454 Shares 7989 views

Dlaczego latać siedzieć na człowieka? Co ich przyciąga?

Jak się wspaniale, gdy słońce świeci przez okno, wszystkie kwiaty i zieleń, a termometr codziennie wznosi się coraz wyżej. Ale z ciepło pochodzi nie tylko miłe chwile, ale także coś bardzo irytujące i niepokojące praktycznie każdemu – owady. Lecą do domu i samochodu, usiąść na ciele. Komary, komary, pszczoły, chrząszcze – przedstawiciele brzęczenie i tak irytujące brat bardzo dużo, ale wśród nich i bardzo brzydki. Następnie każdy przynajmniej raz, ale powstaje pytanie, dlaczego muchy lądowania na osobę. Cóż, jest to niezbędne do zrozumienia!

Że takiej bestii?

Przed szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego muchy lądowania na człowieku, musisz zrozumieć, że to do powstania takich. Są przedstawiciele rzędu Diptera, która obejmuje również komary. Mówiąc o muchy, wiele sobie wyobrazić, prawie ten sam owad, który jest stale szum w pomieszczeniu lub rój wiatrów ponad śmieci.

W rzeczywistości, przedstawiciele tego gatunku są bardzo zróżnicowane, mieszkają w różnych częściach świata, są bardzo niebezpieczne zarówno dla człowieka i absolutnie nieszkodliwe. Dieta wspólnego mucha jest dość szeroki: tłuszcz, pot, krew i inne wydzieliny istot żywych, nektarów i soków warzywnych, pozostałości innych owadów lub żywności dla ludzi. Jedzą za pomocą nietypowych form języka – jak trąba, przez które latają ssać ich zdobycz.

funkcje czasowe

Jestem pewien, że wielu zauważyli, że prześladowanie tych owadów w różnych porach dnia ma inną intensywność. Więc dlaczego muchy lądowania na ludzi w godzinach porannych częściej niż, na przykład, wieczorem? Po pierwsze, przez całą noc, a osoba poty, odpowiednio, po śnie gromadzi się wystarczająco dużą ilość krwawienia na ciele, że pachnie tak apetyczny do owadów. Po drugie, w ciemności, a muchy są nieaktywne, a także ich „ofiarami”, odpoczynku. Naturalnie, rano owady zaczynają swoją działalność do celów spożywczych. Tak więc odpowiedź na pytanie: „Dlaczego muchy trzymać człowieka w nocy” – jest trywialnie proste. Są po prostu jak ludzie po prostu chcą obfite śniadanie!

charakterystyczny smak

Czasem odpowiedź na pytanie: „Dlaczego leci na ziemię człowieka” – nie leży w zapachu ciała, ale wręcz przeciwnie. Fakt, że niektóre zapachy zadane przez mężczyzn na ciele w postaci perfum, wody toaletowej i dezodorantu są niezwykle atrakcyjne dla owadów.

Oczywiście, z produktami znanych marek, takich zdarza się bardzo rzadko, jako wybitni producenci zaniepokojony zapobiegania tego problemu. Ale z nieznanych marek perfum produkowane wie gdzie, w jaki sposób i przez kogo to może łatwo się zdarzyć.

Czy to jest niebezpieczne?

Oprócz kwestii dlaczego muchy lądowania na osobę, wiele jest również zaniepokojony i jak to jest niebezpieczne. Przez siebie, owady latające do pokoju lub denerwująco brzęczy w zagrodzie, w większości nieszkodliwe. Znacznie bardziej uciążliwe dla zdrowia ludzi może przynieść te same bakterie, które muchy i przeniesione.

Fakt, że te Diptera nie są szczególnie wrażliwe na obiektach, które siedzą. Dlatego absolutnie prawdziwa sytuacja, gdy mucha, po usiadł na nieświeży lub żywności nieprzetworzonej (mięso, ryby) lub, co gorsza, na pozostałościach lub produktów odpadowych niektórych stworzeń można łatwo złapać mężczyznę. Jeśli ciało jest nawinięta lub zadrapania, a owady będą chodzić na własnych nogach swoich, to jest prawdopodobnie zainfekowany.

