367 Shares 3068 views

Jako zimy jeża i gdzie robi

Czy kiedykolwiek widziałeś na żywo jeża? Te małe istoty są bardzo zabawne funny sapiąc głośno tupiąc o zmierzchu, oni czasami spowodować prawdziwy zaskoczony właściciel egzystencji rolnictwa. Na obszarach wiejskich, są regularnie karmione z miski psa, a jesień nagle znikają.

Jak można się domyślić, zwierzę przechodzi w stan hibernacji. Od zimy jeż i gdzie on idzie za nią? Ten fascynujący temat jest poświęcony naszym artykule.

Normalne ogrodnicy wiedzą, jak wiele szkodników w sezonie jeż zjada, i dlatego specjalnie stworzony małe zwierzęta wszystkich warunków, ustanowienie podajnika. Te wspaniałe stworzenie chętnie pożerają nawet ślimaki, które niewiele osób sobie poradzić.

Kalorie wymagają one dużo: jak jeż zimuje w trakcie całego sezonu na zimno, musi zebrać jak dużo tłuszczu, jak to możliwe. Zimno – nie głównym powodem hibernacji. Znacznie ważniejszy jest fakt, że w zimie nie ma tam niczego, a jeże do normalnego życia powinny spożywać dziennie prostu niesamowita ilość pożywienia. Doskonały dowód – zachowanie udomowionych zwierząt tego gatunku, który nie uważa się zasnąć.

Gdzie jeże zima, zawsze zimne zimy. Spędzają go w otworze. Należy zauważyć, że przed wystąpieniem zwierzęcia w zimie „mieszkanie” jeż rysunku należy zakupić eleganckie kształcie gruszki: tak od razu jasne, że ma pracować wystarczającej ilości tłuszczu.

Co do zasady, dziura buduje się sam. Wielu młodych jeże są zabijane przez zimowania niewłaściwym miejscu. Kopania otwór, zwierzę pociąg do wysuszenia liści i jej warstwa często osiąga pół metra.

Ponieważ jeże hibernacji, nawet w obszarach o bardzo surowym klimacie, ważne jest, aby stworzyć warunki, w których temperatura nie spadnie poniżej zera.

My nie niechcenia tyle uwagi poświęcono ilości tłuszczu, jakby były w porządku, jeż może położyć się spać w połowie listopada, a jego mniej pulchne kongenerów spada do ostatniego poszukiwaniu pożywienia. Pierwszy zasnąć samców.

Raz przyszedł pierwszy poważny zimno, jeże, udając się w gnieździe. Raz tam, zatrzymują się upływ wszystkie te same liście. Od zimy jeż w pierwszych dniach wyczuciem, głośny hałas może być łatwo obudzony. W tym przypadku, aby dowiedzieć się o miejscu jej siedziby jest bardzo prosta, ponieważ wytłaczanie i głośno pohryukivanie usłyszeć trudne. Często, z powodu specyfiki zwierząt umiera lisów i zdziczałe psy nie ukąsić ezhatinoy.

Ale po końcowej temperatury zmniejszają zwierzę wpada w swego rodzaju letargu, i obudzić to jest już niemożliwe. Jego temperatura ciała spada do 1,8 ° C, Zauważ, że w tym stanie jeż może wynosić do 240 dni. Jeśli istnieje silna odwilż zwierzę może czasami obudzić, wyjść na zewnątrz, a jeśli zajdzie taka potrzeba, i nie przegap okazji do jedzenia.

Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca jeże obudzić. Ponieważ energia potrzebują bardzo dużo, ale jedzenie w tej chwili nie wystarcza, mogą one często zasnąć dzień i noc, nieustannie poszukuje pożywienia. Wkrótce potem zaczynają szukać partnera do rozrodu.

Więc nauczyłem się zimowania jeża! Mamy nadzieję, że były ciekawe.