875 Shares 5586 views

Buzzard (ptak): opis, zdjęcia. Zasilanego myszołów ptak?

Co sądzisz, co myszołów? W zgodzie z jakiegoś konia, prawda? Nadal nie domyśli! Myszołów – ptak drapieżnych. Szczerze, więc połączenie nie był to odosobniony widok ptaków, a cała podrodziny. W tym artykule omówimy te ptaki na przykład myszołów lub myszołów.

Kim są myszołowy?

Jak wspomniano powyżej, ornitolodzy zwany myszołowy podrodzinę (b) ptaków drapieżnych, co stanowi rodzinę jastrzębia. Naukowcy wciąż usystematyzować te ptaki, aby je zebrać, by tak rzec, kawałek po kawałku. Dlatego klasyfikacja Buzzards ciągle się zmienia. Na przykład, nie tak dawno temu w tej podrodziny obejmuje rodzajów ptaków, które były wcześniej w ogóle zostały określone w odrębnej podrodziny orłów.

rozpiętość

Ptaków drapieżnych myszołowa rozłożone w całej Europie oraz w Azji. Jej ulubione siedliska są lasy, rozgraniczone na północnym kołem polarnym, a od południa – z bezdrzewne pustynie Azji Środkowej i Bliskiego i Iranu. Jak można zauważyć, obszar dystrybucji tych drapieżników ze Starego Świata jest słaba.

Buzzard – ptak dumny!

Pomimo swojej nazwy, prosty lub myszołów myszołów – ptak nie jest łatwe i nawet nie ziarnojady. Ta rodzina jest dumnym drapieżnika jastrzębia. Myszołów nie można nazwać czysto migrujące ptaki, bo duma i żelaza Szybkość migawki nie pozwalają ci złodzieje bać mrozów i, w konsekwencji, aby lecieć na południe. Wędrowny jest tylko jeden podgatunek tych stworzeń – mały myszołów. Ze środkowej strefy naszego kraju, ptaki te przenieść do południowych regionów Azji i Afryki.

wygląd

Myszołów – ptak średniej wielkości. Jego długość ciała w zakresie od 50 do 58 centymetrów. rozpiętość skrzydeł może osiągać 1,3 m. Drapieżnika polującego gramaturze od 450 g do 1,4 kg. W przeciwieństwie do wielu innych zwierząt, kobiety Buzzard, zazwyczaj wielkości przewyższać mężczyzn. Powłoka tych ptaków może być inna. Podczas gdy niektóre osoby mają pióra płowe, inni są pomalowane w ciemnym kolorze brązowym.

Nawiasem mówiąc, myszołów jest łatwo pomylić z jego bliskiego krewnego – myszołów włochaty lub daleki krewny – zwykłym trzmielojad. Ostatni kolor ptak skopiować wszystkie myszołowy, aby chronić go przed jego wrogami – Goshawk. Młode zwierzęta mają tendencję do bardziej barwne kolory. Oto kolorowy ptak myszołów! Głos tych ptaków złodziei ma nieprzyjemny nosa odcień przypominający miauczenie kotów żałosny.

kolory myszołowy

Teraz bliżej przyjrzeć się kolory tych ptaków drapieżnych. Jak wspomniano powyżej, barwa piórami mogą być całkowicie różne. Ornitolodzy zauważyć, że widział w naturze dwóch identycznych myszołowy prawie niemożliwe! Niektóre myszołowy malowane brązowego lub czarnego koloru oraz mają ponytails poprzeczne paski. Są te ptaki, których plecach i klatce piersiowej ma brudną-brązowy kolor. Jednakże, ich pozostałe części ciała malowane na szaro-brązowym, i rozcieńczono z ciemnymi plamami.

W przyrodzie jest również jasnobrązowe myszołowy z czystych czarnych plam i poprzeczne pasy ogona. Ale te kolory nie są ograniczone myszołowy. Ponownie, myszołów – ptak drapieżny nie tylko, ale również wielobarwne! Na przykład, niektóre ptaki blado-żółtej nogi jasnożółty Cere i czarny końcówki dziobie. Rogówka one malowane w czerwonawo-brązowym, włącz szare z wiekiem. Taki jest niezwykłe ptak myszołów.

W chińskiej myszołów?

Jako myszołowy – drapieżnikami, to ich dietę zredukowane do paszy dla zwierząt: nornice, wiewiórki ziemi, szczury, króliki, małe ptaki, etc. Ornitolodzy odkryli, że w niektórych przypadkach wspólne myszołowy może jeść padlinę (martwe zwierzęta). myszołowy jeść również chomiki, żaby, a nawet małe leverets. Często atakują węże.

