488 Shares 2078 views

Kubenskoe jezioro, Vologda regionu: opis, zwłaszcza połowów i opinie

W europejskiej części Rosji jest Kubenskoe jezioro. Uważamy poniżej opisu.

położenie geograficzne

Jezioro jest pochodzenia polodowcowego, utworzone między starodrzewem na bagnistych nizin wypełnionych meltwater ustępują w północnej części lodowca. Znajduje się w górnym biegu rzeki Dźwiny, Północnej 30 km na północ od Wołogdy. Kubenskoe Jezioro wydłużone w kierunku od południowego wschodu na północny zachód, jej długość wynosi 54 km, szerokość – 12 km, powierzchnia – około 370 tys. km. Wymiary wahają się od znacznej wycieku sprężyny i napełnianie zbiornika osadów. Podczas letnich i jesiennych deszczy może osiągnąć powierzchnię 410 tys. km. Kubenskoe jest jezioro na wysokości 110 metrów nad poziomem morza.

Opis Lake

las pokryty wschodni brzeg opadał w dół do wody i często zalane, na zachodnim wybrzeżu jest niewielki pagórek. Średnia głębokość jeziora wynosi Kubensky 1,2-2 metrów, ale w okresie topnienia śniegu woda może wzrosnąć nawet do 13 metrów.

Aby regulować poziom wody i zapewnić nawigację w 1834 roku na Sukhona 7,5 km od źródła tamy zbudowano „sławny”. To faktycznie okazało Kubenskoe jezioro zbiornik z drenażem kontrolowany. Zimą i wiosną do końca powodzi w Sukhona bazy bramy zostaje obniżona do dołu, ponieważ Meltwater przepięciami tworzy cofaniu przy rzece.

Jezioro Kubenskoe (obszar Vologod) zasilane wodami rzek ponad trzydziestu jej zlewni wynosi 14 400 tys. km. Największy dopływ – rzeka KUBENA długość 368 km, przepływa do stawu na wschodzie, tworząc ogromną deltę. Drugim co do wielkości rzeka – Uftyuga (117 km) – wpływa do jeziora od strony północnej. Mniejsze dopływy Porozovitsa (34 km) na północ i Wielki Hjelm (60 km) na zachód. Dziesięć rzek mają długość 10-20 km. Odpływ z jeziora wykonane dla Suchona płynącego dwa strumienie z południowego wschodu.

Minimalny poziom wody jest oznaczony w marcu, to osiąga maksimum w maju, aw czerwcu ma się ku upadkowi. Podczas przepływu zwrotnego na Sukhona Kubenskoye wody z jeziora dochodzi do 30-40 cm dziennie. Lato nad jeziorem częstych burz i sztormów, zawiesza go pod koniec listopada – początek grudnia, wolny od lodu pod koniec kwietnia – na początku maja.

historia

Jezioro bierze swoją nazwę od rzeki Kubeny. Ending „-en” prawdopodobnie ugrofińskich, czyli „Big Water” i korzeń wartości „cube” nie jest znana. Podobno pochodzi z języka wymarłych plemion, który żył w czasach starożytnych na terytorium regionie Wołogdy.

W XI-XII wieku obszar na północ od jeziora Kubensky stała zależna od Nowogrodu republiki, torując drogę handlową wzdłuż Sheksna po drugiej stronie jeziora w Sukhona, i dalej wzdłuż Północnej Dźwiny na Morzu Białym. Sami Kubensky własności ziemi byli książęta Rostov-Suzdal, a później było lenna Jarosław Ruryka.

W 1692 roku odbyło się młody Piotr I, po eksperymenty z budową statków na jeziorze Pereyaslavl szukał szerszego wód w jeziorze dwóch miesięcy. Na króla był pod wrażeniem długości jeziora, ale bardzo rozczarowany z wynikami sondaży.

W XIX wieku, jezioro zostało włączone do systemu wodnego Północnej Dźwiny z kanałem Aleksandra Virtembergskogo (obecnie Północna Dźwina Canal), wykopane w 1825-1829, odpowiednio.

Kompleksowe badania Kubensky jezioro zostało przeprowadzone w 1972 roku, do Wołogdy i Archangielsk hydrograficznej wyprawy.

Biota

Jeziora flory jest reprezentowany przez 57 gatunki roślin. Około 4 800 hektarów zajmowanych przez gęste zarośla turzyc, tworząc łąki przy ujściu Kubeny, u zbiegu Uftyugi a nawet w kilku miejscach. Reed zajmują powierzchnię 540 hektarów i Polygonum płazów tablice strefy podejścia 2000 ha i znajdują się w pobliżu ujść rzek. Rzadkie zarośla pondweed zajmują powierzchnię 7000 ha.

Połowów na Jezioro Kubieńskie zawsze bogaty. W nim znajdują się 19 gatunków ryb: IDE, leszcze, kryzę, karaluch, leszcze, czop zawiasowy, węgorz, klenia, klenia, DACE, karaluch, szabli ryb, ukleja Pike, biały łososia lub nelmushka (lokalne odmiany siei dość rzadko) pachniał, leszcz, miętus. Nadal sporadycznie spotyka gwiazdką. Od 1950 roku, coraz częściej okazuje się, okoń, zanim jezioro nie jest vodivshiysya. Dziesięć gatunków ryb podlegają łowisk komercyjnych, które stale spada ze względu na zanieczyszczenie shoaling i jeziora.

