858 Shares 5844 views

Węże w Morzu Kaspijskim – fakt czy fikcja?

Jak wiadomo, Morza Kaspijskiego w Rosji uważany jest za daleko od bycia najczystsze. Wielu ekspertów twierdzą jednak, co węże znajdują się w Morzu Kaspijskim, a jeśli tak, to ile może być niebezpieczny dla ludzi.

Istnieje wiele świadectw o węży, które żyją blisko do morza, pustynie i stepy. Ale wśród nich nie są tak wiele faktów na temat życia w morzu, zwłaszcza węży jadowitych. Oto kilka przykładów.

woda wąż

węże wodne – najczęstsze węże na Morzu Kaspijskim. Żyją na lądzie iw wodzie. Nocą, oni czołgać po ziemi, i iść na polowanie w ciągu dnia. Wiadomo, że węże nie są trujące. Żywią się głównie średniej wielkości ryby, a czasami nawet płazów. często żerują na łydki. Łapanie swoją zdobycz w wodzie, są one wysyłane z powrotem do ziemi i tam trapeznichayut.

Z nieagresywne naturze, woda wąż nie stara się atakować ludzi. Unika spotkań z ludźmi i bardzo rzadko ataki lub ugryzienia. Ukąsi absolutnie nie może zawierać truciznę i spowodować żadnej szkody.

Jednak wielu mieszkańców nie sądzę i powiedzieć coś przeciwnego. Wynika to z faktu, że są one często mylone z wężami żmij, którzy nie mieszkają w rejonie Morza Kaspijskiego. Niestety, wąż w Morzu Kaspijskim zamieniły się w horror dla turystów, jest to nieuczciwe w stosunku do tych nieagresywnych i nieszkodliwych zwierząt. Ponadto, taki stosunek powoduje ich destrukcję.

Caspian poślizg

Ten wąż jest blisko spokrewniony z wężem, są jednak znacznie większe rozmiary. Co węże znajdują się w Morzu Kaspijskim, Zna mnóstwo ekspertów i biologów jednocześnie rankingu tutaj Kaspijskiego poślizg.

Ten wąż znajduje się w Europie, Azji, a także w niektórych rejonach Kaukazu. Jego długość może wynosić do 2 metrów, a w pewnych przypadkach – 2,5. Zazwyczaj wąż żyje na suchych i kamienistych miejscach, stepy i pustynie blisko morza. Ale czasami można je znaleźć w górach ponad 1500 metrów nad poziomem morza. Pogłoski, że wąż w Morzu Kaspijskim jest nadal obecny, ewentualnie na podstawie wyglądu w pobliżu węża.

To polowanie głównie w ciągu dnia, bliżej czasie wieczoru. Podobnie jak wszystkie węże, wąż Kaspijskiego jest non-jadowity wąż, pomimo swojej wielkości. Tak więc, w przeciwieństwie do wody wąż, to wąż wystarczająco agresywny.

Ona nie boi się ludzi i ataków przy najbliższej okazji. Tak, ukąszenie nie jest trujący, ale fakt ataku dość nieprzyjemne.

Chetyrohpolosy wąż i Copperhead

Innym snake – chetyrohpolosy wąż. Jest też całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i żyje w obszarach przybrzeżnych Morza Kaspijskiego. Żywi się głównie na małych kręgowców. Śpi drugie miejsce głównie w otworach gryzoni.

Chetyrohpolosy wąż nie jest niebezpieczny dla ludzi, jak każdy inny, mimo że żyje w obszarach przybrzeżnych. Nie jest to również jadowity wąż , a nie spowoduje zagrożenia dla człowieka. Przeciwnie, sam człowiek jest niebezpieczny dla chetyrohpolosogo biegacza. Wynika to z faktu, że w ostatnich czasach ludzie spożywają, cztery-pasa biegacz jak wąż wody. Dziś zawodnik wpisany do Czerwonej Księgi.

Innym gatunkiem węży Morza Kaspijskiego – rodzina Copperhead węży. Jednak w przeciwieństwie do poprzednich gatunków, Copperhead ma silny jad, który paraliżuje ofiarę. Ale dla wszystkich, że jad jest nieszkodliwy dla ludzi, jak w przypadku z powyższych węży.

naoczny świadek

Jak wykazano powyżej, prawie wszystkie węże żyjące w Morzu Kaspijskim, są nieszkodliwe i nie są niebezpieczne dla ludzi.

Niemniej jednak, w ostatnich latach stało się wiele dowodów, że węże na Morzu Kaspijskim jest nadal. Internet jest pełen filmów, gdzie miejscowi są usuwane na filmie wiele gadów. W tym przypadku, wstęga jest umieszczona informacja o morskich potworach, które żyją w morzu: moreny i żmij, dwugłowych węży i zabójcy ryb – które po prostu nie znajdą się na rozległej sieci World Wide Web. Nie ufaj tej wiadomości i opowieści. Najprawdopodobniej jest to zwykle przerażająca opowieść. Nadal blisko morza Kaspiskogo zarejestrował żadnych przypadków zgonów wąż gryzie.

W odpowiedzi na wszystkie okoliczności wykrywania i ustalania niebezpiecznych zwierząt należy stwierdzić, że morskie jadowite węże żyją w strefie przybrzeżnej mórz indyjskich i Pacyfiku, a także w niektórych obszarach Morza Czerwonego. Będziesz często toksyczne moren pobliżu wysp Oceanii, ale nie na brzegu z rodzimych Morza Kaspijskiego.

Mamy nadzieję, że nie masz już żadnych wątpliwości co do tego, czy znajduje się wąż w Morzu Kaspijskim i ile mogą one być niebezpieczne dla ludzi.