736 Shares 9504 views

Mysz domowa: opis i zdjęcie. Czy ukąszenia dom myszką? Jak pozbyć się z domu myszy

Mysz domowa – gatunek gryzonia, który rozprzestrzenił się na całym świecie, stając się jednym z najczęstszych ssaków. Wynika to z ich zdolnością do współistnieć z ludźmi.

salon

Domy myszy, zdjęcia, które zostały przedstawione w tym artykule, w rzeczywistości jest to dzikie zwierzę. Nazwę otrzymała do zamieszkania przez ludzi wokół. Mysz domowa żyje na całym świecie, z wyjątkiem obszarów zmarzliny na Antarktydzie i na wyżynach. Łacińska nazwa zwierzęcia – Mus musculus, w tym samym czasie dodaje się do niej trzecie słowo, pokazując część dzienną, na przykład myszy domu, który mieszka w południowo-wschodniej Azji – jest to Mus musculus castaneus. W naszym kraju, myszy domu jak prawie wszędzie zamieszkanych :. Krasnodar Territory, Rostov region, Terytorium Krasnojarsk, Astrachań, itd. Jedynymi wyjątkami są regiony dalekiej północy.

styl życia

Mysz domowa żyje w różnorodnych siedlisk i krajobrazów, w tym człowieka krajobrazy. To jest bardzo ściśle związana z ludźmi i często zamieszkują budynki gospodarcze i domy. Na północy, zrobili migracji sezonowych. Na przykład, w późnym latem w dużych zwierząt zaczynają się poruszać w ciepłym miejscu: grain- i warzyw sklepów, domów, magazynów. Przedział takie migracje może osiągnąć 5 km. Często spędzają zimę w stosy w stosy i pasów. Wiosną pozostawiając ich „czwarte zima”, wracając do ogrodów, ogrodów warzywnych, w polu. Na południu, obszar ten jest często na żywo przez cały rok bez ludzkich osiedli. W tym momencie, myszy domu są przypisane do różnych zbiorników, oaz.

W naturze złożyć na nie bardzo przerywany, miękkich glebach. Jest to proste urządzenie kopać małe otwory. Wewnątrz oni zorganizować pościel za pomocą miękkiej szmatki warzyw. Często również zajętych nor innych zwierząt: slepushonok, wilki, myszoskoczków – albo do stosowania obudowy pęknięć w ziemi i naturalnych jam. Rozstrzygania o człowieku, oni zorganizować swoje gniazda w najbardziej osłoniętych i zacisznych kątach, głównie pod podłogą, na strychach, w stosy odpadów i śmieci. W przypadku gniazd stosowanych w tym przypadku wszelkie dostępne im materiały: skrawki tkanin, papieru, piór, wełny, włókien syntetycznych. Mysz domowa w ich gniazdo starannie utrzymać porządek. W przypadku silnego zanieczyszczenia pościel, silnie porażone przez pasożyty lub na mokro, po prostu opuścić to miejsce, poruszając się w jakiś nowy.

W przyrodzie są to zwierzęta nocne i crepuscular, ale ludzkie siedlisko dzienny reżim dostosuje pod życiu ludzi. Czasem w sztucznym świetle, pozostają one aktywne przez cały dzień, redukując go tylko podczas aktywnej działalności człowieka. W tym działaniu polifazowych zwierząt, dzień ma 20 okresów czuwania że trwać do 90 minut. Podobnie jak wiele innych myszy, są one wykonywane przy stałym o określonej trasy, tworząc ścieżki oznaczone małą stos pyłu i odchodów, moczu zamocowane.

