. Należą do nich ponownie, niskie koszty, atrakcyjny design, dobra jakość wykonania telefonu. Obejmuje to również potężny procesor Asus Zenfone 2 ZE500CL, cechy swojej pamięci, funkcje multimedialne, żywotność baterii i innych elementów. Jednak nie obyło się bez negatywnych komentarzy.

W szczególności, niektórzy użytkownicy skarżą się na nie wystarczająco jasny ekran. Podobnie jak w słoneczny dzień do pracy z urządzeniem jest nieco problematyczne, trudne do odczytania mały tekst, wyświetlacz pozwala odblaski.

Inną wadą można nazwać wystarczająco wytrzymałe baterii. Ten problem został już omówiony powyżej – to wynika z faktu, że zgodnie z zaleceniami producenta nie pasują, co pokazuje urządzenie w praktyce. Oczywiście, jednym ładowaniu baterii nie wystarcza na cały dzień pracy z smartphone i daje wiele niedogodności.

Kolejna uwaga czytelnika opinie autorzy mieszkają na problemach technicznych połączenia telefonicznego. Na przykład, mogą być wyrażone w tym, że urządzenie nie rozpozna włożonej karty SIM lub w telefonie jest dziwnie traci sieć. Wyjaśnić naturę tych problemów jest wystarczająco trudne, a służby nie mogą zrozumieć, dlaczego.

Oczywiście, oprócz tych wymienionych, istnieją inne, bardziej drobne wady, takie jak mały dźwięk w słuchawkach, nie przyciski podświetlenie poniżej ekranu, położenie blokady wyświetlacza (niektórzy użytkownicy nie wydaje się bardzo wygodne), i tak dalej. Większość z tych ocen są subiektywne i mogą być traktowane w różny sposób.

odkrycia

Teraz, kiedy czytasz naszą opinię, która wyróżniona smartphone Asus Zenfone 2 ZE500CL 16GB, można tworzyć własne wnioski. A nasz werdykt jest, że producenci oprogramowania udało się wyprodukować naprawdę godna model, który nie jest wystarczająco w jaki popełnia prawdziwe flagowy. Może rzeczywiście istnieje problem z naładowania baterii, ale jest to równoważone przez koszty telefonu i jego funkcjonalności. Mam brać tego urządzenia, czy nie, ty decydujesz. Ale trzeba powiedzieć, że przez tysiące zadowolonych klientów na całym świecie dokonały takiego wyboru, a sądząc po komentarzach, były całkowicie zadowolony.