813 Shares 1089 views

Acacia żółty – roślina, która nie wymaga konserwacji

Istnieją dwa rodzaje roślin, które są nazywane „Acacia”. Należą one do różnych gatunków i najwyraźniej nie podoba. Pierwszy – szarańcza lub robinia akacjowa. Jest to drzewa rosnące do 25 m wysokości i aż do 1 m średnicy. Kwitnie w maju, po czym strączki są utworzone z płaskich czarnych lub szarych fasoli wewnątrz.

Ze względu na pochodzenie, może być również nazywany „southern Acacia”. Kwiaty, kora młodych pędów i liści rośliny są powszechnie wykorzystywane do celów leczniczych. Jednak podczas używania go w dużych ilościach może spowodować poważne zatrucie, ponieważ jest trujący.

Drugi rodzaj instalacji jest arborescens Caragana lub żółta guma arabska. Jest to krzew rośnie od 2 do 7 metrów wysokości. Często, roślina ta jest stosowana jako zabezpieczenie.

Żółta akacja bezpretensjonalny, odporne na wiatr, wytrzymały i dobrze rośnie w cieniu. Jakość gleby jest również nie jest krytyczna, to równie dobrze w suchym lub mokrym podłożu. Jest to często wykorzystywane do miejskiej zieleni.

Podczas suchym latem żółte akacja może zrzucić liści. Zmniejsza to ilość wilgoci odparowuje, a instalacja może łatwo tolerowania bardzo ciepłej pogody.

Krzew należy do rodziny motylkowatych. może gromadzić się azot w glebie. Liście osiągnięcia długości 8 cm i zawierają od 4 do 8, połączone pozostawia podłużny lub owalny z końcówki na końcu.

Żółty kwiat akacji zaczyna się pod koniec maja lub na początku czerwca i nadal kwitnienia 2-2,5 tygodni. W północnej strefy procesu może rozciągać się i 3 tygodnie. Żółte kwiaty na zewnątrz przypominają motyla. Mogą one rozwijać się na jednej lub montowane w wiązkach 3-5 sztuk.

Po kwitnieniu owoce zaczynają się tworzyć. Pojawiają się one tylko na życie 4 letniej rośliny i mają długość 5-6 cm. Każdy fasoli posiada do 8 małych nasion, które dojrzewają w lipcu. Dalsze Klapki otwierają się i skręcaniu. Więc nasiona do gleby, a ze względu na swoje niewielkie rozmiary, wiatr może wiać na długich dystansach.

Akacji żółte Mnoży zmiany i rośnie dość szybko. Zebrać je uprzejmie, łzawienie bardziej niedojrzałe strąki, gdy klapy zaczynają zmieniać kolor i stają się ciało stałe.

W następnym roku wczesną wiosną nasiona moczy się w wodzie przez kilka godzin, po czym wysiewa się na przygotowanej gleby. Acacia żółty znacznie rośnie szerokości. Dlatego też, gdy jest stosowany w ogrodnictwa ozdobnego, przyciąć go 1-2 razy w roku. Ulga z korzeni i gałęzi Acacia dobrze tolerowane. To może żyć do 70 lat.

Również bardzo popularny krzew do hodowli pasiekę. Jest to doskonała roślina miód. Pszczelarze są bardzo lubiący tej rośliny. Med akacja uzyskano dobrej jakości i ma jasnożółty kolor.

Kwitnące pędy, kora i liście rośliny zostały zastosowane oraz w celach leczniczych. Wykorzystują je w postaci wlewów i wywary, które są podawane doustnie lub dodawanych do opłat za wanną. Są one bardzo pomocne w chorobach układu oddechowego, miażdżycy, zgaga, bóle głowy, choroby wątroby i przyspiesza przemianę materii. W przeciwieństwie do białego, żółty akacji nie jest trujący.