Aby cieszyć się szczególną myszy, to drapieżnik jest konieczne polować tylko na otwartych przestrzeniach. W tym zegarze ptaków mogą powoli unosić się w powietrzu, a nawet polować z zasadzki, położony na niektórych wzgórz. W zasadzie, w taki sposób, aby zarobić na życie każdy myszołów. Ptak, którego ujawnienie rozważamy tutaj jest inny i osobliwe zachowanie.

Zachowanie i styl życia

Członkowie podrodziny lub myszołowy genus można rozpoznać po charakterystycznym lądowania. Szczególnie wyraźnie pokazuje, myszołów. Zazwyczaj kurczy się i wygina się pod nim jedną nogą. Naukowcy twierdzą, że w takiej sytuacji wspólne myszołowy robić dwie rzeczy na raz: są odpoczynku i bystro patrząc na swoją ofiarę, rozglądając się po okolicy ostrożnie.

Jak wspomniano powyżej, myszołów – ptak rosnących. Ten drapieżnik leci przez długi czas i całkowicie milczy. Szukając jakiegokolwiek myszy lub ziemi wiewiórka, myszołów kamień spada w dół, mocno ściskając swoje skrzydła do ciała. Aby nie złamać ziemi, ptak rozpościera swoje skrzydła tuż przed ziemi, leci w takiej pozycji, w pewnej odległości, a następnie dość bezpardonowo zdobycz.

Buzzard – ptaków, krzyk, który praktycznie nie można pomylić z niczym innym. Żałosny i przewlekły „meow” – to „wizytówka” tych ptaków złodziei! Nawiasem mówiąc, językoznawcy uważają, że czasownik „jęczeć” pochodzi właśnie od myszołowy maniery kocich powiedzieć swoje dźwięki nosowe: na przykład, gdy dziecko przez długi czas i długość czegoś żebranie z rodzicami, oni zwykle mówią, że jęczeć.

reprodukcja

Okres małżeństwo z myszołowy zaczyna się pod koniec kwietnia. Podobnie jak wiele innych istot żywych występują między mężczyzn walczących o samochki lokalizacji. Powstałe pary Moan zaangażowany w budowę nowych gniazd lub wzmacniania starych. Zazwyczaj są one umieszczone na gniazdowania wysokości od 6 do 18 metrów nad poziomem gruntu. W pobliżu szczeliny muszą liściastych lub drzew iglastych. Zazwyczaj r Buzzards składa się z 4-5 jąder bladozielony brązowymi plamami.

Rozmyślać zajmuje się wyłącznie samice. Mężczyźni w tym czasie przynieść jedzenie. Okres inkubacji jaj trwa nieco ponad miesiąc. Młode zwierzęta rodzą się na początku lata. Nowo wyklutych piskląt są już pokryte szarych puch. Karmiły oboje rodziców do 1,5 miesiąca. Już pod koniec sierpnia, pisklęta zaczynają samodzielne życie. Ciekawy jest fakt, że jeżeli dla jednej lub innego powodu nie nastąpiło pierwsze pisklęta wspólne myszołowy kobiety mogą bez trudu przełożyć inny sprzęgło w sezonie.

długość życia

Zazwyczaj podrodziny myszołowy w naturze żyją do 20-25 lat. Maksymalna długość ich żywotność wynosi około 35 lat.

Jak przydatne myszołów?

Myszołów – Bird użyteczne. W ciągu nocy, ona zjada małych gryzoni do 35. Jeśli tłumaczymy tę wartość do bardziej poważnych liczb, otrzymujemy około 11000 gryzoni w roku. Bez wątpienia, owłosiony rabuś dostarcza zatem wielkie korzyści dla środowiska i rolnictwa, gdyż niszczy szkodliwe zwierzęta. Nawiasem mówiąc, jeśli mysz jest dość dużo myszołowy ogóle przestają zwracać uwagę na inne zwierzęta. Oto jako asystent, on – Myszołów!

Ptak (zdjęcia są prezentowane w artykule) jest popularny wśród ornitologów i miłośników, nie tylko jako gryzoni myśliwskich, ale również jako zabójca żmij! Niestety, natura nie obdarzyła ptaki te są zwolnione od żmij jadu. Dlatego czasami wąż Buzzard i niszczą się nawzajem.

Niemniej jednak, w większości przypadków tej śmiertelnej zwycięzcy bitwy wciąż idzie ptactwa złodzieja. Ornitolodzy powiedzieć, że odwaga i pomysłowość właściwe dla wszystkich członków myszołowy rodzaju. W niewoli ptaki te wykazują wyrafinowany podstęp.