616 Shares 3950 views

Jakie odmiany klonu są najczęściej?

Klon – Drzewo z wielkiej urody, zwłaszcza jesienią w czasach, kiedy jego korona wylewa wszystkie odcienie żółtego i czerwonego. Paleta kolorów jest bardzo zróżnicowana, istnieją kolory, takie jak żółty, złoty żółty, pomarańczowy, brązowy, czerwony, fioletowy, z oliwek, cytryna, pomarańczowo-czerwony.

W różnych częściach świata, istnieje klon odmiany, które są bardzo różne korona kształt liści, kształt owoców i innych cech, ale należą do tego samego rodzaju – Klon (Acer L.), istnieje około 160 gatunków. Wcześniej, klony Klon należy do rodziny, jesteśmy teraz umieszczone w Sapindaceae rodzinnego (Sapindaceae).

Jak określić rodzaj klonu

gatunek klonu można odróżnić od kształtu liści. Klon Holly ma znajome kontury – Pięć ostrzy, na polu klonowego od trzech do pięciu, przy klon zakręcony dzieje się z dziewięciu, klon mandżurski ma na trzech liści ogonek. Klon owoce różnią. Dvukrylatki zewnątrz strekozinyh mają postać skrzydełek, które w różnych gatunków z różnymi kątami w klonu melkolistogo – prosty, lekki klon pod kątem rozwartym, a wirniki pola klon rozmieszczone w linii prostej.

Jak i gdzie rosną klony

Zazwyczaj klony – drzewo rosnące w wysokości od 10 do 40 m, ale są też gatunki lilii klon. Takie krzewy z podstawy źdźbła kilku gałęzi odchylania, a niekiedy wysokości dziesięciu metrów. Znajome klon drzew liściastych, wiecznie zielone – ale istnieją rodzaje klonowy pochodzi z Azji Południowej i regionie Morza Śródziemnego.

Najbardziej kompletne wszystkie odmiany klonu są przedstawiane w górzystych regionach Azji Wschodniej. Naukowcy sugerują, że to jest miejsce, gdzie to się zaczęło przeprowadzki. Klony rosną w Europie, Ameryce Północnej i Środkowej, Azji Południowej, Afryce Północnej. Co ciekawe, w Australii i Ameryce Południowej, drzewa te nie występują.

Klony w Rosji

W Rosji, klon pojawił się kilka lat temu, i była pierwszą rockową klon ostrokrzew, które posadzono w ogrodach klasztornych i bojarów. Nieco później, w zielonej kultury zaczęły wykorzystywać inne rodzaje klon – tatarskie, Manchu, skrzynka starszych. Teraz zdecydowana Rosja rośnie 20 gatunków klonów, są najczęściej klon tatarski, klon Biały (psevdoplatanovy), klon polny, klon, ostrokrzew (platanolisty).

Klon Holly jest najbardziej rozpowszechnione. Jest to wysoka, (do 28 m) o gęstej korony kulisty. U młodych drzew kora jest gładka, szaro-brązowy kolor, ostatecznie stając się niemal czarne i pokryte pęknięć wzdłużnych.

Pole klon osiąga wysokość 15 m, zawiera cylinder z kory i gęsty brązowo korony sferycznej. Znosi cięcie, więc czasem wykorzystywane do żywopłotów, ale częściej do nasadzeń grupowych i indywidualnych.

Klon tatarski – małe drzewo o gładkiej korze, prawie czarny. Ma elegancki wygląd nie tylko jesienią, ale w lecie, kiedy dojrzewa liczną różowo-czerwonych owoców, pstra.

klonowego (który jest również nazywany jawor) może na wysokości 35 m. Ma szerokie kopulaste koronę. Kora na młodych drzew jest białe, z wiekiem ciemnieje i złuszczają. Drewno użyte do produkcji instrumentów muzycznych, do produkcji mebli fornirowych i dekoracyjnych.

Stosowane klonu

W starej Rosji w wiosennej otrzymał klonu sok klonowy i syrop gotować. Teraz podobny sposób ekstrakt soku z brzozy, ale sok klonowy zapomniane. W Kanadzie, klon szeroko stosowane do produkcji syropu z klonu i dalszej produkcji cukru przemysłowego. Rodzaj klonu wykorzystywane do tych celów, i nazywa – cukier klonowy, której fragment jest przedstawiony na flagą Kanady.

Do drewna stosowanego gatunku klonu, które rosną w okolicy. Na przykład, w Ameryce Północnej, w tym cukier klonowy, w krajach europejskich – biały klon.

Klony w Japonii

Klon japoński szczególnie jest czczony jako symbol wielkości i wieczności. Jest to często wykorzystywane do tworzenia bonsai. Zwłaszcza uprawiana klonu palmowego. Wyświetlane wiele jego form ogrodowych, wyróżnionych przez różnych kolorach liści i elegancji ich kształtu. Te stojaki klon może być porównywana z najbardziej żywych kwiatów uzgodnień.

Zdjęcie przedstawia klon następujących odmian:

  • Fotografia 1 – klon pozostawia pole;
  • Zdjęcie 2 liści klonu biały;
  • zdjęcie 3- klon kamienia nazębnego;
  • Zdjęcie 4 – cukier klonowy;
  • Zdjęcie 5 – Japońskie klony.