Innym ryzykiem mogą być larwy much. Po stwierdzeniu odpowiedniego środowiska, rodzice Diptera chętnie osiedlali się ich potomstwo. Jeśli te larwy przedostają się do organizmu ludzkiego, konsekwencje mogą być bardzo smutny.

Jak rozwiązać ten problem

Tak, że zrozumiał, dlaczego muchy często siedzieć na osobę należy myśleć o tym, jak poradzić sobie z tym wszystkim. Oto kilka prostych zasad, które pomogą:

  • Latać nie jest rozliczana w domu i nie podrażnia wszystkie gospodarstwa domowe, konieczne jest, aby zamknąć okna i drzwi ze specjalnymi moskitiery, które również chronią schronienie od komarów i innych nieprzyjemnych stworzeń.
  • W naturze, lub po prostu na zewnątrz dobrze pomóc spraye, aerozole i kremy przeznaczone do ochrony przed owadami. Można je nabyć w aptekach i supermarketach. Różnorodność tych funduszy jest wystarczająco duża i może być wybrany do indywidualnych okoliczności i potrzeb.
  • Produkty, które nie są poddawane obróbce cieplnej, to lepiej nie kupować „z rąk” na ulicy, zwłaszcza w gorącym sezonie. Szczególnie muchy jak suszone ryby i mięso, kiełbasa i słodyczy.
  • Dziecko w wózku lub łóżeczku na spacer lepiej zamknąć lekkie tkaniny lub siatki, i upewnij się, że owady nie siedzieć na ich delikatnej skóry.
  • Uważaj na higienę ciała, regularnie myć mydłem i szamponem. Oczywiście całkowicie zmyć cały tłuszcz i pot nie będzie działać, a nie można tego zrobić, ale aby zmniejszyć ich smak jest całkiem możliwe. I pamiętaj, aby nosić czyste ubrania bez plam i resztek jedzenia, bo oni też pachnie bardzo atrakcyjne dla much.
  • Jeśli owady są szczególnie silne nudzić, to warto spróbować zmienić swoje perfumy. Być może problem jest w jego zapachu!

niewiarygodna teoria

Oprócz faktów naukowych opartych dlaczego muchy zawsze siedzieć na osobę, istnieje wiele założeń niezwiązanych z nauką. Na przykład, niektórzy twierdzą, że atrakcyjność dla owadów definiuje ludzką aurę. Co sprawia, że gorzej – tym więcej muchy będzie drażnić właściciela.

Inni ludzie po prostu uwierzyć, że dobrzy ludzie nie Diptera „polowanie” i że instynktownie wybierać tylko negatywne osobowości.

Takie teorie i rozumowanie niesamowita ilość, ale nauka nie jest udowodnione. Więc nie ufa fantazje i różne „znaki” cudze i ominąć dziesiąty człowiek drogowego, który ciągle leci siedzieć. Być może jest to po prostu zbyt atrakcyjne zapachy.

Zbliżając Buddę

Teraz stało się jasne dla wielu, dlaczego leci jak usiąść. Ludzie, nie powinno to naprawdę przeszkadzać. Teraz możemy rozważyć ten problem z optymistycznego punktu widzenia i starają się znaleźć nic pozytywnego. Po pierwsze, owady są częścią naszej przyrody i odgrywają bardzo ważną rolę. Bez nich byłoby po prostu planeta pogrążona w martwych ciałach innych owadów i zwierząt, a także w ich produktów odpadowych. Dlatego konieczne jest, aby pokazać trochę szacunku dla tych stworzeń dla ich ciężkiej pracy i szlachetnym.

A po drugie, denerwujące brzęczenie i molestowanie mogą być wykorzystane na ich korzyść. Starając się znosić niedogodności lub przezwyciężyć gniew, ludzie uczą się kontrolować swoje emocje, kontrolować swoje uczucia, aby być spokojniejsza i bardziej ciche, lub jak mówią przedstawiciele niektórych religiach, zbliża się do Buddy.

ptactwo
576 shares 1972 views
Titan – księżyca Saturna
490 shares 4560 views
Rów Mariański
307 shares 7266 views