203 Shares 7238 views

Unikalne wulkany błota Taman (Krasnodar region)

Jednym z najbardziej tajemniczych zjawisk na świecie – to błotne wulkany. Taman – jedna z unikalnych regionów Rosji, gdzie można zobaczyć kilka terapeutycznych źródeł błota. Według leczenia skał wulkanicznych naprawdę pomaga w walce z chorobą. Jeśli lista chorób wymienionych jako rwa kulszowa, zapalenie stawów, zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, nerek, żołądka, prawdopodobnie pomogą wulkany błotne. Taman – jedno z niewielu miejsc w Rosji, gdzie nie jest to cud natury.

Właściwości błota

Wiele osób przyjeżdża tu każdego roku doświadczyć lekarstwo na wszystkie bolączki. Taman Peninsula – mały kawałek ziemi, przemywa wodami dwóch mórz Czarnego i Azowskiego. I na tym kawałku ziemi znajdują się liczne wulkany błotne. Taman również bardzo piękne miejsce, i to jest warte odwiedzenia, nawet jeśli wulkany przejść w fazę spoczynku. Jak się okazało, okresy aktywności są zastąpione przez tymczasowy zastój.

Jednak, gdy tylko grubość resztek gliny, piasku, wody i oleju rozpocząć aktywne procesy powierzchni siarkowodoru emitowanego tonę szlamu. To ona słynie z właściwości leczniczych. Według ostatnich badań Taman błota wulkany (zdjęciu z lewej) zawierają duże ilości boru, jodu, siarkowodoru. Błoto stanie wolnym od chorobotwórczych bakterii.

Dla miłośników zdrowego wypoczynku, pierwszy poszedł szukać wulkany błotne, Taman może wydawać się zbyt „śmierdzący”. Wszystkie masy w siarkowodór, zawarty w masach medycznych. Ale nawet ten aspekt nie psuje wakacje.

Znani Wulkany Taman

Liczne święto-rush znaleźć słynne wzgórze Akhtanizovskaya, wulkan Rotten góry, wulkany Gorelaya grób i miskę. To tylko najbardziej znane i komfortowo urządzone dla kosmicznych turystów. Są szatnie, prysznice i kawiarnia.

Mapa wulkanów błotnych w Taman powiedzieć turystów, jak dostać się do nie mniej niż spektakularne wulkany, chociaż wiele z nich ma bardzo skromne rozmiary. Najmniejsza sypką stanowią małe kałuża cieczy ciemny propagacji.

z przyjemnością

Pływanie w papkę – proces bardzo zabawne, co jest szczególnie popularny wśród dzieci. Podczas nurkowania tworzy dziwne uczucie, że schodzi do śmietany. To otacza Cię coś grube, czarne, fajne, i niemożliwe staje się pływać. I flądry w jednym miejscu, jak żaba w misce z kwaśną śmietaną.

Cóż, jeśli masz szczęście, a następnie, odpoczynku w pobliżu miejscowości Golubitskaya można oglądać wybuch morze podwodnych wulkanów, które występują co 3-4 lata.

Z tych kąpieli co roku przyciągają ogromną liczbę turystów. Oni nie boją się wszelkiego rodzaju przerażającej tłustej zawiesiny gliny lub nieprzyjemnym zapachu. Jednak warto pamiętać, że wszelkie zabiegi są przeciwwskazania. W obecności ostrych lub przewlekłych chorób, ciąża, reakcje alergiczne, należy przeprowadzić przed zanurzyć się w wulkanu dysza błotnej.