120 Shares 7815 views

Największa ryba: słodkowodne i morskie Mistrzów

Największe ryby zarówno w masie i długości – jest, oczywiście, rekin wielorybi. Ten gigantyczny morski olbrzym nie ma konkurentów w tym tytule. Żyje szczęśliwie w wodach oceanów i do dnia dzisiejszego. Wieloryb rekina żywi się wyłącznie planktonem, który zawiera skorupiaki, kalmary i małe ryby. Zazwyczaj ona pływa z otwartymi ustami, na drodze zbierając swoje ofiary i filtrowania przez specjalnego urządzenia filtrującego, który jest również dostępny tylko dla Wielkogębowy i gigantycznymi rekinami. Ten gigant jest bardzo powolny, to znana jest apatyczny i letargu usposobienia. Dla osób Rekin wielorybi jest absolutnie bezpieczne. Doświadczeni nurkowie są bardzo lubiący spokojnych i zrównoważonych gigantów często dotykać ich rękami lub na plecach huśtawka. Rekiny wielorybie osiągają długość 23 metrów i wadze z nich – około 18-20 ton.

Z najgroźniejszą ryby morskie, oczywiście, wszystko jest jasne, jego przywództwo jest niezaprzeczalna. Ale z gatunków słodkowodnych nie jest takie proste. Wśród kandydatów o tym samym tytule uważa sum powszechne olbrzymia Arapaima, bieługa Mekong sum. Więc który z nich posiada rekord wagi i długości? Jeśli opierać się na faktach historycznych, największych ryb, która żyje w wodach słodkich, że znalazł się w XIX wieku. Jest to suma o wadze 336 kg i długości 4,6 m. Teraz, ryb, którego ciężar wynosi 90 kg, o długości 1,5 m, ponieważ duża pewność może być wykorzystane.

Kolejna duża ryba, która zasługuje na uwagę – to aligator gar, lub jak to nazywa, aligator szczupak. Ten gatunek żyje w świeżej wodzie, ale wielu badaczy twierdzi, że ryby te czasami są w słonej wodzie morskiej. Billfish znaleźć w Ameryce Północnej i Środkowej. Można je zobaczyć na brzegu, gdzie oddychamy powietrzem i wygrzać się w słońcu. Zewnętrznie aligator szczupak wygląda bardzo niezwykłe. W przedniej części jego ciała jest ogromna „dziób” z silnymi potężne szczęki, które mogą łatwo spowodować obrażenia, a nawet krokodyla. Korpus ryby jest chroniona przez grube rombowym wag. Większość długość makrelosze do trzech metrów, ale nie ma dowodów, że niepotwierdzone okazy zostały złowione do pięciu metrów długości.

Kolejnym pretendentem do tytułu powiedział – Księżyc-ryba. Kształt jego ciała przypomina okrąg. Jest to duża klasa kostnej ryb. Jej długość jest większa niż trzy metry, waga dochodzi do 1,5 tony. Guinness Book of Records zarejestrowany przypadek połowu na wybrzeżu Australii w 1908 próbek o wadze 2235 kg. Tułów-ryba księżyc krótkie i jednocześnie wysoki. Daje to bardzo dziwny i oryginalny wygląd. Anal, grzbietowe i ogonowe są ze sobą połączone. Skóra tych ryb ekstrawagancki bardzo gruba. Doświadczeni żeglarze mówić o tym, kiedy rozpoczęła się w księżyc ryb ostry oszczep odbił się od niej, bez powodowania szkód. Dlatego rzadko staje się ofiarą drapieżników, takich jak rekiny i orek. Można go znaleźć w wodach Pacyfiku, Atlantyku i indyjskie oceany. Luna-ryba posiada również rekord płodności. W pewnym momencie ona kładzie się na 300 milionów jaj. Jeśli chodzi o dietę, to żywi się planktonem i rybnych narybku.

Największy ryb, zarówno słodkowodnych i morskich, pomimo imponującej wielkości, jest bardzo wrażliwa i wymaga ostrożnego podejścia. Tylko zależy od osoby ich dalszej przyszłości.