233 Shares 5597 views

THL 4000: specyfikacje techniczne i opinie

Tani low-end inteligentny telefon z doskonałym zestawem specyfikacji technicznych oraz bardzo bogaty zestaw – to THL 4000. To jego możliwości i funkcje zostaną szczegółowo omówione i szczegółowo w niniejszym materiale.

urządzenie nisza

Jak wspomniano wcześniej, THL 4000 – to jest urządzeniem klasy podstawowej. W związku z tym oczekiwać, że nie mają wysoki poziom wydajności. Ale tu jest rozwiązanie zwykłych codziennych zadań, jest on doskonały. To czytanie książek i przeglądanie zasobów Internetu oraz słuchanie muzyki i odtwarzanie filmów. Nawet entry-level bezpretensjonalny gry na nim pójdzie bez problemów. Oznacza to, że urządzenie dla każdego dnia z podstawowym zestawem funkcji. Jeśli potrzebujesz tylko taki gadżet, można spojrzeć na to w ten model urządzenia.

Zestaw gadżet

Oczywiście, mocny punkt tego urządzenia jest dość bogate wyposażenie. W nim, oprócz urządzenia mobilnego obejmuje przewodowy zestaw słuchawkowy stereo, ładowarka, kabel interfejsu na 4000mAch baterii. Lista kompletnej dokumentacji przedłożonej kartę gwarancyjną i instrukcję. Również w wersji pudełkowej tego typu smartphone posiada dodatkową warstwę ochronną i Silicone Case – zderzak. THL do 4000 obejmuje zakup dzisiaj nie jest trudne, ale jest o wiele ładniejszy, jeśli jest zawarte w pakiecie. Jedyną rzeczą, której brakowało w konfiguracji tego urządzenia mobilnego – to zewnętrzne karty pamięci flash. Zasadniczo, podczas gdy nowo właścicielem tego gadżetu może obejść się bez niego, ale to lepiej od razu zwiększyć podsystemu pamięci, a następnie zapomnieć o licznych problemów związanych z brakiem.

projekt smartphone

THL 4000 – smartfon, wykonane w formie Factor „monoblok” ze wsparciem dla wprowadzania dotykowego. Przedni panel devaysa wyświetlacz 4.7 cala. Pod nimi pochodzi standardowy panel sterowania z trzema przyciskami dla smartfonów. Powyżej ekran wyświetlany w słuchawce, przednią kamerę i czujniki. Na górnej krawędzi gadżetu cały przewodowy port interfejsu znajduje. Ten port audio 3,5 mm do podłączenia głośników zewnętrznych przewodowej i micro-USB, który pozwala na synchronizację urządzenia z komputerem stacjonarnym lub laptopie. Również użyć go do ładowania baterii. Po prawej stronie są przyciski mechaniczne regulacji głośności i blokady telefonu. Na lewej krawędzi urządzenia nie ma komunikacji i kontroli. Tylna okładka smartphone rozliczane głośnik i kamerę główną z podświetleniem. Istnieje również logo producenta.

edytor

Niezawodny i energooszczędny procesor stosowany w THL 4000 – MTK6582 z „biblioteki”. Ten układ 4 rdzeni. Każdy z modułów jest oparte na jego architekturę o nazwie kodowej „- Cortex A7”. W trybie zajęty, każdy z jego rdzeń może pracować na częstotliwości 1,3 GHz. Wykonana aktywny półprzewodnik kryształ sposobem według normy 28 nm. Wszystko to wskazuje na wysoki poziom efektywności energetycznej rozwiązań technologicznych. Ale brak wydajności jest kompensowany przez obecność 4 modułów obliczeniowych.

Ale tu ważne jest, aby jedno ważne zastrzeżenie. W celu maksymalnego wykorzystania tego chipa, oprogramowanie uruchomione na tym gadżecie został zoptymalizowany dla procesorów wielowątkowych. Dwa lata temu, ten miał pewne problemy, ale teraz prawie wszystkich aplikacji, aby spełnić te wymagania. Również należy zauważyć, że procesor jest 32-bitowy. W rezultacie, przeszłość, najnowsze aplikacje w oparciu o 64-bitowe na nim będą mogły zostać uruchomione. Ale jest to również naturalne: procesor został wprowadzony 2 lata temu, aw tym czasie mowy o 64-bitowych aplikacji nie została jeszcze podjęta.