Mysz domowa jest bardzo zwinny, zwinny zwierząt; są one dobrze biegać, skakać, wspinać się, a nawet pływać dobrze. Ale oni nie są często usuwane z ich gniazdo. Każda mysz w naturze istnieją indywidualne działki: mężczyźni do 1200 m2 i samice do 900 m2. Ale wysoka gęstość populacji zwierząt osiedlić się w małych grupach rodzinnych lub kolonii, składający się z głównego samca, kilku samic z ich dziećmi. Wśród członków kolonii ma siedzibę zawsze jest hierarchiczna zależność. Mężczyźni w stosunku do siebie bardzo agresywny, kobiety wykazują agresję znacznie rzadziej. rodzin wewnątrz grupy są bardzo rzadkie potyczki, w większości są one w emigracyjnej potomstwa że wyrośli.

opis

Mysz domowa – A long-tailed, małe gryzonie z owalną ciała, mała głowa, oczy, koralikami i zaokrąglone uszy. Ogon rzadko pokryte włoskami i skaluje pierścieniową. Zwierzęta, które żyją w przyrodzie, czerń rodzaj barwy, w tym przypadku, że włosy przy podstawie ogona mają brązowawy środkowy brązowy żółty, a końcówka jest w kolorze bladożółtym kolorze szarym. Brzuch znacznie lżejsze kolorowe – do białego. W tym miniaturowym myszy , które były hodowane przez selektywnej hodowli, mają ogromny zakres kolorów: czarny, biały, szary, niebieski, żółty, jak również kolory, które łączą w sobie kilka kolorów. Białe – myszy albinosów, ponieważ prawie nie melaniny jest syntetyzowany, który jest odpowiedzialny do farbowania tkanin. Hodowcy przyniósł również bezogonowy długowłosy, krótkie bielik, bezwłose, satyna i kręcone myszy.

charakter

Mysz domowa ciekawy, żywy, mądry, zdolny, ale bardzo nieśmiałe zwierzęta. Nieoczekiwany hałas lub ostre dźwięki przestraszyć ich. Są zwierzętami społecznymi i nie lubi być sam. Bez komunikacji i dbałością o myszach dom smucić i zacząć poszaleć. Kobiety – piękne matka, ojciec i mężczyzn uczucia wobec ich potomstwa pokazują tylko, jeśli komórka ma innych mężczyźni.

Stosunki z innymi zwierzętami

Mysz domowa – to zwierzęta, które mogą być niebezpieczne psy, koty, szczury i ptaki.

Stosunek do dzieci

Mogą one przynieść w tych rodzinach, w których dzieci wynosi 10 lat. Chcą mieć „właściwą” zwierzę, chociaż doświadczenie z opieki nad nimi jest nieobecny. Wiele osób zastanawia się: „dom mysz gryzie, czy nie?” Należy zauważyć, że nie są agresywne, ale może gryźć, dopóki nie miał czasu na dostosowanie się do właścicieli i środowiska, w związku z tym, należy najpierw pomóc dzieciom spotkać ze zwierzęciem i oswoić. Bardzo małe dzieci z tych małych, z energiczny i zwinny stworzeń nie powinny być pozostawione w spokoju.

szkolenie

Mysz domowa – zwierzęta, które należą do najinteligentniejszych zwierząt, w tym gryzoni, z dekoracyjnych odmian szybko przyzwyczaić się do ich właścicieli i doskonale oswojonych jeśli płacą wystarczająco dużo uwagi podczas rozmowy cicho i łagodnie. Są one w stanie zapamiętać jego imię. Myszy szybko zaczynają rozpoznawać ludzki zapach, który przynosi jedzenie, i spotkać się z nim będzie zabawa pisk. Zwierzęta mogą być przeszkolony do reagowania na różnego rodzaju gwizdki i różnych komend, takich jak „Do mnie!”, „To Serve”, „Start!”

Warto zauważyć, że naukowcy od dawna badane myszy domowej. Kotenkova EV (Sc.D.), na przykład, koncentruje się w tej kwestii dużo czasu na pisanie kilka prac naukowych na temat ich zachowania oraz o ich roli w starożytnej mitologii.

