856 Shares 1529 views

Pur River opis i zdjęcia

W basenie Morza Kara jest Pur rzeka. Jego długość – 389 km. I rzeka Pyakupur i jej dopływ. Yangyagun – 1024 km. Pur jest jedną z najdłuższych rzek Rosyjskiej. Powierzchnia dorzecza wynosi 112 tysięcy kilometrów kwadratowych. Wlać wpada do Kara Taz Bay.

geografia rzeka

Rzeka płynie w Okręgu Autonomicznego Yamalo-Nienieckim. Staw ma około 6351 vodoottokov. Spośród nich prawie osiemdziesiąt procent mieć długość co najmniej dziesięciu kilometrów. Długość rzeki od 50-100 km – 57., a ponad sto kilometrów – 40. Heights Pura – od 15 do 50 metrów nad poziomem morza. Szerokość kanału – od 200 do 850 metrów. Parapety – głębokość 1,2 metra. Wlać rzeka przepływa przez obszar wiecznej zmarzliny. Dlatego ciepłe wyspy są rzadkie.

PUR Dorzecza główne zasoby – ropy naftowej i gazu ziemnego. Zbiornik doliny znaleźć perełki krwawnik agat. Pur Rzeka płynie w tundrze i leśnych stref. Większość z kanału znajduje się w północnej tajdze. Mokradła downstream Pur – około siedemdziesięciu procent. Rzeka jest zasilana głównie przez śnieg. Dla Pura charakteryzuje wiosennych powodzi, zimowej i letniej wody i niskich jesiennych powodzi.

Biota

W górnym biegu rzeki rosną liściastych, iglastych i lasy porostów mech. W środku rzeki i dolnych partiach zbiornika jest otoczony krzewami i zalanych łąkach. Pur Rzeka jest bogata w siei ryb (Cisco, sieja, siei, itd.). Również tam znajduje się wiele karp, jesiotr, płoć i inne drobne przedmioty. W ustach można złapać flądry i łososia. Ale w zimie na rzece tam bezrybe. Wszystkie podwodne zwierzęta starają się koncentrować w wąskich dopływów wód podziemnych lub wyjść.

przejście

Jedna z najdłuższych rosyjskich wodach – rzeka Pur. Przeprawa przez most pontonowy to. Według jej przekazane transportów i obciążeń. Przejście jest wyposażony pływającego wsparcia. Pomimo ogromnej masy konstrukcji jest całkowicie niezatapialna. Zaletą tego skrzyżowania jest to, że może on być stosowany w dowolnym miejscu na rzece. I swoisty most okresowo połączone przez dodatkowych członków. W rezultacie znacznie zwiększa długość przeprawy. Składa się z kilku części:

  • ponton odcinki mostu;
  • połowy przybrzeżnych;
  • podłóg;
  • pochylni lub rampy.

Przekraczanie dwukierunkowej, co jest jego największą zaletą. Zwiększa to przepustowość. Ładowność przejście – do 100 ton. Ten most pływający może być łatwo montowane i demontowane. Czasem jest stosowany jako przystani promowej dla małych łodzi rzecznych.

most

W 2015 roku zaplanowano budowę mostu na rzece Pur. I nie było prawie sfinalizowany plan techniczny. Most ma zostać zbudowany między wsi Urengoy i stacji Korotchaevo. Konstrukcja musiała wytrzymać ruch pojazdów. Dlatego plan powinien być jedenaście wieże zostały zainstalowane.

Most nad Pur powinny mieć długość jednego kilometra i podejścia drogowe – 2700 metrów. Wzdłuż całego obiektu będą wyposażone w nowoczesne oświetlenie, alarm i monitoring. Most został zaprojektowany do transportu dużych ilości ładunków.

Dlatego przejście Auto Przejście przez Pur będzie wypłacona. Wyjątkiem są tylko dla miejscowej ludności. Wymaga to sześć miliardów rubli na budowę mostu. W 2016 roku projekt mostu oczekiwał jej ostatecznego zatwierdzenia. A czas budowy obiektów są zainstalowane od 2017 do 2019 roku.

Most na rzece Pur jest bardzo ważne dla rozwoju regionu. Nowy plan przejścia jest częścią Arktyki eksploracji. W tej chwili między stacją i wsi Urengoy Korotchaevo działa tylko przejście pontonowy. Ale wiele się zmieni w najbliższych latach, kiedy wybudować nowy most na tej rzece.