akcelerator grafiki

Akcelerator grafiki użyte w tym telefonie „Mali 400MP2”. To sprawdzone rozwiązanie, które działa z najlepszej strony. Ale jeśli masz akcelerator graficzny został zainstalowany w devayse 2 lata temu, to byłyby automatycznie stosowane do decyzji średnim przedziale cenowym. Teraz z tej niszy odsunięty rozwiązań opartych na „410” i Snapdragon ITC 6752. Zgodnie z tym, ta karta graficzna spadła w segmencie rozwiązań klasy budżet. Performance „Mali 400MP2” wystarczająco dla szerokiego zakresu zastosowań. Począwszy od oglądania zdjęć i czytania książek i bezpretensjonalny do gier entry-level – ze wszystkim, co może obsłużyć bez większych kłopotów. Ale najnowsze rozwiązania gier na tego inteligentnego telefonu komórkowego po prostu nie pójdzie.

pokaz

THL Telefon 4000 ma wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala. Jego matryca wykonana jest z technologii IPS kąty widzenia i bardzo blisko do 180 stopni. Rozdzielczość ekranu wynosi 540×960 pikseli i gęstości w tym przypadku jest 275ppi. Poszczególne pikseli o przekątnej gołym okiem jest prawie niemożliwe do zauważenia. W związku z powyższym, obraz na wyświetlaczu nie ma ziarna. Jasności i kontrastu urządzenia jako dopuszczalnego poziomu.

kamera

THL Smartphone 4000 jest wyposażony, zgodnie z oczekiwaniami, dwie kamery. Podsumowanie z nich, jak wcześniej wspomniano, znajduje się na tylnej części gadżetu. Jest on oparty na matrycy 5 MP. Ponadto realizowany jest technologia autofocus pojedyncze diody LED. Z dobrym poziomie oświetlenia produkowane zdjęcia rozsądnej jakości. Ale w ciemności lub przy słabym oświetleniu nawet spodziewać się zadowalająca jakość nie uzyskuje. Jedną z głównych zalet komory głównej w tym przypadku – jest możliwość nagrywania wideo w rozdzielczości Full HD. Oczywiście, nagrania wideo średniej jakości, ale spodziewać się lepiej od entry-level smartfon nie jest konieczne. Mniejsza czujnika w przedniej komorze – tylko 2 MN. I nie najlepszej jakości. Najprawdopodobniej wykorzystuje matrycę 1,3 rozdzielczości, co następnie przez interpolację na poziomie programu jest przekształcany do 2 megapikseli. Dlatego, przedni aparat w tym urządzeniu jest idealny do połączeń wideo. Selfie dla jego zdolności będą niewystarczające. Ale nie można oczekiwać więcej od gadżetu, a gospodarka nie jest konieczne. Dla tych celów potrzebna jest bardziej kosztowny smartphone, który jest wart wielokrotnie więcej.

pamięć

Dobre zorganizowane przechowywanie podsystem THL 4000. Recenzje wskazują wystarczającą ilość pamięci RAM dla wygodnej pracy. Dokładniej, mówimy o 1 GB pamięci RAM. Procesy systemowe początkowo zajmują około 640 MB, 360 MB, a drugi użytkownik może użyć do uruchomienia własnych procesów. Wydajność z wbudowaną pamięcią jest 8 PL. Spośród nich 3 GB zajęty wstępnie zainstalowanego oprogramowania systemowego. 2 GB mogą być używane do instalowania oprogramowania z „rynku Play”. Pozostałe 3 GB właściciel smartphone można używać do przechowywania informacji osobistych. Może być i sprawdzić dokumenty i arkusze kalkulacyjne, zdjęcia i filmy i muzykę. Oczywiście, określona ilość pamięci nie jest wystarczająca dla wygodnej pracy. W związku z tym żadne dodatkowe karty pamięci flash będzie trudne do opanowania. Gniazdo do przechowywania w urządzeniu zewnętrznym jest i tu można zainstalować dodatkowe 32 GB. Ponadto smartfon obsługuje OTG technologii. Dlatego to będzie na tyle, aby zdobyć niezbędną kabel i do tego urządzenia można podłączyć konwencjonalny napęd flash USB ze złączem USB. Innym sposobem rozwiązania problemu braku pamięci – jest korzystanie z usług w chmurze, takich jak „Drive Yandex” lub „Mail.ru chmur.”

Bateria i autonomia

Jednym z głównych chipie jest bateria w 4000. THL akumulator miał zdejmowany, a jego pojemność to 4000 mAh (stąd najprawdopodobniej, a tam jest oznaczenie modelu gadżetu). Wartość ta będzie wystarczająca do sześciu dni życia baterii przy średnim poziomie wykorzystania. Nawet jeśli maksymalne obciążenie to urządzenie, można bezpiecznie liczyć na to, że będzie on w stanie rozciągnąć pojedynczą opłatę za 2-3 dni. Cóż, jeśli przekształcić swój telefon w zwykłej „dialer”, aby otrzymać wiadomość tekstową, potrwa 8 dni. Dlatego z punktu widzenia autonomii inteligentny telefon w segmencie low-end konkursu. Teraz bateria jest ładowana. Kompletny łącznik ładowania do wyjścia może wydać 1 A. Odpowiednio, w celu pełnego naładowania potrzeba 4000mAch / 1A = 4Ach / 1A = 4 h. Z jednej strony, jest to dużo, ale z drugiej strony, taka procedura nie jest właścicielem urządzenia tak często wykona.

