445 Shares 8701 views

Lipa: kwitnienia a zwłaszcza drzewa miód

lipy zaczyna się, gdy drzewa owocowe w przeważającej części jest już zakończony – w środku lub pod koniec czerwca. Wiele się doczekać tego wydarzenia. Powietrze w tym okresie jest wypełniona delikatnym niepowtarzalnym zapachu. Lipa, która kwitnie tak krótko, to cenne surowce lecznicze. Jej kwiaty mogą być zarezerwowane w tym czasie przez cały rok.

Lipa bloom i właściwości drewna

Crohna drzewo staje się solidną złotą piłkę, emanuje zapach miodu. Każdy składa się z 10-15 kwiatostan kwiaty. W ich pięcioma płatkami i licznymi pręcikami. Bloom jest tak obfity, że gałęzie uginają się pod ich ciężarem. Tilia cordata, zwiększając w większości regionów Rosji, ma koronę szeroko rozprzestrzenia. Czasami te drzewa rosną od siebie, ale częściej – wraz z klonu, dębu i jesionu, a także innych gatunków drzew. Początkowo lipy zaczynają dopiero od dziesięciu do dwudziestu lat, rozwija się bardzo powoli. Przetwarzać trochę szybciej, jeśli drzewo jest na otwartej przestrzeni.

Lipa bloom i wartość jako honey-

Szacuje się, że hektar lasu składającego się wyłącznie z tych w średnim wieku drzew można wyróżnić dwa tygodnie około tony słodkiego nektaru. Pszczoły to prawdziwy raj. Miód lipowy ma wiele właściwości leczniczych, dla których jest bardzo cenione. Naukowcy zauważyli, że fałszywe drzewa zmniejszyły produkcję nektaru w ostatnich latach. Walka ta jest możliwa dzięki lądowania różnych odmian w niewielkiej odległości od siebie. Dużych liściach i (europejskim, Manchu, itd.) Mają różne lipa podczas kwitnienia. Jednocześnie rosnące drzewa różnych odmian w jednej dziedzinie, można zwiększyć ilość nektaru, że pszczoły będą zbierać. Czas kwitnienia lipy macrophylla rozpoczyna się w pięć lub osiem dni przed Amurem i Manchurian. Zbieranie różnych odmian drzew w jednym obszarze, możliwe jest zwiększenie okresu, w którym pszczoły mogą zbierać nektar z nich, od dwóch tygodni do czterech. Tak więc, pasieka, znajduje się w odległości spaceru od fałszywych roślin, można zagwarantować dostarczenie miodu rocznie, nawet jeśli jeden konkretny gatunek ze względu na wahania temperatury w ciągu roku nie będzie mógł kwitnąć i zapewniają nektarovydelenie.

Lipa w miastach

Wcześniej to drzewo kochał do kwitnienia, zapach, twardość i urody. W naszych czasach, lipy sadzone w miastach, pomaga zwalczyć zagazowanych. Bujne liści pochłania pył i dwutlenek węgla. Setki metrów sześciennych tlenu, który jest uwalniany lipy ożywić atmosferę miasta. Jeśli parki i ogrody sadzić różne rodzaje lipami, różny czas trwania okresu wegetacji zapewni jasnozielonej przez większość roku. Mimo wszystko, niektórzy z nich zaczynają spadać liście pod koniec października. Powszechnie znane właściwości lecznicze lipy. Ale tylko wtedy, gdy występują one surowce zbierane w ekologicznie czystej okolicy. Dlatego nie jest wskazane, aby zbierać kwiatów lipy w miastach i wzdłuż dróg.