534 Shares 8434 views

rdzenia Ziemi. Krótka historia Edukacji

Danej osoby postrzeganie świata zewnętrznego zaczęła rozwijać się wokół od połowy 14 wieku. Później, Rene Dekart, wielki matematyk, zasugerował, że nasza planeta utworzone z bryłą masy, który był podobny do pierwszego, z jasnym słońcu, ale wtedy ostygnie. W związku z tym, ukryte w głębi „rdzenia Ziemi.” Jednakże, należy sprawdzić to założenie w tym czasie nie było możliwe.

Później, Newton znalazł francuska ekspedycja naukowców potwierdziły, że biegun planety nieco spłaszczone. Z tego wynika, że Ziemia nie jest kula o regularnym kształcie. Buffon (francuski przyrodnik), popierając stwierdzenie sugeruje, że może to mieć miejsce w przypadku, gdy wnętrzności planety ma stopioną strukturę. Buffon w 1776 roku spekulowano, że w dawnych czasach nie było zderzenie słońca i niektórych komet. Kometa ta „znokautowany światła o określonej substancji wagi. Masa ta jest stopniowo ochłodzeniu się ziemi.

Hipoteza Buffona zaczęły sprawdzać fizyki. Według termodynamicznych ustawowych, żaden proces nie może trwać w nieskończoność, że od momentu, który zostanie wyczerpany swoją energię, zatrzyma. W 19 wieku, niektóre obliczenia zostały wykonane. Matematyk i fizyk Lord Kelvin w Anglii stwierdził, że w celu schłodzenia, utraty dużej ilości energii, a przestaje być stopiona masa, stał się taki, jaki jest teraz, trzeba około stu milionów lat. Geolodzy z kolei podkreślił, że wiek skał dużo więcej. Ponadto, w 19 wieku został on odkrył zjawisko promieniotwórczości. Tak więc stało się jasne, że upadek z elementów niezbędnych dla wielu setek milionów lat.

Do niedawna uważano, że rdzeń z ziemi jest całkowicie gładka balon regularny kształt (np armaty jądra). W latach osiemdziesiątych, to wynaleziono tzw tomografii sejsmicznej. Dzięki niemu naukowcy odkryli, że jądro Ziemi ma swój własny teren. Grubość powierzchni okazały się być różny. W niektórych obszarach jest sto pięćdziesiąt kilometrów, a z drugiej – sięga stu pięćdziesięciu trzech.

Według informacji uzyskanych za pomocą fal sejsmicznych cieczy (stopione) jest zewnętrzna rdzenia Ziemi (warstwa o nierównym terenie). Wewnętrzna część to samo „twarde”, ponieważ planeta jest pod ciśnieniem. Ciśnienie w zewnętrznej części obliczona teoretycznie wynosi około 1,3 miliona atmosfer. W centrum ciśnienie zwiększa się do trzech mln atmosfer. Niska rdzeń Ziemi około 10.000 stopni. Masę metr sześcienny materiału z wnętrza planety – około dwunastu lub trzynastu ton.

Pomiędzy wielkością części, która obejmuje rdzeń Ziemi, istnieje pewien współczynnik. Wewnętrzna część jest około 1,7% wagowych na świecie. Zewnętrzna część – około trzydziestu procent. Materiał, który stanowi większość oczywiście rozcieńczony z czymś stosunkowo łatwe, najprawdopodobniej, szary. Niektórzy specjaliści sugerują, że ten element jest o czternaście procent.