204 Shares 1876 views

Zmeegolovnika mołdawski: opis roślin i zastosowanie

Zmeegolovnika mołdawski – wyjątkowa roślina wieloletnia, która ma nie tylko piękny efekt dekoracyjny, ale również znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości.

Opis rośliny

Lecznicze surowce tej pięknej rośliny często spada na sprzedaż pod nazwą Melissa. Ale z łacińskim dosłownie przetłumaczyć jako „głowa smoka”. Nazwa ta odzwierciedla kształt kwiatu. Ostatnio zmeegolovnika mołdawski czas stał się tak popularny, że zaczął być sadzone w ogrodach przydomowych jako przyprawa i aromatyzujących kultur.

Roślina jest rośliną wieloletnią ze stojącymi trzpienia aż do osiemdziesięciu centymetrów. Jej liście są podłużne i poszarpane krawędzie. Piękne fioletowe kwiaty zebrane w fałszywych spiralami na jakiejś rzeczy i równomiernie rozłożone na kwiatostanów racemose.

Owoce spadają na ciemne nasiona, które nie mają okresu uspokojenia. Natychmiast kiełkują po zbiorach. Można rozbić skorupkę i jesienią, ale w czasie zimnej nadal zabity. Inne właz na wiosnę.

Obszar wzrostu

Zmeegolovnika mołdawski (podane w artykule zdjęcie) ma dużą powierzchnię. Okaże się w niemal każdym obszarze geograficznym świata, począwszy od podzwrotnikowych szerokościach geograficznych i do strefy zimnej. Zmeegolovnika rośnie w Ameryce, Azji i Europie. Ta kultura jest specjalnie uprawianych w Chinach, Tybecie i Indiach. Iw Europie Zachodniej, roślina jest już obsadzone nawet w miejskich rabaty kwiatowe, a także innych roślin kwiatowych.

Zmeegolovnika – rośliny ozdobne

Zmeegolovnika mołdawski – kultura tylko dekoracyjne, ponieważ ma długie kwitnienie, zwarte, zgrabne krzewy. I roczne kwiaty chwastów w roku siewu. W związku z tym można bezpiecznie umieścić na łóżku z rocznych upraw w celu stworzenia kwitnienie kompozycję.

miód Kultura

Zmeegolovnika mołdawski – miód roślin. Pszczoły wydobyć od niego dużo pyłku i nektaru. Maksymalna ilość nektaru kwiatów dać, od daty ujawnienia pręciki i słupek pełnej dojrzałości. W bezwietrznej pogodzie, pędy kwiatowe wydzielać piękny zapach, co przyciąga wiele pszczół i trzmieli. Stwierdzono, że pszczoły łatwo z jednego hektara uprawy roślin nie zbiera mniej niż dwieście kilogramów miód.

Taki bezbarwny miodu ma dostatecznie wysokiej jakości. Jego szczególną cechą jest najlepszym smaku cytryny. W latach suchych, wydajność zmniejsza się o połowę.

Zbiór i przechowywanie roślin

Zmeegolovnika znany ze swoich właściwości leczniczych. Dlatego jest uprawiana. Jak medycznej surowcem wykorzystywanym naziemnej części rośliny. Chociaż czasami używane nasiona i korzenie w medycynie ludowej.

Zmeegolovnika mołdawski zbierane przed kwitnieniem. Sam sposób obrabiany przedmiot jest bardzo prosta. Zakład jest tylko koszone (zwykle rośnie pola Integer). Sfazowana łodyg stosować w postaci suchej lub świeżej.

Suszone rośliny w cieniu. suszenie to powinno być dobrze wentylowane. W żadnym wypadku nie należy zezwolić na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Przed suszeniem roślinę rozdrabnia. A następnie przechowywać w szczelnym pojemniku, tak aby nie naruszać niepowtarzalny cytrynowy zapach.

zbierano również nasiona. Jednakże są one zbierane, aż do całkowitego dojrzewania ponieważ skrzynki można łatwo otworzyć, a ich zawartość kruszy. Skośne rośliny dojrzewają w ciemnym, suchym miejscu, a następnie zostaną one usunięte z nasion, które są pakowane w worki papieru lub tkaniny. Są one w stanie utrzymać swoje właściwości do pięciu lat.

Korzenie są zbierane po kwitnieniu. Wykopali i suszy.

Zmeegolovnika mołdawski: stosowany w medycynie ludowej

Zmeegolovnika stosowane do leczenia różnych chorób. Wykonana jest nalewki, herbatki ziołowe, olejki, maści, masło, parzonej herbaty.

Zabarwienie zmeegolovnika dobre chorób błony śluzowej żołądka, zapalenie pęcherza i nerek. Aby przygotować cztery łyżki Świeże zioła lub dwie łyżki sucha przegotowanej wody. Płyn powinien zaparzenia około trzech godzin. Pij napar musi być osoba trzecia szklanki trzy razy dziennie. Pomaga poprawić wskaźniki krwi, zmniejszenie ciśnienia, ustalenie pracę przewodu pokarmowego.

Infusion pomaga leczyć wrzody i rany. Kompresuje musi być stosowana do rany.

