480 Shares 3122 views

Dniepr – Piękna rzeka

Dniepr – jest to największa naturalna cecha Ukrainie. Ale to płynie przez terytorium Rosji i Białorusi. Jej długość wynosi 2201 km. Prawie połowa tej kwoty – długość kanału rzeki na terytorium Ukrainy. Dniepr umywalka jest 504 tysięcy kilometrów kwadratowych. Jest to jeden z najpiękniejszych obiektów stworzonych przez naturę. Wielu poetów śpiewane go w swoich pracach. Dlatego wielu turystów przyjeżdża podziwiać jej piękno.

Początkiem rzeki znajduje się w północnej części z Wałdaj. To Smoleńsk regionu Rosji. Dniepr wpada do Morza Czarnego, ujścia Dniepru, który znajduje się na Ukrainie. Basenu obejmuje wiele dopływów (powyżej 15000). Największe z nich to Berezyną, Prypeć, VOP River, Ros Ingulets Orel, Samara, psel, Droopy, cietrzewia i innych.

Meandrujące kanał Dniepru. W trakcie jej trwania tworzy Rapids, tuleje, kanały, mielizny i wyspy. Tradycyjnie, rzeka dzieli się na trzy części. Po pierwsze, jest górnym biegu, który rozciąga się na długości 1320 kilometrów od źródła do miasta Kijowa. Po drugie, to utwór z Kijowa do Zaporoża (555 km). Na koniec, trzecia część – niższe, długość 326 kilometrów. Ten odcinek kanału znajduje się na terytorium Zaporizhzhya do ujścia rzeki.

Największą szerokość, która jest rzeka Dniepr wynosi 18 km. Obszar Delta – 350 km. Jest głównym dostawcą wody na Ukrainie. Dnipro – rzeka jest przeważnie płaska. Podczas jej spokoju i mierzone, ale czasami tworzy wiry z przepływu zwrotnego wody. Głębokość rzeki jest zróżnicowana. Czasami są Rapids, gdzie jest to około pół metra. Głównie koryto topografia tworzy jamę, gdzie głębokość sięga 20-30 metrów.

Od czasów starożytnych, rzeki Dniepr, o których mowa pod innymi nazwami. Początkowo historyk Herodot nazwał go Borysthenes, co oznacza „woda płynąca z północy”. Następnie historyków rzymskich dał mu nazwę Dinapris, które stały się podstawą współczesnego imienia.

Rzeka ta jest źródłem życia dla wielu powiatach i miastach. W dawnych czasach ludzie osiedlili się na jej brzegach, aby mieć dostęp do bogatych zasobów wodnych. W ten sposób tworzą się osady, a potem miasta. Starożytny Dniepr miał wielkie znaczenie jako ważnego szlaku handlowego. Ale w naszych czasach, jest to jeden z głównych czynników, gospodarki i transportu. W całym swoim łóżku były budowane zbiorniki, które są wyposażone w zamki, statki pozwalające na swobodne dotarcie do portu w Kijowie. Nad Dnieprem to zbudowano słynnego Dam: Zaporoże i Dniepru.

Warunki klimatyczne i charakter rzeki stały się warunki do dobrego rozwoju roślinności wodnej. Stwierdzono wiele gatunków ryb. Łóżko Dniepru tworzy liczne zatoczki, mielizny i wyspy, które przyciągają miłośników wędkowania.

Różnorodność flory i fauny, wspaniałe naturalne piękno swoich stronach i plaże stały się miejscem pielgrzymek nie tylko rybaków, ale także zwykli turyści. Wśród życie wodne może spotkać leszcz, okoń, sandacz, szczupak, karp, sum i jesiotr. Rzeka Dniepr – to nie tylko światowe dziedzictwo, jest to również unikalne stworzenie naturalnego, które muszą być zachowane dla potomności w jego pierwotnej formie.