Celowniki

Oprócz naturalnego piękna, główną atrakcją jest Kamenny klasztor, jeden z najstarszych w rosyjskiej północy, zbudowany na ślub w 1260 roku przez księcia Gleb Vasilkovichem Biełozierskich, które przeżyły w czasie silnego sztormu. W 1528 roku odwiedził wielkiego księcia Wasyla III. W czasach sowieckich została zniesiona, a przestrzeń podane w fabryce ryb. Katedra Przemienienia została wysadzona w powietrze pod koniec 1930 roku i przebudowany w 2009 roku. W największym nadmorskiej miejscowości Ujście jest stary kościół, kaplica, muzeum, i pobliskiego klasztoru Lysogorskaya.

wędkarstwo

rezerwy Fish Lake są stopniowo wyczerpują się, haczyk przemysłowa spada od kilku dekad: od 616 ton w roku 1938 do 285 w roku 1953, w sumie 72 ton w roku 2013. W 1990, ogromna liczba ryby zostały złowione przez kłusowników (szacunkowa całkowita roczny połów może przekroczyć 900 ton). Z populacji ryb ma negatywny spłycenie wpływu na jezioro, w wyniku tradycyjnych tarlisk nieobjętych wodą, jak również nienormalnie wysokiej temperatury w latach wpłynęły na liczbę kryzą.

Odgrywa znaczącą rolę, a zanieczyszczeń przemysłowych: na nabrzeżu i istnieje ponad 180 gospodarstw, dwa świńskie i różne udogodnienia. Ma nadzieję na odbudowę populacji ryb związanych z projektami kontroli spływu Sukhona które mogłyby podnieść średni poziom wody z obecnych 1,2 metra do dwóch metrów wcześniej.

Ze względu na ekstremalne płytkości rekreacyjnych połowów w okresie letnim możliwe jest tylko z łodzi, które są bogate w mieszkańców, którzy dają im do wynajęcia turystom. W celu ochrony białą połowów łososia jest zakazana na swoich tarlisk w pobliżu ujścia i zbiegu Kubeny Pelmo i Neyga, w odległości trzech kilometrów wodach śródlądowych. W pozostałej części jeziora ryb, wykluczony w 1999 roku z Czerwonej Księgi, poddaje się złapać.

W przeciwieństwie do turystów, przybywających głównie transportem wodnym pasażerów, wędkarze często narzekają na brak dogodnych dróg dojazdowych do jeziora, ale to naprawdę ustawić wyposażoną bazę rybacką.

Głównym celem wędkarzy jest bas, który znajduje się w dużych ilościach, choć jego średnia waga wynosi nie więcej niż 100-250 gramów. Prognoza gryzienie na Jezioro Kubieńskie zawsze dobre, z wyjątkiem podczas powodzi. Dziobanie osiągnie swój szczyt pod koniec sezonu letnio-jesiennym.

zimowe połowów

Bardzo popularne Zimowe połowów na Jezioro Kubieńskie. Miejscowi rybacy są świadomi miejsca nagromadzenia zimowej basie na mieliźnie w pobliżu ujścia. Tydzień po zamarznięcia zaczyna największą aktywność ryb, trwający aż do końca stycznia. Luty i marzec zwłaszcza – Okres najmniej udany dla połowów zimowych. Kiedy lód topnieje, ryba zaczyna znowu gryźć. Doświadczeni wędkarze złapać okonia z kry, aby ta łódź. Złap zimę na wyważarce, jig i trolling zimie. Dobrem gryzie z jednej studni może wyprodukować 30 kg ryb. Biała ryba w zimie złapać mocniej niż okonia. Tuż przed ruchem lodu są gryzienie płoć i leszcz.

Recenzje Jezioro Kubieńskie

Turyści mówią, że nie ma, co zobaczyć. Można spędzić czas na plaży, popływać w upalny letni dzień. Wszyscy goście starają się odwiedzić Spaso-kamienny klasztoru na wyspie na środku jeziora. Podróżujący także pozytywne opinie na temat ośrodków wypoczynkowych, położonych w sąsiedztwie jeziora, gdzie można zatrzymać. Większość baz zlokalizowanych wzdłuż rzeki Kubene tam kempingu w pobliżu ujścia. W pewnej odległości od jeziora to przytulny „Morino Manor” i na brzegu Big Hjelm jest mini-hotel „Omogaevsky”. Szczególnie dużo entuzjastyczne recenzje na temat podstawy dla całej rodziny „Ekzopark Vysokovskoye” zamieszkałego przez strusie, pawie, bażanty, oraz przedstawiciele lokalnej drapieżnych zwierząt. Znajduje się on w górę Kubeny.

Można również usłyszeć opinie i myśliwych, którzy przychodzą do jeziora dla Kubenskoe gry. Sezonu polowań na ptactwo wodne otwiera się na wiosnę, ale oto kilka produkcji. Okoliczne lasy są zamieszkane przez łosie, niedźwiedzie i dziki, polowania jesienią i zimą.

Rybacy, dzieląc się swoimi wrażeniami na temat połowów na tym jeziorze, mówić o dobrych połowów i jest zawsze duży haczyk.