236 Shares 3407 views

Wodospad Polikarya – atrakcja Krasnodar Territory

Polikarya Waterfall – jeden z najwyższych w Europie ławki, najpiękniejsza w swoim rodzaju naturalnych cech terytorium Krasnodar. Położony na terenie Parku Narodowego w Soczi.


źródło wodospad położony na grzbiecie Aibka składający się z 4 wierzchołków. Jego wysokość wynosi ponad 2 tysięcy metrów szczyty grani – .. Aibka I Aibga II, III i Aibka Czarny Pyramid – pokryte wiecznym lodem na ich szczytach. Lodowców górskich czarne piramidy, ukrywanie, wypełnić lokalnego creek Rye, którzy po osiągnięciu klif gwałtownie spada. Wody spada z górnej północnej nachylenia lodem hałaśliwe, elastycznego przepływu i podzielone na skały w dolnej części nachylenia. Cieku kontynuuje swój bieg i wpada do rzeki. Mzimta. Na rzece, w dół, około 10 km od kalenicy Aigba, jest znanym ośrodkiem wsi Krasnodar Territory – Krasnaja Polana.

Cecha wodospad

Polikarya wodospad wysokość – 70 m Regionalne on jest lepiej znany jako spodnie.. Nazwa ta jest naturalnym celem było spowodowane faktem, że na szczycie wodospadu jest podzielony na dwa identyczne strumienie przypominających dwie nogi. Poza wodospadu Polikarya, około 20 z tych miejsc znajdują się w parku narodowym.

Północnym zboczu szczytu piramidy czarnym cieniem i Polikarya wodospad zamarza w zimie. W tym czasie, aby zbliżyć się do niego niebezpieczne, ponieważ istnieje wysokie prawdopodobieństwo złamania bloki lodu. A latem na brzegu wodospadu jest często pokryte śniegiem. Woda przez cały rok jest bardzo zimno, pływać w strumieniu jest prawie niemożliwe. Najbardziej korzystny czas, aby odwiedzić przyrodniczy – wiosna-wcześnie. W tym okresie Polikarya Falls najbardziej zamożnych i malownicza. Pogoda w regionie niestabilnym. Jasne słońce może znacznie dokręcić ciężkie chmury, często pada ciężko.

Ścieżka do stawu

Aby dostać się do wodospadu, trzeba dostroić się do prostego spacer 10 km długości. Droga prowadzi do wodospadu, bardzo malownicze, pochowany w zacienionym lesie bukowym. Powstanie zostanie zakończona na wysokości 2 tys m. Npm, który jest już zdominowany przez podgórskich łąk. Spacer trwa około 4-5 godzin. Specjalne wyposażenie nie jest wymagane na wycieczkę, warto jednak zadbać o wygodne buty i ubrania. To nie jest tak łatwo dostać się do miejsca jak Polikarya wodospadu. Trasa może być trudne, więc nie zbędne wziąć butelkę wody pitnej, jak zrobić zapasy nigdzie na drodze. Na podróż powrotną do picia płyn można zbierać już wodospadu. Wzdłuż drogi turystów pięknymi widokami na pasma górskie Achishkho Dzitaku i topy Chugush i Pseashkho.

rezerwowy

Wzdłuż brzegu malowniczego wodospadu oferuje widoki głównych ostróg Kaukazu i rezerwy krajowej z wysokości. Na terenie Narodowego Rezerwatu Przyrody, domem dla ponad 50 gatunków zwierząt wymienionych w Czerwonej Księdze. Wśród nich: kaukaskiej leśnego kota, rasy kaukaskiej wydry, pantery, naprzemienne traszki, sumatora Dinnik. Strumień w wodach płynących od wodospadu czasami występuje rzadki gatunek ryb z rodziny łososiowatych – pstrąg.

Wodospad Polikarya – jak się tam dostać?

Dla tych, którzy mają zamiar odwiedzić ten symbol, głównym problemem jest to, jak dostać się do tych miejsc. Poza piesza na półkę można dojechać wynajętym SUV na pół godziny lub wspiąć się kolejką linową „Mountain Carousel”. Według najnowszych można dostać się na szczyt 960 metrów, reszta nadal odległości do pokonania pieszo. Kolejka linowa rozpoczyna od 9 rano.

Wszystkie wycieczki zaczynają się od ośrodka narciarskiego „Alpika-Service”. Wycieczka do wodospadu jest proste, to jest możliwe, aby poradzić sobie z nawet nieprzygotowanych turystów. To, co przyciąga Polikarya wodospadu. Dojazd samochodem? Niestety, nie można dojechać bezpośrednio. Możliwe jest stosowanie metody, jak opisano powyżej.

Często w ten sposób pokonać na rowerach, którzy zatrudniają dostępny w Krasnaja Polana. W odniesieniu do transportu prywatnego, to tylko można dotrzeć do bazy narciarskiej „Altpika serwisu” na swoim samochodzie. I na drodze mają bardzo top. Jednak to nie psuje wrażenie podróży w tej okolicy.

Wejście do Parku Narodowego i wodospadem Polikarya – płatne. Cena biletu dla dorosłych – 750 rubli. Jeśli chcesz zamówić przewodnika, za usługę będzie trzeba dodatkowo płacić.

Jak dojechać środkami transportu publicznego?

Polikarya dostać do wodospadu może być w inny sposób, a nie na szlaki turystyczne. Ponadto, zarówno samochodem, można dotrzeć środkami transportu publicznego. W tym obszarze autobusów № № 105 i 135 do oporu. „Krasnaja Polana”. I stąd pieszo lub rowerem, można dostać się do takich atrakcji jak wodospadu Polikarya.

Również trasa łatwo przezwyciężyć przez elektryczny pociąg „jaskółka”. Aby to zrobić, trzeba wysiąść na stacji Esto-Sadok, a następnie autobusem dostać się do Rosa Khutor. Przystanek autobusowy znajduje się naprzeciwko linii kolejowej.