komunikacja

Wszystkie najbardziej istotne technologie komunikacyjne realizowane w 4000. THL przeglądu jego specyfikacje wskazują, wsparcie dla tych standardów:

  • Obsługuje najczęściej najświeższe GSM oraz sieci 3G. W drugim przypadku, szybkość transferu danych pozwala wystarczająco szybko przesyłać duże pliki (takie jak film) lub nawet nawiązać połączenie wideo.
  • Urządzenie posiada również vayfay nadajnik. On jest godny alternatywą dla 3G i pozwala przesyłać pliki nawet większe i, oczywiście, do wykonywania połączeń wideo.
  • „Bluetooth”, z kolei, jest niezbędna w przypadkach, gdy jest to niezbędne, aby podłączyć urządzenie do bezprzewodowego zestawu słuchawkowego stereo z mikrofonem, lub udostępniać zdjęcia, filmy lub inne poufne informacje w niewielkiej ilości do tego samego gadżetu.
  • W celu realizacji urządzenie nawigacyjne jest wyposażony w czujnik GPS i może również być stosowane do tych celów systemu A-GPS. Ze względu na to, przekształcić go w pełnoprawny nawigator nie jest trudne. Warto również zauważyć, że jakość urządzenia systemu pozycjonowania praca nie wnosi sprzeciwu.
  • Do synchronizacji z komputerem i ładowania akumulatora za pomocą portu micro-USB. Jest to, jak wspomniano wcześniej, w górnej części smartfonu.
  • Przewodowy headseT do tego urządzenia mogą być połączone za pomocą 3,5 mm porty audio. Jest dokładnie taki sam jak port micro-USB, wyświetlane na górnej krawędzi gadżetu.

miękki

Jako system operacyjny wykonuje „Android” w 4000. THL firmware jest ona oparta na wersji 4.4. Niektóre dodatkowe powłoki oprogramowanie nie ma. Dlatego „Android” na urządzeniu, jak blisko devaysa markowych „Nexus” z serii „Google”. Reszta pakietu oprogramowania jest dość standardowy. Typowe aplikacje wbudowane w systemie operacyjnym – „kalkulator”, „Organizator”, „Galeria”, „Kalendarz”, i tak dalej. Istnieją również klientów międzynarodowych sieci społecznych: „gwizdek”, „Facebook” i „Google +”. I nie zapomnij o twórców i typowy zestaw narzędzi z „Google” (w tym i „Chrome” i serwisu informacyjnego, i tak dalej). Wszystko inne będzie mieć po zakupie dodatkowo zainstalowany na smartfonie z App Store firmy o nazwie „Play na rynek.”

Cena smartphone

100 $ jest w cenie krajowych sklepach THL 4000. Jego cena na piętrach handlu zagranicznego poniżej – 95 dolarów. Można, oczywiście, zapisz urządzenie zakupu $ 5. Ale z drugiej strony, jeśli kupisz ten gadżet w krajowym sklepie internetowym, otrzymasz gwarancję. W związku z powyższym, w przypadku uszkodzenia Państwo będą zobowiązani do dostarczenia darmowych napraw gwarancyjnych. Ale w drugim przypadku dla tej naprawy będą musieli dodatkowo płacić.

Właściciele opinia devaysa

Cena jest w pełni spójna jakość i specyfikacje THL Recenzje 4000. Właściciele tego inteligentnego telefonu jest dopiero potwierdzone. Do 100 $ otrzymasz całkowicie gotowy do użycia gadżetu. Nawet okładka i dodatkowa folia ochronna. Pamięć wewnętrzna jest wystarczająca, aby uruchomić i zainstalować aplikacje, ale lepiej jest kupić kartę pamięci. Będzie to całkowicie rozwiązać problem małej wielkości wbudowanej pamięci. Jedną z głównych zalet urządzenia – autonomia. Pojemność baterii 4000 mAh, a jest to rozsądne podejście pozwala 5-6 dni obejść się bez ładowarki.

podsumować

Zatem smartphone THL 4000 – jest doskonałym urządzeniem dla każdego dnia. Wygrywa poradzić sobie z większością codziennych zadań. Coś więcej można oczekiwać od telefonu entry-level do 100 $, oczywiście, nie jest to konieczne. Jego główną zaletą – wysoki stopień autonomii, która zapewnia wysoką pojemnością baterii i energooszczędny procesor. Jeśli potrzebujesz tylko takie urządzenie jest realną alternatywą dla tego gadżetu dzisiaj w segmencie smartfonów poziomu podstawowego po prostu nie istnieje.