495 Shares 4389 views

Wyjący wilk … Czy warto bać się?

Wyjący wilk … co to jest? Typowy obraz z książki sztuki, części krajobrazu czy fragmentu koszmaru? Jak pokazuje praktyka, może to być pierwsza, druga i trzecia. Spróbujmy o tym mówić, oczywiście, o wyjątkowym i bardzo interesującym zwierzęciu.

Ogólny opis drapieżnika

Zdaniem naukowców, szare wilki, które znamy, są jednym z największych, nieuchwytnych, mocnych zwierząt z rodziny Canidae. Każdy przedstawiciel ma doskonałą wizję, olbrzymią słyszalność i rzadkie poczucie zapachu. Ponadto nie zapominaj o niezwykłej wytrzymałości opisanych zwierząt.

Dorosły szary wilk może mieć długość do 160 cm i wysokość ramion do 85 cm. Imponujące, prawda? Dlatego wilkołak może przestraszyć nawet odważnego i odważnego podróżnika.

Należy zauważyć, że ciężar zwierząt różni się w zależności od miejsca zamieszkania. Możemy jedynie nazwać średnie wskaźniki: od 25 do 39 kg. Chociaż coraz częściej są osoby o wadze do 100 kg. Kobieta zazwyczaj waży 5-10 kg mniej niż samce.

W zimie wilki są pokryte puszystą i grubą wełną podkładem, dzięki czemu mogą wytrzymać temperaturę do -40 ° C.

Wilki składają się z wilka, wilkołaka i ich kotów. Nieoczekiwanie, aby chronić te ssaki można połączyć w jedno wielkie stado. Wilk jest monogamiczny, więc para pozostaje do śmierci jednego z partnerów.

Zwierzęta te mogą się rozmnażać od dwóch lat. Kobiety rodzą raz w roku. Ciąża trwa około dwóch miesięcy, a średnia miot – 5-6 cubs. Po urodzeniu wilki szczenięta ważą około 500 gramów, ale ze względu na fakt, że rosną one bardzo szybko, jesienią masa cubs wzrasta o 30 razy.

Drapieżnikami są zwierzęta terytorialne. Dlatego jeśli wilk wycie do księżyca niedaleko Twojego domu lub zagrody, to jest to jedno zwierzę, za każdym razem z początkiem ciemności. Obcy nie przechodzą.

Wilki karmią się głównie zwierzętami skręcanymi, ale podczas niedoboru żywności można jeść wszystko, co żyje, a nawet padać. W ciężkich zimowych opakowaniach często atakują rannych lub słabych osobników ich gatunków i jedzą ciała zmarłych krewnych.

Co dziwniejsze, drapieżniki słyszy dźwięki z dużej odległości, mogą pływać i biegać bardzo szybko.

Aby komunikować się i utrzymywać relacje w opakowaniu, wilki używają wielu charakterystycznych ruchów twarzy.

Ciekawe fakty

Wilk nie może, jak wąż lub skorpiona, zabić natychmiast ofiara, więc paczka atakuje inne żywe stworzenie i łzy z kawałka mięsa.

Drapieżcy zaczęli używać mięsa ludzkiego w średniowieczu, kiedy zaraza postępowała w Europie, a ludzie nie byli pochowani. Ich zwłoki jadły wilki. Najprawdopodobniej, skoro ten żarliwy wilk zaczął wzbudzać tak silny strach, ponieważ to zwierzę zaczęło kojarzyć się z chorobą i śmiercią.

Należy zauważyć, że w przeciwieństwie do dość powszechnego nieporozumienia, chociaż wilk i dalekosiężny krewny psa, postrzega go tylko jako żywność.

Czy wilk jest niebezpieczny dla ludzi?

Ludzie traktują tych drapieżników na różne sposoby, ale zawsze z podziwem. Obrazy wilków, wyjących na Księżycu, stale pojawiają się na przedmiotach odzieży lub wnętrzach.

Wilki – nosiciele różnych chorób. Kiedy bestia zostaje zarażona wścieklizną, w przeciwieństwie do innych zwierząt, które stają się zdezorientowane i letargiczne, staje się agresywne i może atakować ludzi.

Oczywiście wilk jest bardzo niebezpieczny, ponieważ może ogarnąć nie tylko dorosłego, ale i konia. Podczas polowania zwierzę zawsze działa błyskawicznie i bezszelestnie.

Należy jednak zrozumieć, że ci drapieżnicy nigdy nie atakują osoby bez fundamentu. Wilk zabija tylko z dwóch powodów: aby karmić siebie i, zgodnie z instynktem samozachowawczym, w celu ochrony.

Niektórzy nawet uważają, że wilki w ogóle nie są niebezpieczne. Jest też legenda o wilku, który wychował dziecko. Chłopak warknął jak wilk, skoczył na ręce i nogi.

Dlaczego wilki wycie w księżyc

Naukowcy udowodnili, że drapieżnik wyje w ogóle do nocnego luminu. Wywracanie jest najważniejszą formą komunikacji tych zwierząt w przyrodzie. Za jego pomocą wilk wspiera jedność paczki, koordynuje jej działania, bronią swojego terytorium, przekazuje ważne informacje i znajduje krewnych na nieznanym terytorium. Wysyp wilka trwa nie dłużej niż 5 sekund, ale z powodu echa wydaje się, że brzmi bardzo długo.

Opinia, że wilk wycie do Księżyca rozprzestrzenił się, ponieważ kiedy to się dzieje, zwierzę zawsze podnosi pysk do góry, a przy cichej, księżycowej nocy, w bezwietrznej pogodzie dźwięki słyszą bardzo daleko.

Co robi wilk o tym?

Wyjący wilk w śnie oznacza złość, oszustwo i podstępność, silny i niebezpieczny wróg, kłótnia. Jeśli marzysz o wilczej paczce, to do straty i szkody złowionych przez bestię – do szyderstwa i hańby, zabitych – do zwycięstwa nad wrogami. Jeśli wilk widzi się we śnie ze złymi oczami, w rzeczywistości oznacza to, że dana osoba ma wielu chorych, a niektórzy eksperci twierdzą, że jeśli we śnie we śnie słyszany jest sen, może to między innymi zaspokoić potrzebę i samotność.