żywność

W głównych Mysz domowa dieta – ziarna i nasiona. Uwielbiają jeść pszenica, owies i proso, prażonych nasion dyni i słonecznika. Mogą też dać produkty mleczne, białe pieczywo, plastry jaj i gotowanego mięsa. Zielone części różnych roślin może zawierać trzeci zwierzęciu diety z normalną ilością wody. Jednocześnie myszy pasze soczyste wolą kapusta i liści mniszka lekarskiego, plasterki ogórek, buraki i marchew, zielona trawa. Myszy nad elementem musi być maksymalnie trzech mililitrów wody. W lecie mogą jeść owady i ich larwy. metabolizm myszy jest bardzo wysoka, dlatego, że mają w korycie powinien być zawsze karmić.

Pielęgnacja i konserwacja

Myszy zawierać w domu może być metaliczny oczkach klatkę, a w specjalnym pojemniku z pokrywą z pleksiglasu. Jest to konieczne, a także skok mysz wysokości. Terrarium lub klatka musi być na tyle duża, ponieważ zwierzęta są bardzo aktywne i muszą poruszać. W miocie wykorzystywane nielakierowanej pasek papieru lub wióry. Komórka ustawiony budynek (słoik, skrzynki itp POT.), W których układają się myszy gniazdo koryta, rynny, umieszcza się kredę, oraz inne urządzenia do gier. W tym celu odpowiednie drabiny, poziomy, schronów, gałęzie, pożądane jest również, aby umieścić tarczę do biegania.

Terrarium czy klatka jest umieszczony jak najdalej od okien, grzejników, klimatyzatorów i drzwi, ponieważ zwierzęta nie lubią zmian temperatury, bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów. Korzystna temperatura powietrza 20 ° C przy wilgotności względnej 55%. Codziennie komórek i zmiatania resztki, umyć karmniki i waterers. Pościel zmieniane trzy razy w tygodniu, co najmniej raz w miesiącu, aby przeprowadzić dezynfekcję i całkowite oczyszczenie klatki lub klatki. Stolce myszy posiadać nieprzyjemny zapach ostry. W tym przypadku, kobieta zapach znacznie słabsze samce.

W terrarium, pożądane jest, aby zainstalować duże kawałki gałęzi drzew bezpośrednio z kory brzozowej (Willow, jarzębina) do zwierząt może szlifować je noże. Należy pamiętać, że zwierzęta te są trujące liliowy. Klatka może również umieścić zabawki z drewna, z którego zwierzę będzie grać stachivaya z kutrów. Kiedy właściwie zorganizowany obudowa na spacery dom myszy nie są potrzebne. Jeśli jesteśmy spaceru zwierzę nadal wychodzi miejscem do spacerów jest konieczne, aby ograniczyć ręce gospodarza lub stole. Należy pamiętać, że różne rośliny domowe są trujące dla myszy, w tym Aralia, juki, Gwiazda Betlejemska, kałem i tak dalej.

Gdy zawartość kilku zwierząt do tworzenia pożądanych grup homoseksualnych 2-3 2-3 mężczyzn lub kobiet dzienny całkowitego komórki współistnieją ze sobą dobrze. W tym przypadku lepiej jest dostać się na te, które pochodzą z jednego lęgu. Noworodki nie mogą być brane w rękę i niepożądany zakłócić ich matki.

Takie myszy – zwierzęta wieczór i noc, mogą zakłócać sen i hałasu generowanego przez różne dźwięki, choć głównie dostosować do trybu ludzkiego.

choroba

  • Choroby zakaźne są powodowane przez pasożyty, drobnoustroje i wirusy.
  • Zapalenie pęcherza moczowego, nowotwory o różnej etiologii.
  • Mysz ospa, zapalenie płuc, salmonnelez, oddechowego mykoplazmoza, narządów mykoplazmoza, otodektoz, zapalenie ucha środkowego.

Szkody spowodowane przez myszy

Zniszczenie tych myszy powodują szkody dla człowieka Zapasy wniesionych przez nich, a także urządzenia i sprzęt gospodarstwa domowego.

