869 Shares 5981 views

Quinoa rozprzestrzenia się: opis, użyteczne właściwości, cechy aplikacji

Quinoa to roślina, którą wielu ogrodników uważa za bezużyteczną chwast. Starają się oczyścić ich witrynę. Z pewnością będą zaskoczeni tym, że ta niepozorna trawa ma wiele przydatnych właściwości, a nawet jest używana do gotowania.


Quinoa rozprzestrzenia się: opis

Jest to jednoroczna roślina zielna, należąca do rodziny amarantusa (rodzaj – quinoa). Na wysokości może wynosić od 15 do 80 cm. Liście są regularne, środkowy i dolny mają kształt rhomboid-lance i rogowane krawędzie. Górne liście są całość, stępne, bez uszu.

Kwiaty quinoa są małe, niepozorne, zbierane w małych splotach. Są to apogeumne kwiatostany. Mają proste perianth, pięć płatków, które czasem koalesce. Czasami perianth jest nieobecny i jest zastępowany przez trójkątny pęk. Dioceologiczny, ale monoecious, z pięciu stamens kwiaty ma łabędź rozprzestrzeniania. System korzeniowy ma kształt pręta, rozgałęziony. Korzeni wnikają głęboko w warstwę podłoża.

Owoc jest suchy, pojedynczo zaszczepiony, może być zamknięty w kostkach. Blossomed wiśni kwiaty od czerwca do połowy września. Owoce pojawiają się w sierpniu.

Rozpowszechnianie

Quinoa jest szeroko rozpowszechniona w Europie, Azji Centralnej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej i znajduje się w Chinach. Na terenie naszego kraju rośnie praktycznie we wszystkich terytoriach, z wyjątkiem Dalekiej Północy. Kwinoa również rozprzestrzenia się w Ameryce Północnej. Lubi tereny poddane zabiegom, farmy, ogrody i ogrody. Często można znaleźć tę roślinę wzdłuż bocznych dróg.

Skład chemiczny

Rozprzestrzenianie się kręgosłupa jest szczególnie bogate w użyteczne substancje podczas kwitnienia. W wyżej położonych częściach zakładu,

 • Betaine;
 • Saponiny;
 • Karoten;
 • Kwas askorbinowy;
 • Rutin;
 • Olejki eteryczne;
 • Włókno;
 • Białka (do 30%);
 • Sole mineralne.

Quicksilver: użyteczne właściwości i opis związków leczniczych

Ze względu na zawartość wielu substancji leczniczych, roślina ma uspokajające, wykrztuśne i przeciwzapalne właściwości. Pektyny i błonnik pomagają oczyścić ciało toksyn. Właściwości gojenia rany umożliwiają jej wykorzystanie w leczeniu pewnych chorób skóry.

Quinoa rozprzestrzenia się, których właściwości lecznicze były znane od czasów starożytnych, są z powodzeniem stosowane w medycynie ludowej. Przygotowuje płyny i pastylki do leczenia wrzodów, ran, stanów zapalnych skóry. Quinoa pomaga normalizować pracę przewodu pokarmowego, złagodzić wyczerpujące suche kaszel, bóle głowy, leczyć żółtaczkę i zapominać o colicji żołądka. Infuzja łabędzi jest wykorzystywana do podudzia i przedłużającej się, dużej miesiączki.

Sok z łabędzi (z robaków)

Aby uzyskać świeży sok, potrzebujesz młodych, a nie grubych łodyg i łopatek. Przełóż je przez mielarkę do mięsa lub zmielnij do niej blender. Powstałą masę należy ściśnąć przez siatkę, składaną na kilka warstw. Powstały sok jest zalecany, aby wziąć pół godziny przed posiłkami na łyżce (stołówka) trzy razy na dobę.

Odwar dla dna moczanowego

Ta kompozycja jest przygotowana szybko i łatwo. Potrzebujesz łabędzia rozprzestrzeniającego się – dwie łyżeczki (suche i zmiażdżone liście). Napełnij je 0,1 litrami wrzącej wody. Przez 15 minut mieszaninę wymieszaj na powolnym ogniu. Teraz bulion powinien być filtrowany, a uzyskana ilość cieczy doprowadza wrzącą wodę do początkowej objętości. To bulion należy przyjmować przed posiłkami na łyżce trzy razy dziennie.

Odwar z durszem

Trzydzieści gramów drobno posiekanych (świeżych) ziół wlać 250 ml wody, umieścić pojemnik na wolnym ogniu przez około 20 minut. Surowy ściskanie, aw powstałym rowie dodać 500 ml stromej wrzącej wody. Ostudzić i używać do douchingu (dwa razy dziennie).

Odwar z zapaleniem jamy ustnej

Zetrzyj trzy łyżeczki suchej trawy w stanie sproszkowanym. Wlać 300 ml wrzącej wody i pozostawić na godzinę w szczelnie zamkniętym rondlu, tak, aby bulion był podawany. Następnie kompozycję można odfiltrować, a trawnik wycisnąć. Odmywać należy wypłukać usta rano i wieczorem.

Herbata

Quinoa rozprzestrzenia się – roślina jest wyjątkowa. Jej liście mogą być użyte do zaparzania herbaty, które pomogą w kaszlu. Pozbędzie się grubej, trudnej do oddzielenia plwociny.

Użyj w Gotowaniu

Liście sałatkowe quinoa są smaczne i bardzo przydatne danie. Zaleca się osobom dotkniętym stresem, chorobą płuc i oskrzeli.

Z w pełni dojrzałych ziarenek quinoa przygotowują pyszne, pożywne owsianki, które smakują jak kaszę na smak. Ponadto, mąka jest przygotowywana z nasion, po usunięciu zanieczyszczeń, młotkiem. Taka mąka jest doskonałym dodatkiem do wypieku chleba.

Quinoa rozprzestrzenia się – doskonały przyprawa do drugiej ryby lub potraw mięsnych. Liście rośliny są dobrze suszone, a następnie zmielone.

Pozyskiwanie surowców

W medycynie ludowej stosuje się prawie całą roślinę: liście, kwiaty, gruboziarniste łodygi i nasiona. Przygotowanie leków opartych na quinoa może odbywać się zarówno ze świeżych roślin, jak iz surowców zbieranych latem. Zrób to w okresie kwitnienia. Osuszyć, jak większość ziół, pod baldachimem, w powietrzu. Do tego celu można wykorzystać dobrze wentylowany pokój. Nasiona są zbierane w miarę dojrzewania.

Zielona część rośliny w postaci suchej zachowuje użyteczne właściwości przez cały rok, a nasiona – trzy lata.

Przeciwwskazania

Wszystkie rośliny lecznicze mają przeciwwskazania. W tym sensie quinoa nie jest wyjątkiem.

 1. Preparaty lecznicze na bazie quinoa nie są zalecane u osób cierpiących na kamica żółciowa i kamica.
 2. Salicylany, które są częścią łabędzi, mogą powodować krwawienie u osób z niską koagulacją krwi.
 3. Długotrwałe, niekontrolowane spożycie leków na bazie tej rośliny może nasilać przewlekłe choroby jelita i żołądka.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że pomimo obecności wielu użytecznych właściwości, rozprzestrzenianie się łabędzia nie jest stosowane w medycynie tradycyjnej. Ma dość poważne przeciwwskazania, więc nie rozpoczynaj leczenia bez konsultacji ze swoim lekarzem, zwłaszcza jeśli masz choroby przewlekłe.