Dobra pomoc nalewka z kolka nerkowa, ale powinny zaparivat trawę w kąpieli wodnej. A dla leczenia nadciśnienia do lek wódki. Korzenie zmeegolovnika wlać alkoholu w stosunku 1:10. Nalegać w ciemnym miejscu na dwa do czterech tygodni, a następnie podjąć czterdziestu kropli. Ta nalewka pomaga przy zapaleniu stawów i reumatyzm. Ona rozmazany bolące miejsca.

Ale paczki ziół mają wyraźne działanie przeciwbólowe. Rośliny parzona i stosowane do obszaru dotkniętego.

olejki zapachowe z zmeegolovnika oszczędza bóle głowy. Kilka kropel tego należy wlać i oddychać w cudownej lampy aromat cytrynowy smak. Ból głowy, zmęczenie i złe nastroje odejść od siebie. Olej ma również właściwości przeciwbakteryjne.

Zmeegolovnika mołdawski: application

Warto zauważyć, że zmeegolovnika szeroko stosowane nie tylko w medycynie, ale także w życiu codziennym. Jest on stosowany w różnych dziedzinach przemysłu spożywczego: słodyczy, konserw, napojów alkoholowych i alkoholu. Roślina jest stosowany w postaci suchej lub świeżej, dodawania do zup, borsches, sałatek. Zmeegolovnika doskonale podkreśla smak mięsa i ryb. Trawa nawet umieścić w produkcji niektórych odmian kiełbasy. Rośliny w domu używane do ochrony (marynowane pomidory, ogórki, melony). Również może być dodawany do herbaty, galaretki, pianki, kompot. Ponieważ sucha trawa przez długi czas zachowuje trwały zapach, jest on stosowany w przemyśle cukierniczym i gotowania. Zmeegolovnika dodany do polepszenia smaku i zapachu wermutu. umieścić także w napojach bezalkoholowych.

rosnące zmeegolovnika

Na letnim domku jako element dekoracyjny i terapeutycznego kultury można łatwo umieścić Pszczelnik mołdawski. Uprawa tej rośliny nie jest sprawą skomplikowaną. Trawa preferuje obszary nie zatkane chwastów wieloletnich.

Roślina należy do roślin odpornych na zimno. Łatwo jest tolerować niewielkie mrozy. Jednak długotrwałe zimne przystawki z intensywnymi opadami deszczu powoduje gnicie korzeni. Zmeegolovnika – swiatlolubny roślin, a więc powinny być sadzone w pełnym słońcu. W cieniu trawie traci swój efekt smakowy. Na początku zmeegolovnika wymaga dużo wody, ale spokojnie tolerować okresy suszy w okresie kwitnienia. Jeśli na początku lipca lub czerwca małej wilgotności, a następnie spadku plonu pędów nadziemnych.

Nasiona zmeegolovnika nie są przygotowane przed sadzeniem. Również nie zaleca się je moczyć, gdyż pęcznieją i nie można siać.

Trawa zasiane na początku maja na głębokość 1-2 cm. Pierwsze pędy pojawiają się po dziesięciu dniach. Półtora miesięcy roślina rośnie bardzo powoli, więc potrzeba pielenie. Ale wtedy chwasty nie boi się, ponieważ rozwój jest przyspieszony. Zmeegolovnika ma niską wilgotność, ale nadal potrzebuje od czasu do czasu podlewanie w suchych okresach.

Roślina kwitnie w około dwa i pół miesiąca. Trawy może wpływać na choroby i szkodniki. Z początku sadzenia i długotrwałego Cold Spring może oddalić gnić. Od zmeegolovnika wykorzystywanych do nalewki i herbaty, zakład jest zalecany do obsługi chemikaliów. A jeśli używasz czegoś, więc coś bardziej delikatny i mniej toksyczne.

odmiany zmeegolovnika

Już w 2002 roku w Państwowym Rejestrze kilku odmian roślin zostały uwzględnione, zatwierdzony do użytku. Najbardziej znanym Mołdawska zmeegolovnika – Dragon. Jest on zatwierdzony do stosowania we wszystkich dziedzinach do ogrodów, ogrodów, gospodarstw.

Różnorodność smok ma przyjemny cytrynowy zapach. Macierzystych osiąga 120 cm. Ciemne purpurowe kwiaty są zebrane w duże różyczki. Roślina jest doskonała roślina miód.

Stopień gorgona jest krzew około siedemdziesięciu centymetrów wysokości. Liście i łodygi mają wyraźny kolor fioletowy. Odmiana ta wczesnego dojrzewania. Od pierwszego kiełkowania do kwitnienia jest zaledwie pięćdziesiąt dni. A nasiona dojrzewają w ciągu stu dni.

Istnieją dwie odmiany – Egoist i Arhatem. Są one na ogół podobny do opisanego już typu.

W 2008 roku, nowy rodzaj Albion, który ma białe kwiaty. Mołdawii dwie odmiany pochodzą które były przeznaczone do wytwarzania olejku (zapach, 1, 2, aromat).

Aroma 1 – wysoki odmiana o niebieskich kwiatach. Aromat-2 ma białe kwiaty i zapach inny odcień. Obie odmiany są obiecujące dla przemysłu perfumeryjnego.