Dzikie myszy house, walka z których człowiek od wieków, można jeść prawie wszystko. W rezultacie, dom podedennymi stać żywność, świece i mydła, okablowanie i tak dalej.

Zwierzęta w magazynach ziarno gryźć, niszczyć uprawy różnych warzyw korzeniowych, jeść zapasy zbóż, a ponadto znacznie zanieczyszczać produkty ich życia rodzinnego. Aktywnie alokować swoje odpady, więc nawet niewielka liczba ludności może spowodować wielkie szkody. Tak więc, większość zwierząt nie jedzą ziarna, a mianowicie zanieczyszczają.

Ponadto dom myszki (aby pozbyć nich, później uczyć) – jest to ogromna liczba nosicieli patogenów różnych chorób. Mogą przekazać ludzkiej E. coli, robaków jajka, przyczyna zarazy i dur brzuszny. Są one bardzo często żyją owady ssące krew, takich jak pchły i kleszcze, przechodząc z przyjemnością i za osobę.

Dlatego znaczne uszkodzenie może spowodować Mysz domowa. Jak pozbyć się z nich, niestety, nie każdy wie. Profesjonalne niszczenie zwierząt staje się główną działalność na obszarach podmiejskich, domach prywatnych, organizacji żywienia zbiorowego, a także różne rodzaje instytucji. Usługa ta może być zamówione z wyspecjalizowanych firm lub użyj staromodny pułapkę na myszy.

Trochę historii

W naturze, okresowo ur białe myszki – albinosa, który jest prawie niemożliwe, aby przetrwać, ponieważ są one bardzo widoczne i natychmiast stał się ofiarą. Ale w czasach starożytnych na Krecie były utrzymywane przy życiu w formie amulety przynoszące szczęście. Są one również zawarte w świątyniach, gdzie są one specjalnie pod opieką służby. 4000 lat temu w starożytnym Egipcie i wyhodowane myszy zawarte, zwracając szczególną uwagę na rodzaje kolorów. Egipcjanie one przypisane nadprzyrodzone moce ponadto, że przedstawiono je w naczyniach glinianych.

W okresie starożytnego Rzymu i średniowiecznych uzdrowicieli o uzdrowienie eliksirów używanych myszy i szczurów, podczas gdy w Azji, a obecnie są one hodowane specjalnie do takich celów. Wraz z rozwojem medycyny weterynaryjnej i eksperymentalnych myszy i szczurów, stosowano do badania dwóch różnych zwierząt laboratoryjnych. Uważa się, że dekoracyjne i laboratoryjne myszy brać swój początek od białych, czarnych myszy zauważony i bojowych, opisane w książce w edycji 1787. Opowiada o zwierzętach, które w tym czasie był używany do walki. Ich angielski kupcy przywiezione z Japonii. W przyszłości, tworząc mysz specjalną linię myszy domowych, z ozdobnymi kamieniami hodować rozpoczął jako zwierzę domowe.

W tej chwili w różnych krajach Europy Zachodniej oraz w Ameryce istnieją kluby fanów myszy, których głównym celem jest uważana hodowla nowych odmian tych zwierząt. Najczęściej otrzymują specjalne różne kolory: szary, biały, czerwony, brązowy, fioletowy lub różowawe z plamami. Istnieją specjalne wystawy odbywała się z oceną ekspertów.

Ale w naszym kraju dekoracyjny mysz mniej znany niż w Ameryce i Europie, ale są wśród miłośników zwierząt stają się coraz bardziej popularne z każdym rokiem. Kluby fanów różnych gryzoni utworzony specjalny dział dekoracyjnych myszy, otwartych szkółkach, są zaangażowane w hodowli i pracy hodowlanej i wystawy odbywają się, gdzie wraz z innymi małe zwierzęta narażone są miniaturowe dom i mysz.